Google Takvim'deki etkinlikler nasıl gizlenir?


11

Çalıştığım şirket her şeyi planlamak için Outlook'u kullanmamızı seviyor. Belli bir zamanda işimizde olmayacaksak, bizden o zamana yayılan bir etkinlik oluşturmamızı ve "İşyeri Dışında" olarak işaretlememizi istiyorlar. Bu şekilde, herhangi biri sizinle bir toplantı planlamaya çalışırsa veya programınızı kontrol ederse, orada olmayacağınızı bildirir.

Okul programımın bir programına uymak için yarı zamanlı çalışıyorum; Sonuç olarak, takvimimde çok sayıda engellenen etkinlik var. Temelde, sınıfta olduğum tüm zamanlar engelleniyor. Outlook ve Google Takvimimi Android telefonumla senkronize ediyorum.

Şimdi, bloke edilen zaman aralıklarının hepsi benim için oldukça can sıkıcı çünkü o zamanlar boyunca her şeyin ezilmesine neden oluyor. Takvimime telefonumdan bakmak ve bir sonraki adımda ne olduğunu söylemek zor. Temel olarak, "Ofis Dışında" etkinliklerinin Outlook'tan kaldırmadan Androidimin Takvim ekranından kaldırılmasını istiyorum.

Şimdiye kadar etkinliği telefonumdan silmeye çalıştım, ancak bu Outlook ile senkronize ediliyor ve Outlook hesabımdan silinmesine neden oluyor. Daha sonra Outlook'ta "Ofis Dışında" adlı yeni bir takvim oluşturmaya ve tüm etkinlikleri buna eklemeye, sonra da telefonumda gizlemeye çalıştım. Ancak, bunu yaptığımda insanların benimle toplantı planlamasını engellemez. Outlook'un ana takviminizi yalnızca bunun için kullandığını düşünüyorum.

Takvimin tamamını telefonumdan gizlemek gerçekten bir seçenek değil; Telefonumdaki toplantıları ne zaman yapmam gerektiği gibi diğer olayları da görmem gerekiyor.

Temel olarak sorum şu: Outlook Takvimimdeki seçili etkinlikleri Android Takvimimden nasıl gizleyebilirim?


Kişisel ve iş için farklı bir Gmail kullanıyor musunuz? Neden sadece Android telefonunuza çalışma planınızı göstermemesini söylemiyorsunuz? Android takvim uygulamalarının çoğu birden fazla hesap eklemenize ve öğeleri hesaba göre filtrelemenize olanak tanır.
jmort253

1
Evet, sınıflar, grup toplantıları, vb. Gibi kişisel öğeler için farklı bir Gmail kullanıyorum. Ancak, çalışma takvimimde takvimimde ayrıca ekibim, birim ile toplantılar gibi görmek istediğim etkinlikler var "İşyeri Dışında" yinelenen etkinlikler hariç, hem kişisel hem de iş takvimlerimdeki etkinlikleri birlikte görüntüleyebilmek istiyorum.

İşletim sisteminin hangi cihazı ve sürümü? Stok takvim uygulamasını mı kullanıyorsunuz?
ale

Cihaz: Motorola Atrix 4G. İşletim Sistemi: Android 2.3.6. Evet, stok takvim uygulamasını kullanıyorum, ayrıca Business Calendar ve Jorte'yi indirip denedim. Ancak hiçbirinin belirli olayları gizleme özelliği yoktu.
Alex

Bir çözümle ilgileniyorum çünkü aynı sorunum var. İşimi, görünüm takvimimi telefonumla senkronize etmedim ve sadece haftada bir kez senkronize ettim. Optimal olmaktan uzak.
Alex B

Yanıtlar:


1

Muhtemelen bu size bir ipucu verebilir:

3 hesabımız var:

  1. company@gmail.com

  2. buddy1@gmail.com

  3. buddy2@gmail.com

buddy1 ve buddy2 company@gmail.com'un takvimini harici bir takvim olarak ekledi (company@gmail.com tarafından verilmektedir)

  • buddy1 bir etkinlik ekler ve "Özel" ve "Kullanılabilir" olarak ayarlar -> şirket ve buddy2 hiçbir şey görmez!
  • buddy1 bir etkinlik ekler ve "Özel" ve "Meşgul" olarak ayarlar -> şirket ve buddy2 randevuyu görüyor ancak başlık veya içeriği okuyamıyor, buddy1 tabii ki kendi randevusunu görebilir!

Sanki işe yarayabilir. Belki iş e-postama bağlanmak için bir program yazabilir, takvimi indirebilir ve tüm etkinlikleri takvime ekleyebilirim. Sonra, görmek istemediğim olaylardan herhangi birini "Özel" olarak gönderebilirim (veya belki de yeni takvime bile koyamazdım). Telefondan Google Takvim API'sına erişebiliyorsam, belki de bir uygulama olarak çalışması gerekir, aksi takdirde bilgisayarımda günlük çalışan bir program yapabilirim. Bu yaklaşım için herhangi bir öneriniz var mı?
Alex

-3

Google takvimine bir PC veya Mobil cihazdan girip ayarların üstündeki 'Takvimleri Görüntüle' seçeneğini tıklayabilir ve ardından hangilerinin gösterileceğini seçebilirsiniz. İşaretlenmezse, belirli takvimi gizleyeceğiniz anlamına gelir.


Tüm takvimi gizlemek hedef değildir (ve bunun yanı sıra önerilmiştir). Amaç bireysel olayları gizleyebilmektir.
ale

Yani tüm takvimi görmek istemediğiniz belirli bir takvim kümesindeki tüm olayları gizlemek. Google takviminizde, arkadaşlarınızın doğum günleri, çalışma takvimi ve benzeri birçok takvim seti bulunabilir.
Raju yourPepe

1
Evet. Biliyorum. Askerin aradığı soru bu değil.
ale
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.