Bir micro sd kartın sınıfını nasıl kontrol ederim? [kapalı]


12

Yeni bir sd kart almayı düşünüyorum ve sınıfının gerçekten önemli olduğunu okudum. Sınıf 6'dan daha az olmayan bir sınıfla 16GB'lık bir tane alıyorum. Sınıfı nasıl kontrol ederim?


3
Büyük olasılıkla her ikisinde de ambalajda veya kartta görüntülenir. Çevrimiçi satın alırsanız, açıklamayı kontrol edin.
RR

3
Android cihazlar SD kartlar kullanırken, bu gerçekten bir "Android sorusu" değildir.
ale

10 kişilik bir sınıf bile gerçekten yavaştır. Minimum 10MB / s demektir. Kartlar bundan daha hızlı olabilir. Tanınmış bir marka (güvenilir olabilecek bir marka) satın alın ve reklamı yapılan hıza bakın.
Rolf

Yanıtlar:


12

Bir SD Kart sınıfı temel olarak SD kartın desteklediği minimum sıralı yazma hızıdır . Bir SD'nin sınıfını test etmek oldukça kolaydır, sadece 1 GB'lık bir dosyayı boş bir karta kopyalayın ve kopyalama için geçen süreyi ölçün. Sınıf 6 SD kart en az 6 MB / sn desteklemelidir.

Ayrıca SD kart üzerindeki işaretleri kontrol edin, aşağıdaki gibi bir logo olmalıdır:

resim açıklamasını buraya girin

logodaki sayı hız sınıfını tanımlar.


9

Şartname sayfaları yalan , ambalaj yalan , kartın üzerine damgalanmış işaret yatıyor .

Sadece birkaç MB / s hızında çalışan "sınıf 10" SD kartların veya gerçek 2GB kapasiteye sahip 8/16 / 32GB kartların sayısını kaybettim!

Gerçekten bir kartın ne kadar hızlı olduğunu (ve rapor ettiğinden daha küçük bir kartla kopyalanıp tekrarlanmadığınızı ve böylece dolduğunda verilerinizi bozacağını ) bilmek istiyorsanız, satın aldığınız her bir SD kartı test etmenizi şiddetle tavsiye ederim .

Markalı ürünler bile taklit edilebilir. Teste geçtiğinde sahte olan ve başarısız olan ikna edici otantik görünümlü ambalajlarda, yüksek markalı ürünler gibi görünen ürünleri aldım.

Windows altında test etme

En iyi Windows test aracı Heise † ' den h2testw'dir .

Bu sayfa Almanca, biçimlendirme zayıf olsa bile google çeviri sürümü okunabilir.

Bu, sürücüye tamamen doldurarak benzersiz, doğrulanabilir bir desen yazar. Örüntü benzersiz olduğundan, geri okunan verilerin gerçekte yazılanlarla aynı olduğunu ve kartın gerçekte olduğundan daha yüksek bir kapasiteye sahip olduğunu bildirmediğini doğrulayabilir.

Yana sınıf ile ilgilidir asgari yazma hızı onlar tam olsun yavaş olsun ve SD kartlar, bu da en kötü durum koşullarında hız test edilmesini sağlar. Sürücünün tamamen yeniden yazılmasını kaybetmek, gönül rahatlığıyla ödemek için küçük bir bedeldir.

Donanım gerekli

Hızla ilgili doğru bir okuma elde etmek için, micro-sd karttaki arayüzleri destekleyen bir kart okuyucuya ihtiyacınız olacaktır.

Seçtiğim kart okuyucu, güvenilir, ucuz ve hızlı olduğu için Kingston MobileLite G4 . G4, USB3 arayüzünü tam olarak kullanabilir ve UHS-II'ye kadar (312 MB / s'ye kadar yarı çift yönlü) hafıza kartlarını destekler. Tabii ki, bilgisayarınızdaki bir USB2 bağlantı noktasında kullanılırsa USB2 hızlarıyla (yaklaşık 60 MB / s) sınırlı olacaktır.

Bir UHS-III cihazını test etmeniz gerekiyorsa (624MB / s'ye kadar), daha iyi bir kart okuyucusuna ihtiyacınız olacaktır.

Linux ve OSX altında test etme

Linux ve Mac için h2testw'ye çok benzeyen F3 ( Fight Flash Fraud veya Fight Fake Flash için kısadır) adlı açık kaynaklı bir proje var , ancak bununla ilgili kişisel bir deneyimim yok. Ancak bir Android bağlantı noktasının temelini oluşturabilir ( kaynak kodu github üzerindedir ).

F3 için bazı GUI'ler de vardır:

F3 QT , QT kullanan bir Linux GUI'dir. F3 QT destekler f3write, f3readve f3probe. Yazar: Tianze.

F3 X , Kakao kullanan bir OS X GUI'dir. F3 X f3writeve destekler f3read. Yazar: Guilherme Rambo.

Android / IOS altında test etme

SD kartı doğrudan bir tablette / telefonda test etmek için benzer sağlam ve güvenilir bir Android uygulaması bilen biri varsa, cevabımı mutlu bir şekilde güncelleyeceğim.


Bu benim deneyimim değil. Jenerik markalardan uzak duruyorum, bir dereceye kadar güvenebileceğim tanınmış markalar satın alıyorum. Ayrıca kartınız değil, okuyucunuz yavaş olabilir.
Rolf

Yorumunuzun sorumu geliştirmeme nasıl yardımcı olduğundan emin değilim. Olduğu gibi, markalı ürünler gibi görünen şeyleri, aslında sahte olan ikna edici otantik görünümlü ambalajlarda satın aldım. Verilerimin bütünlüğünü önemsediğim için satın aldığım her bellek çubuğunu veya bellek kartını her zaman test ediyorum. Ben tam bir sürücü yazma kaybetmek sahte satın almak için duped olmadığını bilmek güvenliğe değer olduğunu düşünüyorum.
Mark Booth

3

SDcard hızını komut satırında test edebilirsiniz:

adb shell
dd if=/dev/zero of=/mnt/sdcard/test bs=512 count=2048000
rm -f /mnt/sdcard/test

sdcard'da sıfır bitli 1 GB'lık bir dosya yazacak.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.