Bir wifi ap ve 3g ağına aynı anda nasıl bağlanabilirim?


16

Benim 3g bağlantı kapanır wifi kapatır, bu çoğu durumda gayet iyi ancak internete bağlı olmayan bir iş yerinde bir LAN bağlamanız gerekir ve ben bağlandığımda veri bağlantımı kaybetmemeyi tercih ederim çalışma intraneti.

Her iki bağlantıyı nasıl etkin tutabilirim?

İdeal olarak bu bir SSID ile bu istenen davranışı sınırlayabilirim, çünkü diğer tüm wifi bağlantıları için varsayılan davranışla çalışmaya devam etmesini istiyorum. Bu yapılamıyorsa, açıp kapatmak kolay bir çözüm gibidir.

CM9'da VZW Galaxy Nexus kullanıyorum.


Bu cevaba bakın Kısacası, birbirini dışlayan oldukları için ikisine birden sahip olamazsınız.
t0mm13b

@ t0mm13b, bu bir Android sınırlaması mı? Anladığım kadarıyla iOS ile APNS her zaman etkin ve her zaman veri bağlantısını kullanıyor. Görünüşe göre Android'de, bağlantılar arasında geçiş yapılırken bazı uygulamalarla çevrimdışı olursunuz?
cnst

Örneğin, SIP'de her zaman kullanılabilir olmalıyım , WiFi etkinleştirilmiş gibi görünüyor sonra böyle bir gereksinimi engeller; Öte yandan, WiFi etkin olmadığında GPS çalışmaz. O NE LAN?
cnst

@cnst bir Android sınırlaması, esas olarak RIL sürücüsünün Android Ts TelephonyManager (PhoneManager) ile birlikte nasıl programlandığıdır. Hem WiFi hem de 3G kullanabilmek için, RIL sürücüsünün ve java tarafındaki telefon mekanizmasının alt katmanının bağırsaklarında bulunan TelephonyManager / PhoneManager'ın değiştirilmesi gerekir . İOS 3G'nin telefon katmanı üzerinden veri aktarımı için kesinlikle geçerli olan APN'lerinden bahsettiniz.
t0mm13b

Ayrıca GPS için, WiFi'ye gerek yoktur, aslında, gerekirse 3G üzerinde çalışabilir, ancak Google Haritalar, GPS veri planınızı boşaltmamak için GPS ile birlikte WiFi kullanımını önerir. Elbette sınırsız veri planı iseniz, harika. Ama söylediklerimi söyledikten sonra, karşılıklı özel flip-flop mekanizmasını etkinleştirmek / atlamak için ağda RIL'de bilinen bir değişiklik yoktur. Aynı uygulamanın iOS için de% 100 olduğundan eminim - WiFi'yi açın, 3G devre dışı bırakılır. Gördüğümden hiç wtf yok.
t0mm13b

Yanıtlar:


8

İmkansızlığının geniş bilgisine rağmen, Super Download adlı bir uygulama , Geeknizer'da İndirme Hızlarını Artırmak için 3G 4G Mobil Veri + Wifi Birleştir birlikte makalesinde okuyabileceğiniz gibi, bunu yapabileceğini iddia ediyor .

Süper İndir

Beklendiği gibi, bu XDA geliştiricilerinden ( elban ) birinden geliyor - ve aynı zamanda, cihazınızın köklenmesini gerektiriyor (CM9 çalıştırırken sizin için bir sorun değil);

Makaleye göre, bazı şeyleri ek olarak aklınızda tutmalısınız:

  • Her iki bağlantıyı kullanmak tüm cihazlarda / rom kombinasyonlarında desteklenmez.
  • Bazı web sunucuları istenen dosyalarda yetersiz işlevsellik sağlayabilir.
  • Lite sürümü 50 megabayt dosya boyutuna sahiptir. Daha ileri gitmek için tam sürümü satın almanız gerekecek. Ancak buradan indirirseniz (aşağıdaki barkodu kullanarak), ücretsiz, tam özellikli, XDA'nın izniyle ).

DÜZENLEME: t0mm13b o kadar şok oldu ki daha derine kazdı, bu yüzden şimdi Süper İndirme ile ilgili SSS bağlantısını ekleyebilirim ...


Bunu görmek için şok oldum - nasıl cehennem hem wifi ve [3 | 4] g .... ile çoklama tcpip yapar, ilginç görünüyor, belirli bir wifi yonga seti hayır ile özel bir çekirdek gerektirir beklenir?
t0mm13b

@ t0mm13b Cevabımda daha önce yazdığım gibi: Her iki bağlantıyı kullanmak tüm cihazlarda / rom kombinasyonlarında desteklenmez. Bu konuda bildiğim tek şey ...
Izzy

Ne kadar iyi çalıştığını merak ediyorum - henüz ihtiyacım olmadığı için kendim denemedim. Ama her ihtimale karşı ... Lütfen, bize bildirin;)
Izzy

İşe yaramadı. Ben app koştu ve benim bildirim çubuğunda hem 3g hem de wifi simgeleri vardı ama internette alamadım. Elixer'deki bağlantı durumumu kontrol ettim ve simgeye rağmen hücresel verilerimin bağlantısının kesildiğini gösterdi. Yine de teşekkürler.
Matt

Yani muhtemelen tüm cihazlarda / rom kombinasyonlarında desteklenmeyenlerden etkilenmişsinizdir . Bunu okuduğum için üzgünüm. Ama denemeye değerdi.
Izzy

0

Orada Bildirim Geçiş Wifi ve diğer birçok maddeleri geçiş hızla bildirim çubuğundaki düğmeleri görüntüleyebilir. CM buna rağmen sahip değil miydi?


Geçişler, ikisini veya kısıtlamayı geçersiz kılıyor gibi görünmüyor.
Matt

@Matt: haklısın, bu sorunun cevabı If that can't be done is like a solution that is easy to toggle on and off., SuperDownload benzeri çift ağın pratik bir uygulaması olduğunu sanmıyorum, henüz rastgele bağlantılar için kullanılabilir ve bu nedenle.
Yalan Ryan

0

Bu çok garip. Livestream gibi, bir GoPro'ya veya başka bir aksiyon kamerasına wifi üzerinden bağlanmanıza ve cep telefonunun 4g bağlantısını kullanarak akış yapmanıza izin verecek bazı uygulamalar var.

Bir galaksi Grand Prime'ım var ve bir WiFi FPV kameradan akış yapabilirim. Cihazı rootlamak zorunda kaldım, bu yüzden telefonunuzu rootlamak istemiyorsanız ... üzgünüm!

Bir FACT için Livestream uygulamasının hem Galaxy S3 hem de Grand Prime'da 4g üzerinden wifi video akışı için çalıştığını biliyorum. Bu yardımcı olur umarım!

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.