Android Sistemi neden telefonumu her zaman uyanık tutuyor?


9

Bu sabah uyandım ve uyuduğumda tamamen şarj edilmiş olmasına rağmen telefonumun pilinin% 70 kapasitede olduğunu keşfettim. Pil ayarlarına gittim ve Android Sisteminin öncelikle sorumlu olduğunu ve telefonumu her zaman uyanık tuttuğumu fark ettim. Biraz aradım ve bu normal bir davranış gibi görünmüyor. Resepsiyon ve wifi iyi ve güç tasarrufu açık. Bunun bir açıklaması ve çözümü olduğunu umuyorum.

resim açıklamasını buraya girin resim açıklamasını buraya girin


2
"Android Sistemi" birden çok şey ifade edebilir. BetterBatteryStats'ı yüklemenizi ve "Wake Kilitler" den kimin gerçekten sorumlu olduğunu kontrol etmenizi öneririm. Uygulamayı Playstore'da ve XDA'larda bulabilirsiniz.
Izzy

Bu aslında oldukça yaygın. Öneri için teşekkürler, daha fazla inceleyeceğim.
Zong

Yanıtlar:


9

Derin uyku / uyandırma kilidi sorunlarını izlemek için ortak bir iş akışı:

 1. CpuSpy'ı yükleyin
 2. BetterBatteryStats'ı yükleyin
 3. Telefonunuzu kapatın
 4. Kapalı durumdayken tamamen şarj edin
 5. Kabloyu çıkarın
 6. Telefonu başlatın, kilidini açın ve e-posta, tarayıcı, facebook gibi bazı uygulamaları açın ve tekrar kapatın
 7. Telefonunuza dokunmayın, bir saat masanızda olmasına izin verin
 8. CpuSpy'ı aç
  • "Derin Uyku" en uzun bar olmalı. Değilse, CPU bir işlem (Uygulama, Hizmet) sürekli olarak telefonunuzu uyandırdığı veya Derin Uyku sorunu olan standart olmayan bir Çekirdek / ROM kullandığınız için çalışır
 9. BetterBatteryStats'ı açın
  • İlk açılır listeyi "Çekirdek Wakelock" ve ikincisini "Fişli olmadığından" olarak ayarlayın, ardından yüklediğiniz herhangi bir uygulamanın listede% yüksek rakamlar (telefonunuzu uyandırıp) görüp görmediğine bakın
  • Ardından, ilk dropdwon'u "Kısmi Wakelocks" olarak ayarlayın ve telefonunuzu yüksek bir sayı ile uyandıran herhangi bir uygulamayı tekrar kontrol edin
 10. Uyandırma kilitlerine neden olan uygulamayı kaldırın (telefonunuzun derin uykuya geçmesini önler)
 11. Sorun devam ederse, aşağıdaki desenle ilgili daha fazla talimat için google:
  • Parantez olmadan "wakelock + [appname]", BetterBatteryStats'ta yüksek yüzdelere neden olan uygulama veya hizmet adını ve tırnak işaretleri olmadan google'ı girin!

1
Bu harika, sorunu teşhis etmenin güzel ve basit bir yolu. Tek çözüm kaldırılıyor gibi görünüyor, ancak sistem uygulamaları sorumlu olduğunda yardımcı olmuyor.
Zong

1
@ZongLi - Bu arada, genellikle bir cevap kabul edilecek kadar iyiyse (kene), oyu hak edecek kadar iyi olmalıdır (Bu cevap yararlıdır), bu nedenle tıklamak isteyebilirsiniz kene tıklattığınızda yukarı ok üzerinde, böylece insanlar takdir hissediyorum. * 8 ')
Mark Booth

BİLGİ: Düzgün çalışan uygulamalar var, ancak bazı özel durumlar nedeniyle kötü davranıyor. Örneğin, Google+ ürünümde pilimi sürekli olarak maksimum 1600 MHz'de tüketen sabit wakelocks vardı! Gördüğüm ayarlarda, Google+ otomatik Fotoğraf yedekleme / yüklemeyi etkinleştirdiğimi gördüm. 2 gün önce Tüm fotoğrafların tam olarak yüklenmesini tetiklemek için "Bu cihazdaki tüm fotoğrafları yedekle" yi tıkladım. Fotoğraflardan birinde bir sorun vardı ve Google + 'yı sürekli olarak bu fotoğrafı sonsuz bir döngüde yüklemeye çalışmasını sağladı. Buradaki çözüm uygulamayı kaldırmak değildi, ancak daha fazla araştırmak için, uygulama neden bir wakelock'u tetikledi.
Alt çizgiler

1

Teknik olmayanlar için, Wakelock Detector adlı geliştirdiğim bir uygulamayı öneriyorum .

Android "wakelock mekanizması" hakkında daha fazla bilgi için bu sunum, Android Wakelock Açıklama göz atın.


1
Bu uygulamayı tanıtmak için Stack Exchange'de yalnızca iki cevabınız var. Bu sizin uygulamanızsa, cevabınızda bunu açıklamanız gerekir , aksi takdirde spam olarak kaldırılır.
Dan Hulme

-2

Uygulamayı kaldırmanız gerekmez. Bir uygulama için telefonunuzu uykudan uzak tutmak için iyi bir neden olduğu zamanlar. Örneğin, giriş bilgilerimi iş e-postama değiştirdim, ancak iş e-postama erişen telefonda e-posta uygulamasını güncellemeyi unuttum. Senkronize etmek için giriş yapmaya devam etti ve bu benim pil şarjını kullanıyordu.


2
Bu soruya nasıl cevap veriyor? Android Sisteminin pili tükettiğini söylüyor. Zong, bir uygulamanın kaldırılmasından bile bahsetmedi. Bu "cevap" nasıl yardımcı olur?
ZnewmaN
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.