Google Play uygulama güncellemeleri nasıl çalışır? Onlar özgür mü?


10

Diyelim ki bir uygulama için ödeme yaptım ve bir süre sonra bu uygulama için bir güncelleme var.

  • Bu güncelleme ücretsiz mi? Gelecekteki tüm güncellemeler ücretsiz olacak mı?
  • Yoksa uygulamanın geçerli fiyatının sabit bir yüzdesini ödemek zorunda mıyım?
  • Her ikisi de olabilirse, geliştiriciye kalmış mı?

Yanıtlar:


11

Göre Google Play İş ve Program Politikaları , size, sınırsız satın almış herhangi bir uygulamayı yeniden yükleyebilirsiniz. (ayrıca, uygulama satın alındıktan sonra güncellenmişse).

Deneyimlerime dayanarak gerçekten böyle çalışıyor: Ücretli uygulamaları herhangi bir sorun olmadan güncelledim ve yeniden yükledim. Yeniden yükleme / güncelleme işleminin aynı Google hesabını kullanan diğer android cihazlarda da çalıştığını lütfen unutmayın.


Bu politikayı işaret ettiğiniz için teşekkür ederiz, ancak uygulamayı yeniden yüklemek, güncellemekten farklı bir şey olduğu için benim için kesin değildir. Deneyiminizi işaret ettiğiniz için teşekkür ederiz!
greenoldman

Herhangi bir uygulamada kullanabileceğiniz bir uygulamanın yalnızca güncel sürümü için ödeme yaparsınız. cihazların. Uygulamanın güncellenmesi ücretsiz olmayabilir.
Android Quesito

4
@SachinShekhar Bir uygulama için ödeme yaptığınızda (örneğin Splashtop), ödendiği için Splashtop için her zaman ücretsiz güncellemeler alabilirsiniz. Ancak, geliştirici farklı bir "yeni sürüme geçirilmiş" uygulama (Splashtop 2) yayınladı. Bu yükseltmeleri isteseydim, Splashtop 2'yi satın almalıydım. Teknik olarak Splashtop'un "yükseltilmiş" bir versiyonudur, ancak farklı bir uygulama olarak piyasaya sürüldü. Aynı uygulama olduğu sürece, güncellemeler için ücretlendirilmezsiniz; uygulamaları değiştirirse yenisini satın almanız gerekir.
Dylan Yaga

@Dylan Satın alınan uygulama güncellemesinden bahsediyorum. TOS ve T & C'yi okuyun. Genel olarak geliştiriciler bu özelliği kullanmazlar, bu nedenle örneklerimiz yoktur.
Android Quesito

4
@SachinShekhar Hizmet Şartları için bir URL'niz var mı?
Dylan Yaga

6

Bir uygulamayı indirdiğinizde (ücretsiz veya ücretli olsun), Google hesabınıza bağlıdır, böylece geliştiricinin sürdürdüğü sürece bu uygulama için tüm güncellemeleri alabilirsiniz.

Her uygulamanın bir paket adı vardır. Bu gibi bir şey olabilir

com.touchtype.swiftkey

Bu SwiftKey'in paket adıdır . Satın alırsanız * , uygulama Google hesabınıza bağlıdır. Google hesabınıza bağlı herhangi bir sayıda cihaza istediğiniz zaman indirebilirsiniz ve yukarıda söylediğim gibi tüm güncellemeler ücretsizdir. SwiftKey durumunda, zaten iki büyük güncelleme (X ve 3) aldık. Touchtype'deki çocuklar bizden daha fazla para istediklerine karar verdiyse, bu uygulama için güncellemeler için ödeme yapamadılar . Bununla birlikte, alabilecekleri iki seçenek vardır: yeni özellikleri uygulama içi satın alma olarak kullanılabilir hale getirin veya farklı bir paket adıyla yeni bir uygulama yayınlayın.

* Malısın. Bu harika.


3
Swiftkey gerçekten harika bir klavye.
MarioDS
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.