Telefonumun pilini nasıl yeniden kalibre edebilirim?


14

Telefonumu kullandıktan bir yıl sonra pilin çok hızlı tükendiğini fark ettim, ancak kapattıktan sonra otomatik olarak kapanmadan önce birkaç dakika daha çalışmasını başardım.

Pili yeniden kalibre etmek için tamamen şarj etmelisiniz ve çeşitli yollarla batterystats.bin dosyasını silmeliyim . ( clockworkmod içeren veya bir uygulama kullanan örnekler )

Mesele şu ki ...

"Pilinizi yeniden kalibre etmek ve batterystats.bin dosyasını telefonunuzdan silmek için adımları takip ettiğinizde, düşündüğünüzden daha fazla kurtulursunuz ... Bu batterystats.bin dosyasının içinde saklandığında, telefonunuz, telefonunuzun kapasitesinin ayrıntılı günlüklerini tutar daha verimli kullanabilmeniz için kullanır. " Tam Oku

ya da tam tersine, Dianne Hackborn'dan alıntı yaparak

" (Batterystats.bin'e atıfta bulunarak) pil ömrünüzü etkilemez."

Yeni gibi iyi hale getirmenin mümkün olmadığını biliyorum, ama en azından son enerjiyi doğru okuyacak şekilde sıfırlayın?


Pil tamamen bitmeden kapanmak tasarım gereğidir. Yani tüm yükü kaybetmez. Bunun herhangi bir hasara neden olup olmayacağından emin değilim, ama dikkatli olmalısın.
RR

Yanıtlar:


5

Android, güvenli ve tamamen yapmak için yeterli güce sahip olduğundan emin olmak için işletim sisteminizi tamamen düz hale gelmeden kapatır (bu yüzden tekrar açabilirsiniz, ancak sonra tekrar kapanır). Zamanla, piliniz yapar Pil kullanımı olsun sakat ve geldiğince pil kendisi şarj kadar saklamaz sistem istatistikleri gibi tekrar kalibre edilmesi gerekir.

Çoğu telefon için uygun prosedür:

  1. Telefonu kapanıncaya kadar çalıştırın.
  2. Telefonu açmadan takın ve tamamen şarj olmasını bekleyin.
  3. Fişi prizden çekin, telefonu açın ve tekrar düz çalışmasına izin verin.
  4. Pil ve pil istatistikleri artık yeniden kalibre ediliyor.

Batterystats.bin dosyasını silmek genellikle gerekli değildir.

Pilinizin şimdi çok daha uzun ömürlü olduğunu görmelisiniz (Samsung SK4G cihazımda iyi çalıştığını biliyorum.

Eğer hafıza işe yarıyorsa, kişinin bataryasını her 30-90 günde bir yeniden kalibre etmesi gerekir.


3
Logolar bir kaynak teklif eder misiniz?
DeLiK

1
Çoğu telefon el kitabı bir yere sahip olacak ve google ise tonlarca referans var. Adımlar aralarında biraz farklılık gösterir, ancak ana hatlarıyla anlattıklarım en önemlileridir. : İşte bunlardan birkaçı mugen.tv/2012/06/... batteryfaq.net/battery-tips/... forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1616598
Logolar

5

Pilinizi yeniden kalibre etmek aslında daha uzun süre dayanmaz. Yapabileceği şey, pil seviyesi ekranının daha doğru olduğundan emin olmaktır, böylece sıfır olduğunu söylediğinde aslında sıfırdır.

Şahsen, Pil Kalibrasyonu (kök gerektirir) gibi bir uygulama kullandım ve yardımcı gibi görünüyor. Adil olmak gerekirse, gerçek seviyeleri kendim test etmedim, bu yüzden nitel bir yargı.

Pil ömrü ile ilgili sorun yaşıyorsanız, pilinizi tüketen (arka plan veya başka bir şekilde) çalışan uygulamalarınız daha olasıdır. Ya Ayarlar> Pil'e gidin ve hangi uygulamaların pilinizi en çok tükettiğine bakın - genellikle ekranınız, ardından hücre / wifi radyoları olacaktır.

Ne yazık ki, tek gerçek "sıfırlama" dışarı çıkmak ve kendinize yeni bir pil satın almaktır. Afedersiniz!

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.