Play Store istek listemi web üzerinde görebilir miyim?


20

Google Play Store kısa süre önce uygulamanın 3.9.16 sürümünde uzun zamandır beklenen bir istek listesi özelliği kazandı. Bir PC kullanırken istek listesinin Play Store'un web sürümünden değiştirilip değiştirilemeyeceğini merak ediyordum. Web sitesi etrafında aradım ama bunu yapmanın bir yolunu bulamadım, ama belki bir şey eksik.

Ayrıca, istek listesi aynı Google hesabına bağlı tüm Android cihazlarla senkronize olur mu, yoksa yalnızca kurulduğu cihaz için yerel mi?

Yanıtlar:2

Bir PC kullanırken istek listesinin Play Store'un web sürümünden değiştirilip değiştirilemeyeceğini merak ediyordum.

Şimdiye kadar mümkün değil, Play Store'un yeni web sürümünü beklemeliyiz.

Ayrıca, istek listesi aynı Google hesabına bağlı tüm Android cihazlarla senkronize olur mu, yoksa yalnızca kurulduğu cihaz için yerel mi?

Evet, İstek listesi Google bulutunda bekletilir ve aynı Google hesabına bağlı tüm cihazlarınız arasında senkronize edilir.

Bu özellikten çok memnunum ve yoğun olarak kullanıyorum. Changelog Droid uygulamasında (CD) yeni bir özellik olan "Gözlenen uygulamalar" yardımıyla dilek listemdeki uygulamaların gelecekteki güncellemelerini otomatik olarak bile izleyebilirim . Nasıl yapılır:

Google Play Store'da bir API olmadığı için üçüncü taraf uygulamaları onunla etkileşime giremeyeceği için CD istek listenizle senkronize edilemiyor. Bununla birlikte, Gözlemlenen uygulamaları CD'nin içinden manuel olarak CD'nin içinden veya cihazınızda Google Play'i açıp istek listesi öğelerini tek tek CD'ye paylaşarak doldurabilirsiniz. İstek listeniz çok uzun sürerse sıkıcı görünebilir, ancak ödüllendirileceksiniz. Changelog Droid'deki Gözlemlenen uygulamaların bana nasıl yardımcı olduğunu gösteren gerçek bir örnek:

Ülkemde bağımsız dTest tüketici örgütü var. Google Play'de bir süre önce kendi uygulamasını yayınladılar. Ancak tabletlerde değil, yalnızca telefonlarda çalıştı. Bu uygulamayı telefonumda istemediğim için, ancak tabletimde, bu uygulamayı İstek listeme koydum ve Changelog Droid'in Gözlemlenen uygulamalarıyla paylaştım. Bir süre sonra Changelog Droid, tablet destekli yeni dTest sürümü hakkında bana bilgi verdi, bu yüzden tabletler için bu yeni sürüm Google Play'de göründüğü ilk gün Nexus 7 cihazım üzerine yükleyebildim :)


2

İstek listenize Google Play'de oturum açmış olan tarayıcıdan erişmek için "Ayarlar" düğmesini (sağ üst köşe, dişli çark simgesi) tıklamanız ve açılır listeden "Siparişlerim" seçeneğini belirtmeniz gerekir. Daha sonra sol tarafta "Uygulamalar", "Filmler", "Müzik" vb. Altında "İstek Listem" seçeneğini göreceksiniz. İstek listenizi görmek / değiştirmek için bu seçeneği tıklayın.


Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.