Wi-Fi düğümlerine otomatik olarak bağlan, ancak her şeyi şifreleme yoluyla yönlendir


25

İlgili VPN'leri hakkında sorumu , otomatik şifresiz erişim noktalarına bağlanmak için telefonumu almak için herhangi bir yolu yoktur, ancak rota bütün trafik benim ev ağı üzerinden?

Bu, bir e-postamı ve açık bir erişim noktası gördüğünde otomatik olarak senkronize etmek için bir veri kesintisine benzer, ancak veri planına alternatif, ancak bir uygulamanın bir haydut üzerinden açık alanda şifreleri veya çerezleri iletme riski olmadan şifre kazıma erişim noktası .

Wi-Fi Ruler gibi bir şeyi bir VPN ile birleştirirsem , bunu yapar mıydı? Daha iyi alternatifler var mı?

Daha iyi hız için güvenilir (kaydedilmiş) bir erişim noktasına bağlandığımda VPN'yi otomatik olarak devre dışı bırakabilir miyim? (Belki bir Tasker profili tarafından devre dışı bırakılmış olabilir mi?) Tüneli etkinleştirmişsem ve ev ağım çevrimdışıysa, tüneli açıkça devre dışı bırakana kadar telefonun her şeyi engellemesini istiyorum.

Wi-Fi Cetvel AP'lere otomatik olarak bağlanabilir, Orbot ve DroidVPN köklü bir telefonun tüm trafiğini yakalayabilir ve bir proxy üzerinden yönlendirebilir ve VPN'ler ve SSH tünelleri bir ev veya iş ağına şifreli bağlantılara izin verir; bütün bunları bir araya getirmek nasıl?


3
OpenVPN için yerel Android desteğinin eklenmemiş olması gerçekten inanılmaz. Cep telefonları inanılmaz derecede kişisel cihazlardır - hiçbir koşulda veriler açık bir wi-fi'ye açıkça aktarılmamalıdır. Keşke Google’a ve üreticilere, temel bir işletim sistemine bu kadar önemli bir özelliği zorunlu kılmak için eğilmenin bir yolu olsaydı.
PP.

2
PP01 @ Ben OpenVPN destek vardır CyanogenMod, kullanıyorum
Endolit

1
Android'de VPN kullanmadım, bu yüzden ne kadar iyi çalıştıklarını ya da nasıl çalıştıklarını bilmiyorum, ancak otomatik değillerse, istediğiniz zaman We-Fi kullanarak veya istediğiniz zaman bir profil oluşturmak için Tasker kullanabilirsiniz Güvenli olmayan bir AP'ye bağlıysanız, VPN uygulamasını açar. VPN uygulamasına bağlı olarak, Tasker'e daha da fazla kontrol sağlayan belirli etkinliklerde daha ayrıntılı kontrol sağlayabilir.
Matt

Wi-Fi Cetvel otomatik bağlantı yönünü idare edebilir. market.android.com/details?id=com.hogdex.WifiRuler Benzer: superuser.com/questions/53974/...
Endolit

Yanıtlar:


3

Lifehacker , SSH Tüneli adlı bir uygulama önerir :

SSH Tüneli, tamamen güvenli bir bağlantı için bir Android telefonun bir ssh tüneli kullanarak internete bağlanmasını sağlayan bir uygulamadır. Veri sinyaliniz olmadığında, işyerinde ya da yalnızca halka açık Wi-Fi erişimi olan bir kafeteryada bulunduğunuz ve sitelere bağlanırken hassas kişisel bilgilerinizi kimsenin gizlemediğinden emin olmanız gereken durumlar için harikadır.


1
Bir VPN'in daha iyi olacağını düşünüyordum, ama zaten diğer bilgisayarlar için ayarlanmış bir SSH tünelim var, bu yüzden kurulumu yapmak yeterince kolay olmalı.
endolith,

Çalıştığını onayladı! Yine de küçük bir alfa gibi görünüyor ve henüz otomatikleştirmenin mümkün olup olmadığından emin değil, ancak umut verici görünüyor.
endolith

Aslında, bu SSH tüneli arızalandığında veriyi sağlar ve yazar bunun yerine bir VPN kullanmayı önerdi.
endolith

1

Orbot makul bir seçenek? Tarif ettiğin şeyi yapmaz, ancak içeriğinizi korur. Guardian'ın sayısız şifreleme uygulaması vardır.


2
İstediğim her şeyi şifreliyor, ama istediğim bu, ama bir Tor düğümü aracılığıyla internete erişmek, saldırıya uğramak isteyenlerin kollarını sallamak gibi. wired.com/threatlevel/2007/11/swedish-researc
Endolit

Tabii: metin içeriğini temizle metni temizleyin. Fakat bir Tor düğümü aracılığıyla şifreli içerik göndermek iyi olmalı, değil mi?
Amanda

1
@Amanda: Telefonumu yalnızca şifreli içerik göndermeye zorlayabilirsem, tünel açmam gerekmezdi.
Endolith

@endolith, anlamsal olmak için değil, ancak yorumunuza "İstediğim her şeyi şifreliyor, istediğim budur ..." ile başladınız. . Muhtemelen yorumuna güvenmek yerine bunu araştırmalıydım, ama burada delice temeli olduğumu sanmıyorum.
Amanda,

1
@Amanda: Telefonumu her şey için uçtan uca şifreleme kullanmaya zorlayabilseydim , hiç tünel yapmam gerekmezdi. Ben ve Tor çıkış düğümü arasında şifreleme yapmak, AP sahibinin (kim fiziksel olarak yakın) bana casusluk yapmasını engellemek için güzel, ama şimdi Tor çıkış düğümü sahibi için endişelenmeliyim, geçtikleri kadar giriş yapar). Her şeyi ev IP'ime şifreleyip sonra şifrelenmeden gidebilirsem, endişelenmiyorum. Yanlış mıyım?
endolith

0

"Wi-Fi düğümlerine otomatik olarak bağlan" bölümünde ise, Wi-Fi Ruler uygulaması çok iyi. Otomatik olarak AP'lere bağlanacak, daha sonra internet bağlantısına sahip olup olmadıklarını görmeye çalışacak (ve onları kara listeye alacak ve başka bir tane deneyecek), otomatik olarak tıklama duvarlarını (Panera, Starbucks, ...) onaylayacak, AP'leri kaydedecek farklı öncelik profilleri altında, vb. sürekli bir tünelin devam etmesini sağlayan bir şeyle birlikte, bu bir çözüm olmalıdır.


0

Ben 10 mod siyanojen kullanıyorum ve "Her zaman VPN üzerinde" ayarlamak için bir seçenek var. Test etmedim ama "Her zaman bağlı kalmak için bir VPN seçin. VPN bağlı olmadığı sürece herhangi bir ağ etkinliğine izin vermeyin" diyor.

Bu hangi sürümde eklendiğinden emin değilim. Motorola Xoom tablet CDMA'da 10.1'im.


Bu seçenek nerede?
Ocak'taki endolith

Ben sadece kararlı bir sürümüne indirildi b / c 3G kırıldı ve gitti. Sanırım bir sonraki kararlı sürümde geliyor. Eğer deney-y hissediyorsanız, gecelik olarak 20130117 cm inşa edildi. Muhtemelen yenileri de elbette YMMV olurdu.
Ocak'ta 13:13
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.