Android'de bir web uygulamasını “çevrimdışı” nasıl çalıştırabilirim?


9

"Çevrimdışı" erişim için uygulama önbelleğinden yararlanan HTML5 kullanarak yazılmış bir web uygulaması var.

İPod touch'ımda, çevrimiçi durumdayken web'e gidebilir, "+" simgesini tıklayabilir ve ana ekranımda bir kısayol ayarlayabilirim. Bu, internet bağlantısı olmasa bile web uygulamasını tam ekran başlatır ve uygulamayı çalıştırır.

Android cihazımda kullanacağım benzer bir işlem var mı yoksa yapımcıya göre değişecek mi?2
hehe, ilk SU kapattı, şimdi AE beni SO'ya zıplayacak mı? Bundan daha basit olduğunu düşündüm! 8 ^ D
Dillie-O

Yanıtlar:


7

Çevrimdışı veri tasarrufu Android'de desteklenir, tarayıcınıza giderseniz, Ayarlar, Gelişmiş Ayarlar, Web Sitesi Ayarları'nı seçerseniz ve hangi web sitelerinin çevrimdışı önbelleğinizi kullandığını ve hangilerinin GPS gibi diğer gelişmiş erişimi kullandığını görebilirsiniz. .

Ana ekranınızda bir web sitesi için simge oluşturmak için: tarayıcınızda sayfa için bir yer işareti oluşturduktan sonra, ana ekranınıza gidebilir, biraz boş alana uzun süre basabilir, Kısayollar, Yer İşareti seçebilir ve Şu. Bu size doğrudan o sayfaya bir simge verecektir.


Teşekkürler! "Tam ekran" modu sadece bir iPhone olabilir, ancak telefon uçak modundayken uygulamanın simgeden çalıştığını doğrulayabildim.
Dillie-O

2

HTML5 bilgimden, çevrimdışı içerik ve erişim, web sitesi tarafından uygulansa bile, yalnızca istemcinin kullandığı tarayıcı destekliyorsa çalışır. İOS tarayıcısı çevrimdışı uygulamaları destekliyor gibi görünüyor, ancak Android uygulaması henüz söylemediklerinize dayanmıyor. Yani tarayıcı güncellenene kadar beklemek zorunda kalacaksınız.


Çevrimdışı veri kaydetme Android'de desteklenir, tarayıcınıza, Ayarlar, Gelişmiş Ayarlar, Web Sitesi Ayarları'na gidin ve hangi web sitelerinin çevrimdışı önbelleğinizi kullandığını ve hangilerinin GPS gibi diğer gelişmiş erişimi kullandığını görebilirsiniz.
GAThrawn

@GAThrawn Bunu kontrol edebildim ve geçen gece Samsung Fascinate'de "uçak" modunda çalıştığını doğruladım. "Ana sayfa ekranı" bağlantısını nasıl çalıştıracağımı ve iPhone / iPod touch'ta olduğu gibi uygulamayı "tam ekran modunda" açmanın bir yolu olsaydı daha fazlasını arıyordum.
Dillie-O

@ Dillie-O Tarayıcınızda sayfa için bir yer işareti oluşturduktan sonra, ana ekranınıza gidebilir, biraz boş alana uzun süre basabilir, Kısayollar, Yer İşareti'ni seçebilir ve bunu seçebilirsiniz. Bu size doğrudan o sayfaya bir simge verecektir. Bir iPhone'a sahip değilim Tam ekranla ne demek istediğinden emin değilim, tüm web sayfaları tam ekran değil mi?
GAThrawn

@GAThrawn Yorumlarınızı bir yanıta taşımalısınız. Aradığım şey bu. "Tam ekran" moduna gelince, Chrome'daki "web uygulaması" moduna benzer şekilde çalışır; burada gezinme üstbilgi / altbilgi öğelerini çıkarır ve uygulamayı sizin için bu şekilde çalıştırır.
Dillie-O

0

Bu uygulamayı kullanabilirsiniz: Çevrimdışı Tarayıcı bağlantısı : bir web sitesinin bir bölümünü sd kartınıza indirebilir ve daha sonra çevrimdışı okuyabilirsiniz

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.