“Pil Kullanımı” ne anlatıyor ve nasıl uygulanıyor?


11

"Ayarlar -> Telefon Hakkında -> Pil Kullanımı" hakkında birkaç sorum var, çünkü bu öğelerin tam olarak ne anlama geldiğini anlamıyorum.

(1) "Hücre bekleme", ses / veri iletişimi olmadığında kulelerle radyo iletişiminin kullandığı enerjiyi gösterir mi?

(2) "Telefon boşta" neyi gösterir?

(3) "Android Sistemi" neyi OS kodu yürütme tarafından kullanılan enerjiyi gösterir?

(4) "Mediaserver" neyi gösterir?

(5) "Android Core Uygulamaları" neyi gösterir?

(6) Ayrıca, bireysel uygulamalar tarafından tüketilen enerjiyi listeler. Bu öğelerin yalnızca CPU + RAM + Flash tarafından tüketilen enerjiyi içerip içermediğini merak ediyorum , çünkü display + wifi + hücresi tarafından kullanılan enerji, uygulamalara ayrılmadan zaten ayrı olarak listeleniyor. Doğrumuyum?

(7) Android, bireysel donanım bileşeni tarafından kullanılan enerjiyi nasıl ölçer? Örneğin, ekran tarafından kullanılan enerjiyi ölçmek için, voltaj ve akım ile ölçüyor mu yoksa sadece ekran ve / veya arka plan ışığı açıldığında ölçüyor mu? İkincisi ise, farklı donanımları nasıl ele alır?

(8) Android, her bir işlemin CPU / RAM / Flash tarafından kullanılan enerjiyi nasıl ölçer? Sanırım CPU için, örnekleme kullanabilir ve her performans işlemcisinin yaptığı gibi her sürecin CPU'yu ne kadar süre kapladığını bulabilir. Ancak RAM ve Flash için, çevrimiçi olarak ölçmek çok pahalı gibi görünüyor.

(9) "Hamur Kullanımı" ndaki bilgiler doğru mu? :-)

Herhangi bir yardım çok takdir edilecektir. Teşekkürler!

Yanıtlar:


6

Her birini tıklarsanız, size daha fazla bilgi verir. Tüm sorularınızın cevabını bilmiyorum ama bildiklerimi paylaşacağım ...

(1) "Hücre bekleme", ses / veri iletişimi olmadığında kulelerle radyo iletişiminin kullandığı enerjiyi gösterir mi?

Evet.

(2) "Telefon boşta" neyi gösterir?

Cihazınızın kullanmadığınızda açık kalması için kullandığı güçtür. CPU hala devam ediyor ve bellek açık kalıyor ...

(3) "Android Sistemi" neyi OS kodu yürütme tarafından kullanılan enerjiyi gösterir?

Android işletim sistemi için uygulamaların yürütülmesini ifade eden ayrı bir seçenek var. Android Sistemi, AutoSync ve baz istasyonu ile iletişimin yazılım tarafı gibi belirli arka plan hizmetlerini çalıştırmak için kullanılan enerjidir ...

(4) "Mediaserver" neyi gösterir?

Tüm bunların ses ve video işleme olduğuna inanıyorum. Müzik çaldığınız toplam süreyi yansıtacağını sanmıyorum, bunun yerine CPU'nun kodunu çözmek için kullandığı toplam işlem süresini yansıtacağını düşünüyorum.

(5) "Android Core Uygulamaları" neyi gösterir?

Telefonumda bu yok. Benim için "Android OS" olarak adlandırılan şeyin bu olup olmadığını merak ediyorum.

(6) Ayrıca, bireysel uygulamalar tarafından tüketilen enerjiyi listeler. Bu öğelerin yalnızca CPU + RAM + Flash tarafından tüketilen enerjiyi içerip içermediğini merak ediyorum, çünkü display + wifi + hücresi tarafından kullanılan enerji, uygulamalara ayrılmadan zaten ayrı olarak listeleniyor.

Harika bir soru. Bilmiyorum.


Hey Matt. Cevaplar için teşekkürler (+1). (5) ile ilgili olarak, hem "Android Core Uygulamaları" hem de "Android OS" yi gördüğümde haklısınız. Örneğin, geardiary.com/2009/12/29/… bu sayfada "Android Temel Uygulamaları" bulunmaktadır. Peki çekirdeğin kodunu yürüterek tüketilen enerji "Android Sistemi" veya "Android işletim sistemi" nde kategorize ediliyor mu? Android işletim sisteminin uygulamaların yürütülmesini ifade ettiğini belirttiniz. Bu "uygulamalar" tam olarak nedir?
evergreen
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.