Ayarlar altında Samsung Galaxy S - Durum - Telefon numarası 'bilinmiyor' diyor: Neden?


24

Başlık her şeyi söylüyor (sanırım), Samsung Galaxy S cep telefonumdaki ' Ayarlar - Durum - Telefon numarası ' altına bakarsam ' bilinmeyen ' yazıyor .

Bu ne anlama geliyor ? Numarayı bir yere girmek zorunda mıyım? Ve eğer öyleyse, ihtiyacım var mı yoksa neden bunu yapmalıyım?

Yanıtlar:


19

Bu sadece telefon numaranızın SIM kartınızdaki telefon numarası açıklama özelliğine kaydedilmiş olup olmadığını gösterir. Bazı ağlar bunu sizin için her zaman programlamaktadır, çoğu yapmaz. Bazı telefonlar bu özelliğe yazmanıza izin verir, bazıları okumaz, bazıları okumaz, bazıları okumaz.

Bu SIM karta hangi gerçek telefon numarasının telefon şirketi tarafından eklendiği ile ilgisi yoktur.

Telefon numaranızı buraya koymak mümkündür ve düşündüğünüzden daha kolaydır:

Git içine Rehber -> [Menü] -> Diğer -> Ayarlar -> Kendi numaralar -> [Menü] -> Oluştur ve şimdi Numarası alanına Kaydet içine telefon numarasını yazın.

Ardından telefonunuzu kapatıp tekrar açın; şu anda durumunuzda doğru numarayı (veya girdiğiniz numarayı) göstermelidir.


maalesef, bu s2 galaksisinde işe görünmüyor
yincrash

5
Kişiler uygulamasında hiçbir yerde "Kendi numaralarınız" yoktur, en azından bir hisse senedi Galaxy S4 Mini'de yoktur.
RomanSt

2

Bazı Android telefonlar, "kendi telefon numarasını ayarlama" gibi gelişmiş özellikleri desteklemez. Bu durumda , aptal bir telefon , tercih edilen farklı bir telefona ayarlamayı deneyin .


1

Numaranız 2.1'in altında gösterilse bile Galaxy S için bazı 2.2-Froyo kodlarında bir sorun var. (Bu benim için durum böyle).


1

Telefonumda yukarıda önerilen hiçbir yol yoktu. Bunun yerine takip benim için çalıştı:

Arama ayarlarına gidin (arama düğmesi ve sonra ayarlar) Aşağı kaydırın ve Ek Ayarlar'ı bulun. Ardından Telefon Numaramı, numaranızı belirleyebileceğiniz bir ayar yapılır.


2
Lütfen cevapların bir çok farklı yolla sıralanabildiğinden "yukarıdaki" cevapların hiçbir bağlamı olmadığını unutmayın.
ale

1
Bulamıyor belirle telefon numaramı içinde ek ayarlara ... benim SGS3 Destesine
ADTC

1

Öncelikle, hangi telefon şirketindesiniz çünkü en azından telefonun adından çok daha fazlasını bilmenize çok yardımcı olacak? Entegre bir telefon olsaydı, bu tür şebeke sağlayıcıları Sprint, Verizon vs 3G telefonlu şirketlerdi, çünkü bu tür sağlayıcılarla 3G SIM kartlar olmadan çalıştı. Öyleyse bu, telefonun programlanmadığı ve olması gerektiği anlamına gelir ve telefonlarında AT & T, T-Mobile, vb.

Kullanmakta olduğunuz SIM kart aktif değilse herhangi bir numara göstermez veya SIM kart telefon için tercih edilen SIM değilse, gösterilmez. Numaranız için bu bilinmeyen okumaları almanın bir kaç nedeni daha var, ancak bunun nedeni SIM ve telefon uyumluluğu içindeki hatalardan kaynaklanıyor. Yerinde olsam, SIM takılıyken telefonunuzla bağlanmanız için bir WiFi bulur ve ardından bir SIM yöneticisi uygulamasını indirerek numaranız görüntülenirken bu hatayı bulabilir ve çözebilirsiniz.


Bunun SIM veya telefon uyumluluğundaki bir hatadan kaynaklandığına ya da telefonun programlanmadığı ve olması gerektiğine dair bir kanıtınız var mı? Önerilen cevap da dahil olmak üzere herkes, yalnızca SIM karttaki bir ayar olduğunu ve hiçbir fark yaratmadığını söylüyor.
Dan Hulme

Sorunun etkisizleştirilmiş bir SIM olabileceğine dair kanıtlarım var. SIM'in sağlanması gerektiğinin farkına varmam biraz zaman aldı. Galaxy S5'te devre dışı bırakılmış bir SIM kartım vardı. SIM etkinleştirildikten ve telefon kapatıldıktan sonra telefon numarasını göstermeye başladı.
ShawnFeatherly

1

Bunu yapmanın en kolay yolu, sim'u bir iPhone'a yerleştirmek, gitmektir Settings > Phone > My Number. Burada telefon numaranızı ayarlayabilir ve kaydedebilirsiniz.

Şimdi bir android telefona sim eklerseniz, numaranızı görebileceksiniz.


1

SIM Kart içeriğinizi düzenlemek için (kendi numaranız dahil), telefon çeviriciyi açın ve kodu girin ∗#∗#4636#∗#∗ve ardından "Telefon bilgileri" -> ⋮ (menü) "SIM adres defterini görüntüle" ye gidin ve başlangıçta kendi numarasının girişini değiştirin. AA_ ile. Bundan sonra telefonu yeniden başlatın (android 6'da test edildi)


1
Bu kod hiçbir şey yapmıyor. Ara düğmesine dokunduğumda, açıkça belli olmayan bir numarayı aramaya çalışır. Samsung Galaxy S8 + (Android 8.0.0) ile test edilmiştir.
Dawid Ferenczy Rogožan
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.