Tam şarjı önlüyor musunuz?


13

Bilgisayarıma her bağlandığında telefonumun tamamen şarj olmasını önlemek için bir yol arıyorum. Değiştirilemez olduğu için pilin kapasite kaybını azaltmak istiyorum ve bana göre maksimum şarjı yaklaşık% 50 ila% 60 arasında tutmak ideal olacak gibi görünüyor. Bu siteden alınan bu grafik, yararın önemli olacağını göstermektedir.

Capacity at  Discharge
full charge  cycles

100%      300 – 500
90%      600 – 1,000
70%      1,200 – 2,000
50%      2,400 – 4,000

1
Kesinlikle tam olarak şarj etmezseniz daha sık şarj edersiniz?

Şansım olduğunda şarj ediyorum ve şu anki pilim asla% 60'ın altına düşmüyor.
Zong

2
Bu tablo depolamayı, kullanımı değil; bunun yerine Tablo 4'ü isteyebilirsiniz.
Reid

Önerin için teşekkürler. Tablo 4 benim açımdan daha iyi iletişim kuruyor.
Zong

Evet, maksimum% 50-60'a şarj etmek şarj döngülerini artıracak olsa da, bu yöntemi etkisiz hale getirmek için birçok kez daha şarj etmeniz gerekir.
Michelfrancis Bustillos

Yanıtlar:


1

SMART PLUG , güç kullanımını ölçebilen ve standart elektrik prizi aracılığıyla bağlı cihazlara temel güç yönetimi sağlayabilen akıllı bir prizdir .

Bu WiFi PLUG'ı satın alabilir veya kendiniz oluşturabilirsiniz . USB Şarjı destekleyen fişler mevcuttur . Seçtiğiniz daha fazla fişi piyasada bulabilirsiniz.

 • Şimdi cihazınızı her şarj ettiğinizde bu fişi kullanarak şarj edin. Bağlantıda verdiğim fişe birçok alternatif var. Fişlerin çoğunda Android ve iPhone için kendileri için tasarlanmış Kontrol uygulamaları bulunur .
 • Bundan sonra, Tasker uygulamanızı , fişi kapatmak için% 50 (ne isterseniz) şarjı tamamlandığında Kontrol uygulamasını çalıştıracak şekilde yapılandırabilirsiniz .

Referanslar:


evet, USB Şarjı destekleyen fişler var . Seçiminizi daha fazla internette bulabilirsiniz.
Rahul Bali

0

Tek potansiyel çözüm, telefonun pilini bitirmesi için kabloyu akım sınırlaması için bir yol bulmak olacaktır. USB standardı D + ve D-pinlerine enerji verilmesine izin verilmeden önce Vcc ve Toprak pinlerini kolayca kesemezsiniz. Pili bu şekilde bitirmek, şarj döngülerinizi artıracak ve önlemek istediğiniz aşınmaya neden olacaktır.

Uygulamalara gelince, pil şarj altsistemini bu şekilde programlı olarak kontrol etmenin bir yolu yoktur; BatteryManager bilgi verir, ancak kullanıcı uygulamalarından gelen girdileri kabul etmez.


-1

Şu anda piller artık şarjlarla ilgili bu sınırlamaya sahip değildir, herhangi bir seviyedeki yüklerle,% 1'den% 100'e kadar sorunsuz çalışabilirler. Bununla birlikte, her biri tamamen deşarj olan pil ömrü döngüsü kaybolduğu için indirmeyi asla tamamen bırakmamak önerilir.


1
Belki de OP'nin söz konusu bağlantılı sitede ayrıntılı olarak ele alındığı ve yorumlarda daha da arttığı endişesini kaçırdınız. Cevabınızı doğrulamak için kaynaklarınız yoksa ve kaynaklarınız varsa, lütfen onları birbirine bağlayın - aksi takdirde cevap indirilip sonunda kaldırılabilir, bu da yeni bir kullanıcının almak istediği bir karşılama değildir
beeshyams
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.