Tasker için iş profili terk


12

Tasker kullanıyorum ve belki de çok çalışıyorum ama istediğim şekilde birden fazla koşul ayarlayamıyorum. İşte yapmaya çalıştığım şey:

M - F'den (08:00 - 17:00), telefonu sessiz moda ayarlayın ... ki bu oldukça kolaydır. 17:00 etrafında döner sonra, GPS / Ağ konum dinleyici tekme istiyorum.

Eğer ofisten ayrılırsam, devam edip sessiz profili kapatmak ve normale dönmek istiyorum. Eğer henüz ofisten ayrılmamışsam, görevin 15 dakika uyumasını istiyorum ve sonra tekrar deneyin (bazen geç saatlere kadar çalışıyorum).

Birlikte çalışamayacağım bu iki ayrı görevin birleşimi. Burada bana kimse yardım edebilir mi?


1
İlk olarak, GPS olmadan root atmakta sorun yaşayabilirsiniz. Cihazınız köklü ve eğer öyleyse hangi ROM'u (stok veya özel?) Çalıştırıyorsunuz? Diğer her şeyin yapılması o kadar zor olmamalı. Bu ayrıntıları verdikten sonra size ham bir iskelet verebilirim, bu yüzden daha sonra sadece ince ayardan ayrılırsınız. Not: Okumayı kolaylaştırmak için sorunuzu biraz yeniden biçimlendirme özgürlüğünü aldım - umarım doğru anladım. Değilse, tekrar düzeltmek için çekinmeyin :)
Izzy

Sorumu güncellediğiniz için teşekkür ederim, şimdi biraz daha basit. Telefonum köklü. Deodexed (GSM Galaxy Nexus) olan bir hisse senedi JB çalışıyor
RyanInBinary

Yanıtlar:


9

Şimdi en son detaylarınızla, ham bir yaklaşım. Bir hisse senedi ROM'unda olduğunuz gibi, GPS geçişi kullanıma hazır olmayabilir. Çalışmaması durumunda, yardımcı olması gereken Güvenli Ayarlar eklentisine göz atın .

Ham konseptinizin: 08: 00-17: 00 arası çalışma süresi olduğunu ve mesai saatleri içinde ve işten ayrıldıktan sonra, nihai geç çalışma konuları göz önünde bulundurularak farklı ayarlar istediğinizi varsayalım. Yani bu tercihen tek bir profil olarak ortaya çıkmalıdır: İş yerinde ... ve İşten sonra ... ' ya geçin . İşte temelde işte şöyle çalışmalı:


Profil "İş":

Şart:

  • 08:00 - 17:00 saatleri

Görev:

  • Ses -> Sessiz Mod: Açık

Görevden Çık:

  • Çeşitli -> GPS: Açık ( Güvenli Ayarlar ile değiştirilmesi gerekebilir , yukarıya bakın)

Şimdi ikinci bir profile giriyoruz ve muhtemelen GPS'e bile ihtiyacınız yok:

Profil: "AfterWork":

Şart:

  • Durum -> Tasker -> Profil Aktif: "İş" [x] Ters Çevir
  • Durum -> Telefon -> Hücre Yakın: (Çalışma hücrelerinizi tarayın) [x] Ters Çevir

Görev:

  • Ses -> Sessiz Mod: Kapalı

Yani ne GPS ne de 15 dakika bekleme döngüsüne ihtiyacınız olduğunu görüyorsunuz. Sabah 8'de "İş" Profili etkinleşir ve telefonunuzu sessiz moda geçirir. Gerçekten GPS'e ihtiyacınız olmadığından, burada bazı sahte Çıkış Görevi tanımlayabilirsiniz (örneğin tekrar Sessiz Modu'nu açma), aksi takdirde Tasker otomatik olarak "önce" moduna dönecektir.

Tasker, hangi Profillerin etkin olduğunu hatırladığından, ikinci profil "İş" tamamlanmadan koşulları bile kontrol etmez. Bundan sonra, telefon için gerektiği gibi telefon tarafından bilinen çevredeki mobil hücreleri izlemeye başlar. Çevredeki hücrelerin hiçbiri taranan hücrelerden hiçbiriyle eşleşmezse, ekli görev yürütülür ve Sessiz Mod kapatılır.

Ama neden bu kadar karmaşık? Böyle daha kolay yapılır:


Profil "İş":

Şart:

  • Cell Near (İş yerinizdeki mobil hücreleri tarayın)

Görev:

  • Ses -> Sessiz Mod: Açık

Bitti. Ne zaman işte olursanız olun, telefonunuz sessiz olacaktır. Ve erken veya geç işten ayrılsanız da, Sessiz Mod kapatılacaktır.


Harika cevap ve açıklama. Ekstra temsilci için bunu iki kez kabul edebilseydim, yapardım. Yardım ve özlü cevap için teşekkür ederim
RyanInBinary

1
Ben onunla eve çarptı gibi görünüyor - her zaman tekrar yardımcı olabilir sevindim :)
Izzy

@RyanInBinary Birinin zaten mevcut cevaplara ödül verebileceğini keşfettim, eğer bir kişi ekstra puan kazandığını hissederse ... xD Dürüst olmak gerekirse, yalvarmıyorum, sadece bir gün sıra dışı bir cevap almanız durumunda bahsetmiyorum; )
Izzy

5

Bu soru zaten cevaplanmış ve kabul edilmiş olmasına rağmen, soruyu eklemek istiyorum.

İstediğiniz gibi saf konum tabanlı profiller gibi geliyor. Tasker çok güçlü, ancak bir alternatif denemek istiyorsanız, Llama var . Neredeyse her eylemin konum tabanlı olması dışında tasker ile kabaca aynıdır. Yakın alandaki mobil ağın antenlerini tarayarak kurmak istediğiniz konumu (ev gibi) 'öğrenir'. Bu GPS kullanmaktan çok daha fazla enerji tasarrufludur.

Ayarlamak istediğiniz şeyler için Llama'yı yapılandırmak çok daha kolay olacaktır. Telefonunuzun koşullarınızda kullanmak istediğiniz yerleri öğrenmesine izin verin ve bir veya daha fazla işlem ekleyin. Örneğin "evden ayrıl" -> "bluetooth'u etkinleştir" "wifi'yi devre dışı bırak".

Profiller yalnızca fiziksel olarak bir konuma gidip geldiğinizde değiştiği için zamanlamalar konusunda endişelenmenize gerek yoktur.

Bir şans ver.

PS: Ben bağlı değilim.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.