ROM Yöneticisi - Amacı Nedir?


9

Z4root uygulamasını kullanarak telefonumu (Moto Droid) ilk kez köklendirmeyi bitirdim. Harika çalıştı (tek tıklama, bilgisayar yok). Ancak, telefonumla uğraşmaya başlamadan önce, telefonumun bir yedeğini almak istedim, bu yüzden gerçekten kraliyetini mahvedersem, belirli bir noktaya kolayca geri dönebilirim (AKA - telefonumu tuğlalamak istemiyorum ).

Okurken Nandroid yedeklerini duymaya başladım. Ancak, bunun gerçekleşmesi için bir çeşit ROM yüklemeniz gerekiyor gibi görünüyor. Bunu kontrol ettim ve ROM Yöneticisi'ni duydum. Görünüşe göre ROM Yöneticisi ile birlikte gelen bazı modlar Nandroid yedeklemesini ayarlayabilir. Ancak önce birkaç sorum olacak.

  1. ROM Manager'ın kişilerinize, hesaplarınıza vb. Çok fazla erişime ihtiyacı olduğunu fark ettim. (Evet, şüpheliyim.)
  2. Yedeklemenin daha kolay bir yolu var mı? Gerçekten yeni bir ROM (CynogenMod gibi) umurumda değil. Birkaç, çok özel nedenlerle root erişimi istedim.
  3. Nandroid, bir telefonu yedeklemenin tek iyi / doğru yolu ise, doğru yolda / süreçte mi gidiyorum? Devam etmeden önce bakmam gereken bir şey var mı ( Titanium Backup gibi )?

Verebileceğiniz herhangi bir yardım için teşekkürler.

Yanıtlar:


8

1) ROM Manager iki özel şey yapmak için fiili bir uygulamadır: 1) Özel bir kurtarma yükleyin 2) Özel bir ROM (veya çekirdekler yükleyin. Droid için ChevyNo1s çekirdeklerine bakın). Hemen hemen her köklü kişi tarafından kullanılan bu uygulama ile herhangi bir izin sorunları hakkında endişelenmenize gerek yok. Ayrıca Android topluluğunda iyi bilinen bir hacker olan Koush tarafından sağlanan bir uygulamadır (CyanogenMod'u Droid'e taşıdı).

2) NANDROID yedeklemesi yapmak için özel bir romunuz olması gerekmez. Ancak özel bir kurtarmaya ihtiyacınız var. ROM Yöneticisi'ni indirin. Flash "ClockworkMod Kurtarma". Ardından ROM Manager'ı tekrar açın. Sonra "Yedekle ve Geri Yükle" altında "Geçerli ROM'u Yedekle" yapın. Bu, telefonunuzun NANDROID yedeklemesini çalıştıracaktır. Bunu en kısa zamanda yapın. Telefonunuzu bu duruma geri yüklemeniz gerektiğinde, rootlandıktan hemen sonra telefonunuzu yedeklemeniz çok önemlidir. NANDROID yedeklemesi, telefonunuzun tam görüntüsünü / anlık görüntüsünü almak gibidir. Elinizde bir NANDROID yedeklemesiyle, telefonunuzun durumuna geri dönme güvenlik ağıyla özel ROM'ları (veya gerçekten herhangi bir şeyi) deneyebilirsiniz. Ayrıca, telefonunuzu başlattığınızda Kurtarma işleminize giderek bir NANDROID yedeklemesi gerçekleştirebilirsiniz (sarı üçgen ünlem işareti alana kadar açarken Droid üzerindeki X tuşunu basılı tutun ve ardından menüyü almak için Kamera ve Sesi Açma düğmelerine basın. ortaya çıkmak).

3) NANDROID, telefonunuzu önceki bir duruma geri yüklemek için en iyisidir. Özel bir ROM'a geçmeyi veya telefonunuzu silmeyi ve yeniden yüklemeyi planlıyorsanız (veya bir uygulamayı yeniden yüklemeniz gerekiyorsa, ancak verilerini tutmanız gerekiyorsa) Titanium Backup'ı şiddetle tavsiye ederim. Titanium Backup, belirli uygulamaları yedeklemenizi sağlar (VE verileri, yalnızca kök kullanıcılar bunu yapabilir!) Ve geri yükler. Böylece tüm uygulamalarınızı Stok Android'e yedekleyebilir, CyanogenMod'u yükleyebilir ve ardından tüm uygulamalarınızı ve verilerini geri yüklemek için Titanium Backup'ı kullanabilirsiniz.

Lütfen Telefonumu nasıl köklendiririm ve telefonumu köklendirdim, şimdi ne olacak ?


Mükemmel cevap! Teşekkür ederim. Hala merak ettiğim bir şey var (Koush'un gölgeli bir şey yapmaya çalışmadığına inanıyorum). Peki , ROM Yöneticisi neden kişilere erişim gerektirir? Bu kurtarma "şeyler" nedeniyle mi? Tekrar teşekkürler!
JasCav

1
@JasCav Telefon görüşmeleri izninden mi bahsediyorsunuz? Bu neden olabilir: stackoverflow.com/questions/1747178/…
Bryan Denny

Evet, bu yüzden neden kişilerinizin bilgilerine erişmesi gerekiyor. Cevaplarınız için tekrar teşekkür ederim.
Kasım'da JasCav

@JasCav İzinlere baktım ve kişi bilgisi için bir tane görmedim.
Bryan Denny

Benim hatam. Hesaplara ve kimlik bilgilerine bakmak / keşfetmek için izinler gerektirdiğini söylemek istedim. Anlayamadığım şey bu. (Tabii ki, uygulamanın root erişimi gerektirmesi gerçeği zaten tüm izinleri
reddediyor
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.