Google Play'de Ücretli uygulamaların güvenliği?


25

Google, indirilen ücretli uygulamaların ücretsiz dağıtılmamasını sağlamak için ne gibi önlemler alıyor? Şu anda çok sayıda uygulamayı sızdırabilecek bir olasılık görüyorum:

  1. Birisi onun cep telefonuna bir uygulama indirmek için öder.
  2. Uygulamanın bir yedeğini oluşturur.
  3. Yedeklemeyi arkadaşlarınıza / ailenize verir veya internet üzerinden dağıtır.
  4. Birçok kişi ücretli uygulamayı ücretsiz kullanır.

Bunu denemedim. Sorum şu: Bu mümkün mü? Google Play'de ücretli uygulamalar için güvenlik önlemlerinin şu andaki durumu nedir?


1
Gerçekten önemli mi? Çoğu insan bunu yapmaz ve bunu önleyerek daha fazla satış elde edemezsiniz.
Monica'yı

Yanıtlar:


23

Martyn'in şifreleme konusundaki cevabına ek olarak.

Bu, geliştirici tarafında biraz olabilir, ancak Google, Uygulama Lisansı sunar :

Google Play Lisanslama ile, uygulamanız mevcut kullanıcının lisans durumunu almak için çalışma zamanında Google Play'i sorgulayabilir, daha sonra uygun şekilde kullanılmasına izin verebilir veya izin vermeyebilir.


18

Android'deki uygulama korsanlığının bir sorun olduğu konusunda haklısın ve uygulama geliştiricilerin birçoğunu uygulama pazarında uygulamalarını satmak yerine, uygulama satın alma modelinde kullanmasının bir nedeni bu. Siz de yönteminizde haklısınız - rootlu bir telefondan APK dosyasını kopyalamak çok önemlidir. Google bunu tanıdı ve Jelly Bean ve daha üstünü çalıştıran tüm cihazlar için kullanılabilecek ilave Uygulama Şifrelemesi ile yanıt verdi:

Uygulama Şifreleme

Android 4.1'den başlayarak, Google Play, tüm ücretli uygulamaları bir cihaza teslim edilmeden ve depolanmadan önce cihaza özel bir anahtarla şifreleyerek uygulama varlıklarının korunmasına yardımcı olur.

http://developer.android.com/about/versions/jelly-bean.html

Bu, her uygulamaya yalnızca bu cihaz tarafından erişilebileceği anlamına gelir; Bunun Gingerbread'ten önce herhangi bir işletim sistemi çalıştıran cihazları nasıl etkileyeceğinden emin değilim.


7
Tüm kopya önleme düzenleri olduğu gibi, en iyi bu irade olduğunu varsaymak güvenlidir sınırlamak gizlilik yayılmasını ve edecek değil tamamen çıkarın.
Joachim Sauer

Herhangi bir şifreleme sadece kullanılan şifre kadar güçlüdür.
Martyn

@JoachimSauer, bir veya iki kuruş kaydetme çabasına değecek bir şey olmadığı için büyük bir yüzdesini caydırır. Ve hala onu çalanlar için, hiçbir şekilde satın almazlardı.
CaffGeek

1
Bu aslında uzun vadede yardımcı olacak mı? Uygulamanın şifresini çözmek ve çalıştırmak için cihazın anahtara sahip olması gerekir. Anahtarı bulmak ve şifresi çözülmüş bir APK oluşturmak için kullanmak için bir uygulama, warez kalabalığının, köklü cihazlarda çalıştırmak için sıradan korsanlar tarafından yazılması ve kullanılabilir hale getirilmesi zor görünmüyor.
Dan Neely

5
@ Martyn: önemli değil. zaten anahtarınız var (aksi halde programı çalıştıramazsınız). bu yüzden zaten tanımı ile kazanırsınız. Ve bunların hiçbiri, programları korsanlaştırmayı zorlaştırmaz ("zor" terminaline 2 satır yazmayı saymazsanız). Bu sadece aptal geliştiricileri (kendi değersiz IP'leri hakkında endişelenen) android için geliştirmeye teşvik eden pazarlama amaçlıdır.
megazord
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.