Konumun Haberler ve Hava Durumu widget'ımda tekrar güncellenmesini nasıl sağlayabilirim?


9

Galaxy Nexus koşu stokum Jellybean 4.1.1'de Haberler ve Hava Durumu widget'ı Hong Kong havaalanında olduğumu düşünüyor ve geçen hafta var.

Yanlış konum gösteren Haberler ve Hava Durumu widget'ı

Hong Kong havaalanına geçen ay 3 kez (Australasia için bir hub Havaalanı) olmuştur ama asla orada 3 saatten fazla kaldı. Şu anda Londra'dayım ve son 7 gündür burada ya da İngiltere'de başka bir yerdeyim.

Widget'a ve yenileme simgesine (daire içine alınmış oklar) dokunursam, bir sonraki otomatik yenileme aralığına (6 saat boyunca ayarladım) kadar "Chek Lap Kok Havalimanı" na dönecek doğru konumu gösterir. Hong Kong tekrar.

Bu önceki sorudaki talimatları uygulayarak Haberler ve Hava Durumu Widget'ı Güncelleştirilmiyor Widget'ı ana ekranımdan sildim, uygulamalar listesindeki Haberler ve Hava Durumu uygulamasında Verileri Temizle ve Önbelleği Temizle'yi seçtim ve ardından ana ekranıma yeniden ekledim . Bu başlangıçta çözdü ve 6 saat sonra tekrar Hong Kong'a döndü.

Android ayarlarında tüm Konum Servisleri etkin, Google Haritalar açık havada (GPS'de) veya içeride (ağ konumunu kullanarak) olduğumu doğru yerde gösteriyor. Günün çoğu için Wifi'yi açık bırakıyorum ve bu, mobil veri kullandığım işte gün boyunca ve wifi'ime bağlı olduğumda bir gece evde oluyor.


Garip bir şey İngiltere'de iken bunu düzeltmek için işe yaramadı, ama 2 gün önce Chicago'da bir uçaktan indiğimden beri, konum ABD'de şimdiye kadar sorunsuz çalışıyor. Neyin düzeltildiğini bulmaya çalışacağım ve önümüzdeki birkaç ülkemden birinde (veya eve tekrar gittiğimde) tekrar kırılıp kırılmadığını göreceğim.
GAThrawn

Yanıtlar:


4
  • Widget'a dokunarak Haberler ve Hava Durumu uygulamasını açar .
  • Taşma menüsüne dokunun ve içeri girin Settings.
  • Dokunmak Weather settings
  • Gerektiğinde "Konumumu kullan" seçeneğini işaretleyin veya işaretini kaldırın. "Konumu ayarla" altındaki değeri gerektiği gibi temizleyin

Teşekkürler, "Konumumu Kullan" işaretli ve bu işaretli olsun ya da olmasın, "Konum Ayarla" ayarlanmış hiçbir şey yok, sadece boş bir "Şehir / şehir veya posta kodu yazın" kutusu ile geliyor dokunarak. "Konumumu birkaç saat boyunca
işaretini kullanmadan bırakıp,

1
Bundan korkuyordum. Google'ın büyük isabetler dışında stok Android uygulamalarına çok fazla dikkat etmediğini düşünüyorum. Bunun yerine deneyebileceğiniz başka Hava Durumu widget'ları var. 1Weather'ı seviyorum.
ale

Ne yazık ki haklı olduğunu düşünmeye başladım ve diğer widget'lara bakmam gerekecek. Ben geçen hafta eve gelene kadar geçen yıl çoğu için iyi çalışıyor konumu ile İngiltere'nin çeşitli bölgelerine ve en az 6 farklı ülkeye olduğum zaman sinir bozucu!
GAThrawn

Güzel Widget'lar da başka iyi bir alternatif
Bryan Denny
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.