Android kameramla çektiğim fotoğrafları kayıpsız bir biçimde nasıl kaydedebilirim?


15

Android kameramla çekilen görüntüleri RAW veya TIFF biçiminde nasıl kaydedebilirim? Bunu yapmamı sağlayacak uygulamalar, ROM / çekirdek modifikasyonları veya başka yöntemler var mı?

Teknik olarak RAW verilerini kaydedebilmem veya en azından TIFF olarak kaydedebilmem gerekiyor, ancak RAW ve TIFF söz konusu olduğunda bunları PNG olarak kaydetmeyi de açıyorum . Yerel olarak kaydedilmiş jpeg'leri TIFF veya PNG'ye dönüştürmek benim için uygun bir seçenek değil.

RAW'ın mümkün olmadığını belirten bu soruyu gördüm , ancak bir yıldan eski ve umarım bir şeyler değişmiş olabilir. Ayrıca kapsamı diğer "kayıpsız" seçenekleri içerecek şekilde genişletiyorum.

Şu anda köklü ve özel bir ROM çalışan GS3 vzw sürümünü kullanıyorum. Yerleşik kamerayı, Camera Zoom FX ve Camera 360'ı düzenli olarak kullanıyorum ve bunların hiçbiri kayıpsız görüntüleri kaydedemiyor gibi görünüyor.

GÜNCELLEME: PNG'nin EXIF ​​bilgilerini kaydetmediğini öğrendim, bu yüzden artık uygun bir seçenek değil.


Bence, JPG'leri TIFF'lere dönüştürmek herkes için bir seçenek değil! :> Her neyse, Android'e sahip herhangi bir gerçek kameranın ( Samsung Galaxy Camera gibi "RAW veya kayıpsız fotoğraflar etrafında bir şey" olması için küçük (çok küçük ve doğrulanmamış) bir şans var. GS3'e veya kamerada kamera bulunan başka bir telefona gitme şansınız daha da küçüktür (aşağıda belirtilen
rezonlar için

1
Android cihazları kullanarak ham fotoğraf çekmenin olası kopyası (bu sorunun cevabı daha güncel)
Andrew T.

Yanıtlar:


4

Android içindeki kamera api RAW yakalamak için yazılmamış. Kamera ürün yazılımı çekirdek seviyesinde ve RAW düşünülerek yazılmış özel bir çekirdek gerektirir. Son işlemlerin bir kısmı telefonda kamera ürün yazılımı düzeyinde ele alınıyor, bu da RAW görüntüleri yakalamak için bir yol bulmayı neredeyse imkansız hale getiriyor.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.