Her şey yeni telefona aktarılsın mı?


Yanıtlar:


8

Uygulamalarınız Google hesabınızla senkronize edilecek. Web tabanlı Google play / android market sitesine gidip hesap ayarlarına giderek hangi uygulamaların senkronize edildiğini görebilirsiniz.

Kişileriniz de varsayılan olarak senkronize edilir ancak emin olmak için telefonunuzdaki hesap ayarlarına gidin.

Resimleriniz, indirdikleriniz ve aktarmak isteyebileceğiniz diğer dosyalar bilgisayarınıza geçici olarak ve ardından bilgisayarınızdan yeni telefonunuza yüklenebilir.

Alternatif olarak, bu son biti birkaç şekilde yapabilirsiniz:

Şu fikri elde edersiniz: Dosya Aktarımı Uygulamaları

Uygulama verilerine erişebilmek veya yeni telefonunuza kopyalamak için telefonunuzu rootlamanız gerekir.


uygulamaları, girişleri vb. için veriler ne olacak?
Alex

Bir uygulamanın ayar verilerini nasıl depoladığı farklıdır, böylece görevin elle yapılması kolay olmaz. Titanium Backup'ın bunu yapacağına inanıyorum, ancak root olmanız gerekiyor: play.google.com/store/apps/… ..
Enigma

Her şeyi karşıya yükleyip tekrar indirmekten daha iyi bir yol yok mu?
Mark Booth

1
Medya veya diğer dosyalar açısından, aşağıdaki cevap DroidCopy'yi bluetooth üzerinden kolayca yapmanın bir yolu olarak önermektedir. Daha basit hale getirecek tonlarca doğrudan telefondan telefona aktarma uygulaması vardır. Cevabı güncelleyeceğim
Enigma

1
Enigma'nın yayınına eklemek için, ana ekrandan: menü - ayarlar - Yedekle ve sıfırla - google yedekleme seçeneğini ayarladığınızdan emin olmanız gerekir. Verilerimi yedekle ve otomatik geri yükle seçeneğinin işaretli olduğundan emin olun.
jaamgans

5

DroidCopy adlı, köksüz olarak bunu yapabilen bir uygulama var

Bluetooth üzerinden her şeyi aktarır.

Açıklama: Uygulama ile ilişkilendirildim.


1
Harika bir uygulama gibi görünüyor. Ayrıca uygulama ayarları verilerini aktarır. yani. Angry Birds tamamlanma durumu veya giriş bilgileri?
Enigma

2
Hayır, uygulamalar için bu ayarlar kök gerektirir ve "herhangi bir kök mekanizmasından uzak" tutmak için çabaladı, elbette APK'ları sorunsuz aktaracak, ancak ayarlar vb. bu nedenle kopyalanmayacak :)
t0mm13b

Bu uygulama nereye gitti? Bağlantı kopmuş gibi görünüyor. Yoksa herhangi bir "konum tabanlı kilit" var mı? "Üzgünüz! Bu içerik ülkenizde henüz mevcut değil." (Playstore) vs. "Bu uygulama şu anda Google Play'de etkin değil" (AppBrain).
Izzy

3

Helyum - Uygulama Senkronizasyonu ve Yedekleme (önceden Karbon), ayarlar gibi tüm uygulama verilerinizi senkronize eder:

Helium, uygulamalarınızı ve verilerinizi SD kartınıza veya bulut depolama alanınıza yedeklemenizi sağlar. Helium ile, uygulama verilerini diğer Android cihazlarınızdan senkronize edebilirsiniz - aynı ağda olmasalar bile [...] Helium root gerektirmez. Tüm Android kullanıcıları, Android uygulamalarını yedeklemek ve senkronize etmek için Helium'u kullanabilir.


Bugün, "PC İndirme" özelliği ile LG L7'den Samsung Galaxy SIII Mini'ye oyun tasarrufları aktarmak için kullanıldı. Mükemmel çalıştı, harika bir uygulama.
fernio
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.