Android cihazımı bilgisayarım için Wi-Fi Adaptörü olarak kullanabilir miyim (örn. USB üzerinden PC'ye bağlama, ancak Wi-Fi kullanarak Telefon Ağı'nı kullanma)?


37

Android telefonumu bir masaüstü (Windows 7) PC'yi internete Wi-Fi aracılığıyla bağlamak için kullanmak istiyorum (yani, Veri planımla aynı hizada değil). Bu, çeşitli bağlama seçenekleriyle mümkün mü?

Sormamın sebebi, çoğu wi-fi'yi diğer tarafa yönlendirmek, yani telefon, wi-fi etkin noktası ve internet bağlantısı, telefon şebekesi üzerinden geliyor. Mevcut bir wi-fi ağına bağlanmak ve bunu PC ile paylaşmak istiyorum.

Arka plan - çeşitli nedenlerle ofisimizdeki LAN ağı b0rked ve çok yavaş. Öte yandan, ofis WiFi ağı mutlu ve hızlı. Ancak masaüstü bilgisayarım yalnızca kablolu. Telefonumu bir wifi dongle / modem / bağdaştırıcısı olarak kullanabilir ve ofis wifi ağına bağlayabilirsem, çok daha hızlı bir bağlantı alırım.

Düzenleme: Ben bir HTC Desire HD var, şimdiye kadar köklü değil.


Bu, hangi telefona sahip olduğunuza ve hangi işletim sistemi sürümünü çalıştırdığınıza bağlı. Froyo, telefonun bağlantılarını USB üzerinden bir PC'ye paylaşmak da dahil olmak üzere, bağlama için daha birçok seçeneğe sahip.
GAThrawn

Yanıtlar:


24

Bunu Android'in bazı sürümlerinde yerel olarak elde edebilirsiniz (benim için KitKat 4.4.4'te çalışıyor). Tek yapmanız gereken telefonu her zamanki gibi wi-fi'ye bağlamak ve ardından USB kablosunu bağlamak ve bir USB bağlantısı yapmak. Bilgisayarınız yeni bir donanım algılamalı - "USB ethernet" veya benzeri, bunun için sürücü yüklemeniz gerekebilir, ymmv. Sonra diğer ağ kartları gibi davranır. Bu, Windows (sürücü bölümünün geçerli olabileceği yer) dahil tüm ortak işletim sistemlerinde çalışır.

Emin olmak için şu anda telefondaki mobil verileri devre dışı bırakabilirsiniz, ancak telefonun kullanılabilir olduğunda otomatik olarak wifi üzerinden trafiği yönlendirecek kadar akıllı olması gerekir.

Kök gerekmez.


1
USB bağlantısı farklı bir ağ maskesi olduğundan, tek sorun ssh üzerinden bilgisayara bağlanmaktır. Bunun için herhangi bir görüş var mı?
Talespin_Kit 27:15

Doğru yollara ve ağ geçidi ayarlarına sahip olmanız yeterlidir.
mikky

Bu android cep telefonunda yapılmalı mı?
Talespin_Kit

Benim için bu işe yaramadı. Bağlama geçişini kontrol ettiğimde otomatik olarak kapanıyor. WiFi kapattığımda sadece iyi çalışıyor. Bir OnePlus 2'de hisse senedi Android'im olduğundan eminim.
xaviersjs 0

8

Bunu PdaNet kullanarak yapabilirsiniz .

Gönderen KnowYourMobile.com :

Milestone'unuzu mobil geniş bant dongle olarak kullanmak için ihtiyacınız olacak:

Adım I:

  • Uygulama menüsüne ulaşmak için Milestone'un ana ekranındaki yukarı dönük oka dokunun
  • Ayarlar simgesine dokunun
  • Uygulamalar'a dokunun
  • Gelişme dokunun
  • USB hata ayıklama için kutuyu işaretleyin

II. Adım:

  • PDANet yazılımını hem PC'nize hem de Milestone'a yükleyin - masaüstüne kurulduğunda, USB sürücüsünü sizin için otomatik olarak kurmalıdır, ancak değilse, yukarıda indirdiğiniz sürücüyü kullanmanız gerekecektir.
  • Milestone'unuzu PC'nize USB üzerinden bağlayın, ardından cihazınızda PDANet'i başlatın Milestone'da "PdaNet'i Aç" ı tıklayın. PC'nizdeki görev çubuğundaki PDANet simgesini sağ tıklayın, ardından Bağlan'ı tıklayın.

7

PDANet bunu yapabileceğini iddia ediyor. Sidekick'im gibi diğer telefonlar da kutudan çıktı.


Bu içerik bu telefonda desteklenmeyen bir hata indirme hatası alıyorum. Sanyo zio android 2.2 kullanıyorum
Xitcod13

0

Bilgisayarınızda zaten bir Wi-Fi kartı bulunmadığını ve sizin köklü olmadığınızı varsayalım, muhtemelen sadece bir USB Wi-Fi kartı alırdım. Neredeyse kesinlikle PDANet'in maliyetinden daha ucuza satın alabilirsiniz.

Eğer köklü iseniz, Cyanogenmod bir süredir Kablosuz ve ağ ayarları menüsünde yerleşik bir bağlantıya sahiptir . Temelde bir USB Wi-Fi kartı gibi çalışmasını sağlamak için USB bağlantısını etkinleştirebilir ve telefonunuzu sıcak noktaya bağlayabilirsiniz.

ROM kaplı olmayan diğer bağlama ihtiyaçlarım için (örneğin, Bluetooth ağ bağlantısı) Milestone'da ne kadar iyi çalıştığını bilmeme rağmen, ücretsiz olan Wi-Fi İnternet Bağlantısı'nı tercih ettim.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.