OTA güncelleme dosyasını nerede bulabilirim?


14

Benim Droid Bionic için OTA güncellemesini içeren zip dosyasını bulmaya çalışıyorum. Şu anda, güncelleme başarısız oluyor ve her başarısız olduğunda dosyayı siler ve yeniden indirmem gerekiyor (uzun zaman alıyor). Telefonumda birkaç şey deneyip güncellemeyi deneyebilmem için güncellemeyi kaydetmeyi umuyordum. Çevrimiçi / cache dizininde bir yerde okudum, ancak PC'ye bağladım ve önbellek veya "* .zip" için bir arama yaptığımda hiçbir şey görmüyorum. Zip dosyasını nasıl bulabileceğimi bilen var mı? Belki de PC ayarlarını veya onu aramak için bir şey değiştirmem gerekiyor (Gizli dosyaları ve sistem dosyalarını görüntülemek için klasör ayarlarını değiştirdim).


1
/cachegenellikle cihazınızdaki ayrı bir bölümdür ve USB ile bir PC tarafından monte edilemez. Dosyayı /cacheharici depolama alanınıza taşımak için muhtemelen cihazınızda bir dosya yöneticisi (veya kabuk veya benzeri bir şey) kullanmanız gerekir . Bununla birlikte, muhtemelen bunun için kök gerekir.
eldarerathis

@eldarerathis - Yanıtınız için teşekkürler. Telefonumu köklendirdim ve "ES File Explorer File Manager"piyasadan indirdim. İçinde /cachegördüğüm tek Blur_Vesion.5.9.905.XT875.Verizon.en.US.zip, son güncelleme olan adlı bir dosya . Yeni bir şey gibi olmasını beklenir 6.7.246.XT875.Verizon.en.US.zip, ama orada böyle bir şey değil. Dosya yaklaşık 368 MB. Başka fikir var mı?
SwDevMan81

Hm, emin değilim. En yeni OTA'nın da orada olmasını beklerdim ve sonuçta ortaya çıkmış olabilecek başka bir yeri de bilmiyorum.
eldarerathis

902'den 905'e güncelleme yaparken de benzer bir sorun yaşadım. 905'e ulaşmak için aşağıdaki bağlantılı makaledeki iki sayfayı takip ettim: androidadvices.com/… İyi şanslar!

@eldarerathis - Sanırım bu dosya ICS için bir güncelleme. Eğer cevap olarak göndermek istiyorsanız, kabul ediyorum. Emin değilim neden dosyayı yanlış etiketlemeye karar verdim, ama ben sadece çalıştım ve ICS, thx beni bu dosya oldu!
SwDevMan81

Yanıtlar:


7

Burada kaplamak istediğim iki parça toprak:

  1. /cachegenellikle cihazınızdaki ayrı bir bölümdür, bu USB üzerinden bir PC tarafından monte edilemez, bu yüzden çalışmaz. USB bağlantısı genellikle harici depolama aygıtı olarak kullanılan "sdcard" (veya benzeri) adlı bir dizine erişir, ancak bu depolama alanının cihaza fiziksel olarak harici olması gerekmez (yalnızca /sdcardbir fiziksel kart).

  2. OTA içindeyseniz, /cachecihazınızdaki bir dosya gezgini veya kabuğu ile bulabilmeniz gerekir. Bulduktan sonra, dosyayı /cacheharici depolama alanınıza taşıyabilir ve ardından USB üzerinden kopyalayabilirsiniz. /cacheYine de erişmek için root'a ihtiyacınız olacak . Kök erişimini destekleyen bir dizi dosya kâşif var ama ben şahsen ES Dosya Gezgini kullanıyorum .


1

Lenovo için İndirilen Güncelleme dosyasının konumu: dahili depolama birimi> LenovoOTA veya sdcard0 / LenovoOTA klasörü

İndirme işlemi PC'ye bağlanma işlemini tamamladıktan sonra kopyala / sonra mobil / cihazda çalıştır aksi takdirde dosya güncelleme sonrasında silinir


1

Samsung cihazı için /data/fota

fotaKlasör arayın .

Bu klasörde update.zip dosyasını bulacaksınız


0

Alternatif olarak, geçerli sürümünüz veya sonraki bir sürümünüz için bir FXZ rom görüntüsünü flaş edebilirsiniz. Bunun yararı, telefonunuzun hangi durumda olduğu veya OTA güncellemesinin gerektirdiği eksik bloatware olup olmadığı önemli değildir.

İhtiyacın olan şeyler:

  • İstenen sürüm için FXZ resmi (google arama)
  • RSDLite (google arama rsdlite 5,7 indir)
  • Motorola aygıt sürücüleri (motorola sitesinde bulundu)
  • USB kablosu

0

Cihazım HTC One M7 OTA'yı bir dumpsys yaparak bulmayı başardım | grep .zip

Dosya indirilirken zaten bir adb shell su oturumundaydım (kabuktan çıkıp tekrar girdikten ve dumpsys komutunu çalıştırmayı denedikten sonra bulamadım. Dumpsys geçici bir günlükte çalışıyor sanırım .)

sonunda /data/data/com.android.providers.downloads/cache klasöründe buldum

/ Sdcard'a kopyalamayı başardım, ancak USB kablosunu çıkarıp yeniden takana kadar Windows Gezgini'nde görünmez.

Sanırım Windows, orada oluşturulan yeni dosyaları görmek için klasör / dizin dizinini (veya başka bir şeyi) yenilemez


0

OTA paketini şu konumda buldum

/data/data/com.lenovo.ota/app_otapackages/

Lenovo K3 Notum için

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.