Hem Wifi Hotspot hem de USB Tethering'in çalışması için yeniden başlatılması gerektiğini nasıl çözebilirim?


9

Resmi Ice Cream Sandwich'i çalıştıran bir Huawei Honor Cihazı kullanıyorum. Dizüstü bilgisayarımı çevrimiçi hale getirmek için wifi tethering'i sık sık kullanıyorum ve aşağıdaki davranışı gerçekleştirdim:

 • Wifi'ye bağlıyım. Her şey yolunda gidiyor.
 • Rastgele bir süre sonra, 15 dakika veya 4 saat arasında, İnternet bağlantısı dizüstü bilgisayarımda zaman aşımına uğruyor.
 • İnternet hala cihazın kendisi üzerinde çalışıyor.
 • Dizüstü bilgisayarım MAC Adresi üzerinden genel bakış listesinde bağlı olarak gösterilir
 • Wifi Tethering'i devre dışı bırakmak, etkinleştirmek bunu çözmez.
 • Sadece eylem nedeni: tüm telefonu yeniden başlatın ve sonra wifi tethering'i tekrar başlatın.

Bunun birden fazla Android cihaz tarafından bilinen bir sorun olup olmadığını veya bunun bir donanım sorunu olup olmadığını merak ediyorum. Bu yazılımla ilgili ise, bunu çözmek için ne yapabileceğimi de merak ediyorum. Fabrika ayarlarına sıfırlama sadece son çare olmalı ve bundan kaçınmayı umuyorum.

GÜNCELLEME: Bu, USB internet paylaşımında da olur. Bu, sorunun wifi veya USB ile ilgisi olmadığını düşündürüyor, ancak Android'in İnternet bağlantısını işleme biçiminde bir yerde bulunuyor. Bu sadece aniden bağlantıyı kaybeder.


Maviye bir atış: Duyduğum bazı WiFi / ağ bağlantı sorunları bu şekilde çözülebileceğinden, geçici olarak uçak moduna geçip (önyükleme yerine) geçmeye çalıştınız mı? Ben de buna bir çözüm saymazdım, ama eğer işe yararsa, tam bir yeniden başlatmadan daha iyidir.
Izzy

@Izzy Alas, uçak moduna ve geri geçişi sorunu çözmedi.
k0pernikus

Duymak üzücü - ama denemeye değer oldu. Yani tam bir yeniden başlatmadan biraz daha kısa olan başka bir deneme: Hızlı Yeniden Başlatma . Tam yeniden başlatma yerine, bu yalnızca sistem sunucusunu yeniden başlatır ve tam yeniden başlatma işleminin iki katı daha hızlı olmalıdır. Bahse girerim sadece tek bir hizmeti yeniden başlatmanız gerekir, ama hangisi olduğunu söyleyemem ...
Izzy

Aynı sorun, farklı bir dizüstü bilgisayar veya ikinci bir mobil cihaz gibi başka cihazlarda USB veya WiFi tethering kullanırken mi ortaya çıkıyor?
Bay Buster

@ Mr.Buster Evet, bu sorun belirli bir makineye bağlı değildir.
k0pernikus

Yanıtlar:


1

Telefonumu 3G modem olarak kullanıyorum ve bazen bu, telefondaki bazı ayarları bozduğumda oluyor. SettingsTelefonumdaki verileri temizledim ve normale döndü.

 1. SettingsUygulamayı aç
 2. Adresine git Apps
 3. ALLSekmeye git
 4. Settingsuygulamayı bul
 5. aç ve Clear Data
 6. tekrar bağlanmayı dene

bu genellikle xperia oyunumda tethering sorununu çözerken wifi bırakmayı düzeltir. İnternetiniz bağlıyken zaman aşımına uğrarsa, aynı zamanda bir ağ sorunu da olabilir veya hareketsizlik nedeniyle telefonunuzun otomatik olarak ağ bağlantısı kesilebilir. İnterneti kullanarak sık sık ara veriyorsanız ancak bağlantıyı canlı tutmak istiyorsanız bir pinger kullanmanızı tavsiye ederim

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.