Android ana ekranıma belirli bir Google Drive belgesine nasıl bir kısayol ekleyebilirim?


59

Android ana ekranıma belirli bir Google Drive belgesine nasıl bir kısayol ekleyebilirim?

Bu, bu sorunun Android analogudur . URL'yi kullanmak işe yaramaz, çünkü tarayıcıyı açmak istemiyorum ve çevrimdışı kullanabildiğim bir Google Drive dosyasına doğrudan erişmek istiyorum.

Could QuickShortcutMaker kullanılacak? Kısaca bakıldığında ( buraya bakın ) mümkün görünmüyor çünkü QuickShortcutMaker tarafından kullanılan "niyetler" dosya adı gibi argümanlar almıyor.


Orada bir olduğu ilgili soru yanı uygulamasının eski bir sürümünü tartışır, ama ben soru arada var sizin için sorun olduğunu düşünüyorum bu yüzden uygulama o zamandan beri oldukça büyük oranda değişti.
eldarerathis

Yanıtlar:


54

Bunu yerel olarak yapabilmelisin.

Android 3.0 (ve altı):

Başlatıcıda, boş bir alanı basılı tutun ve "Kısayollar" ı tıklayın. "Kısayol Sür" seçeneğini seçin, ardından belgenizi seçin; bu sizin için bir bağlantı oluşturur.

Android 4.0 (ve üstü)

Uygulama çekmecenizi açın ve Pencere Öğeleri bölümüne atlayın. "Sürücü Kısayolu" seçeneğine gelene kadar kaydırın. Masaüstünüze uzun basın ve bırakın. Kullanılacak hesabı seçin (gerekirse), ardından belgeyi seçin.


2
Görünüşe göre bu her yerde işe yaramıyor. :( Ben neyin farklı olduğunu emin değilim ama Widget ancak tek bir cihaz (4.something ile ZTE telefon) bu widget listesinde orada değil Google Drive uygulamasından tarafından sağlanacak görünüyor.
çizgi-tom-bang

16

İşte Mike'ın cevabını biraz gösteren, ekran görüntüleri:

(Büyütmek için bir resme tıklayın)

  1. Sürücü uygulamasını açın ( belirli belge türüne ait uygulama değil ; bu, Dokümanlar, E-Tablolar, Slaytlar, vb. Uygulamalarda çalışmaz)
  2. Belgedeki bağlam menüsünü açmak için 3 noktayı (veya basılı tutun) tıklayın

    IMG:

  3. Gerekirse aşağı kaydırın ve "ana ekrana ekle" yi tıklayın

IMG:


O gösterildiği için belge üç nokta yoksa bir deneyin ve Adım 2. yapmak için önce bazı diğer listesinde (örn arama sonuçları) bir parçası olarak gösterilecek almak gerekir 'son açılan'
Pocketsand

2
@Popetlerve (aynı?) İçerik menüsünü almak için 'son açılanlar' bölümünde bir belgeyi uzun süre basılı tutabilirsiniz.
hBy2Py

1

Bunu anladım .. Sürüşe devam et, dokümanı uzun süre tut, bağlantıyı kopyala, panoya kopyala. Web tarayıcısını açın ve URL'yi yapıştırın, ardından sayfayı ana ekrana kopyalayın. Başvuru için cihaza kopya açık vardı.


1
Daha iyi açıklar mısın? Denedim ve işe yaramadı.
Lombas

1

Son zamanlarda (Ağustos 2016, Android 5.1 çalıştıran 2013 Moto X'imde 2.4.311.34.34 sürümündeki Google Drive uygulaması), şimdi bir "En sevdiğiniz dosyalara ana ekran kısayolları ekle" özelliği mevcut. Bir belgenin sağındaki üç nokta menüsüne basın (benim örneğimde "Facebook yem"):

IMG:

daha sonra bir "Ana ekrana ekle" öğesini görene kadar yukarı kaydırın. Bu, geçerli ana ekranınızda belgenize bir bağlantı koyacaktır.

IMG:

(FYI, bunu ilk defa denediğimde, Google Drive dokümanı açamadı. Google Drive uygulamasını öldürdüm, tekrar denedim ve dokümanı başarıyla açtım. Bu sorunun ne kadar yaygın olabileceği hakkında hiçbir fikrim yok.)

Düzenleme : Giriş ekranı ekran görüntüsünü ekleme

IMG:0

Buradaki insanları şaşırtan şey, bunu yapmanın yolunun telefonunuzun ana ekranından değil, Google Drive'dan gelmesidir. Böylece, telefonunuzdaki Drive uygulamasını açın, kısayol oluşturmak istediğiniz Drive dosyasını açın ve oradan ayarlar / seçenekler menüsüne gidin. "Ana Ekrana kısayol ekle" seçeneğini göreceksiniz ve bunu yapmak için tıklayabilirsiniz. Ardından, Drive uygulamasından çıkın ve kısayol rozeti koyduğu yere telefon ekranlarının etrafına bakın ve istediğiniz yere taşıyın.


-1

Ana ekrana ekle artık görünmüyor.

Geçici çözüm, yukarıda önerildiği gibi, başlatıcı aracılığıyla kısayol oluşturmak için yapıldı -> listeden google sürücüyü seçin -> ve daha sonra google sürerek açılır, klasör ve dosya seçmemize izin veriyor. .

Bu yardımcı olur umarım.


-1

Yaptığım hata "Ana ekrana ekle" butonu sadece Google DRIVE uygulamasında mevcut. Google DOCS / SHEETS uygulamasından doğrudan bir belge eklemeye çalışıyordum. Şu anda Google SHEETS, Google DOCS veya Google SLIDES kullanıyorsanız bu düğme mevcut olmayacaktır. Bu uygulamadan çıkmalı ve Google DRIVE'a gitmelisiniz (her androidin indirmiş olması gerekir) ve buradan ana ekrana eklemek istediğiniz dosyayı basılı tutun ve açılan menüde "ana ekrana ekle" düğmesi görünecektir.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.