WindowsXP'yi Android'de sanal makine olarak nasıl çalıştırırım?


23

Android tabletimde Windows XP'yi sanal bir makine olarak çalıştırmak istiyorum. Android Linux tabanlı olduğundan, VirtualBox'u Android'de çalıştırmak için derlemek mümkün mü? Mümkünse, WinXP'i bir Android tablet üzerinde sanal bir makine olarak çalıştırmak mümkün mü?Tüm işlemciler eşit değildir. ARM diye bir şey var.
neverMind9

Yanıtlar:


12

QEMU'ya bir göz atın . Görünüşe göre ARM üzerinde çalıştığı bilinmektedir. XP'yi çalıştırmak (hatta işe yarıyorsa), muhtemelen Chris Herbert'in belirttiği ve bir ekran / işaretçi sürücüsünün bulunmaması nedeniyle hoş bir deneyim olmayacak. Gerçekten yapmak istiyorsanız, Intel Atom (x86) tabanlı tabletleri bekleyin. Şu anda bazı Atom tabanlı Windows 8 tabletler olmalı. Androidler yakında geliyor .


19

VirtualBox, ana cihaz (Android tablet) konuk cihazdan (Windows XP çalıştıran x86 PC) farklı bir CPU mimarisi kullandığında mümkün olmayan sanallaştırmayı kullanır. Android tabletinizde neredeyse kesinlikle bir ARM CPU olduğundan, x86 CPU'nun taklit edilmesi gerekir, bu sanallaştırmaya göre daha yavaştır. Hiç pratik olacak gibi görünmüyor.


Bu açıklama için teşekkür ederim. Google TV ile çalışıyorum, Tabletlerin x86 kullanmadığını unuttum.

Başka bir Android (veya Debian ARM) çalıştırmaktan ne haber?
f.ardelian

@ f.ardelian Evet, Nonroot Debian ve Complete Linux Installer gibi uygulamalar, GNU kullanıcısını Android'de emülasyon olmadan çalıştırmanıza izin verir.
Revetahw, Monica

Aslında, birçok Android cihazı şimdi x86'dır, bu yüzden teknik olarak artık mümkün. @ f.ardelian
Revetahw, Reinstate Monica'yı

Sanallaştırmanın CPU mimarisi hakkında bir şey gerektirdiği fikrine katılmıyorum. Javascript'te x86 emülatörü var ve w98 ve MSDOS'ları çalıştırabilir.
Tomáš Zato - Monica

0

Android için herhangi bir QEMU (x86) emülatörünü kullanabilirsiniz. Comuter, tablet ve akıllı telefon üzerinde çalışır. Google Play'de emülatör yok. Emülatör resmi sitesinden (.apk) indirin.


3
Cevabınızın bu cevaptan ne kadar farklı olduğunu açıklamak ister misiniz ? Öyleyse, cevabınızı ürün bağlantısına ve istenen hedefe ulaşmak için atılan adımlara göre ayrıntılandırmayı düşünün.
Firelord

0

Elbetteki denemek olabilir DOSBox QEMU kapalı tabanlı 95/98 / XP yetenekli emülatör, bir MS-DOS, Windows. 1. nesil Pentium'a yakın olan bir şeyi taklit edecek, bu yüzden Nexus 9 ile çalıştırsanız bile hızlı olmasını beklemeyin (ama kullanılabilir olabilir). XDA'nın performansı biraz arttırmak için bazı püf noktaları var.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.