Gece boyunca sadece belirli bildirimleri susturabilir miyim?


14

E-posta uyarılarının - ancak SADECE e-posta uyarılarının - susturulacağı sessiz bir süre (gece uyumak için) kurabilmek istiyorum.

Yine de kısa mesajlar ve telefon çalmaları normal olmasını istiyorum.

Bunu her gece e-posta uygulamasına gitmeye ve bildirimleri kapatmaya ve sabah tekrar açmayı hatırlamaya gerek kalmadan otomatik olarak yapmanın bir yolu var mı?


/ me super duper IzzyTaskerMan;)
t0mm13b nudges

İyi fikir - ama BU biri ben tahmin posta uygulamasından kendisi tarafından yapılmalıdır. Bir tasker eklentisi sunmadığı sürece. Gelebileceğim tek şey, Tasker'ın o dönem için mobil verileri kapatması: bu, telefon verileri ve kısa mesajlar mobil veriler ve Wifi kapalı olsa bile, bu taleple eşleşecekti. Bu tür bir çözümle ilgilenir misiniz, @eidylon?
Izzy

Yanıtlar:


7

Bir veri bağlantısına bağımlı değilseniz, bazı çözümler olabilir: Google Playstore'da bundan daha fazlasını ayarlamak için kullanabileceğiniz çok sayıda otomasyon uygulaması vardır. Sizin durumunuzda, bu zamana dayalı bir senaryo olacaktır:

23: 00-07: 00 arasında, Kablosuz ve mobil verileri devre dışı bırakın

Veri bağlantısı yok => yeni posta yok => yeni posta bildirimi yok. Bunun gibi şeyleri yapabilen uygulamalar arasında örneğin Timeriffic (ücretsiz ve bu bölümdeki en iyi uygulamalardan biri), Llama (konum tabanlı ve diğer kurallar da olabilir) ve - en sevdiğim - Tasker . İkincisi en ucuz olanı olmasa da, en esnek olanıdır ve ana sayfasında 7 günlük bir deneme alabilirsiniz .

Eğer başarmak başka neler örnekler için Tasker , ayrıca bir göz atmak isteyebilirsiniz nedir Hücre bekleme ve bunu kendi pili yemekten nasıl tutabilirim? ve belirtilen ana sayfada yer alan örnekler. Ayrıca, Tasker profillerinde bir Google araması size birçok güzellik listeler.

Hedefinizi Tasker kullanarak gerçekleştirmek için aşağıdaki profili oluşturmanız yeterlidir:

Bağlam:

  • Zaman (zaman çerçevesini tanımlamak için "ile" arasında ve "ile" arasında doldurun)

Görev:

  • Net-> Mobil Veri: Kapalı
  • Net-> WiFi: Kapalı

Bu kadar. Yukarıda açıklandığı gibi tanımladığınızı varsayalım ( Tasker , 11: 00'da Kablosuz ve Mobil Verileri kapatır ve 07: 00'da önceki duruma geri döner.

Muhtemelen burada daha fazla çözüm bulunabilir: Sadece belirli bildirimleri susturmak mümkün mü?


1
"Sessiz e-posta" nın "veri bağlantısı gerektiren her şeyi sustur" ile değiştirilmesini kabul edip yalnızca SMS ve telefon görüşmeleri bırakarak bu iyi bir çözümdür. Tamam bir takas gibi görünüyor.
pzkpfw


0

Ayrıca, kullanılan dosyayı e-posta için zil sesi olarak bulabilir (e-postaya özel olduğu varsayılarak) ve belirli saatler boyunca [email_tone_name] .bak olarak yeniden adlandırabilirsiniz. Ardından, zaman aralığınız dolduğunda, [email_tone_name] .bak adını [email_tone_name] olarak yeniden adlandırın.

Aslında sessiz tonlu bir dosyaya sahip olmanız ve [silent_file_name] öğesini [email_tone_name] olarak yeniden adlandırmanız gerekebilir. Kullanmak için ayarlanmış olanı bulamazsa bazı varsayılanları seçebilir.


Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.