Posta depolama alanını telefonun dahili belleğinden SD Karta taşıma


9

Postalarımı SD karta koymanın güvenlik yönü ile fazla ilgilenmiyorum, ancak posta deposunu telefonun dahili belleğinden SD karta taşımakla çok ilgileniyorum.

Gmail uygulamasına ve stok Posta uygulamasına baktım ve hiçbiri SD karta taşınabilir görünmüyor, bu yüzden bunun yapıp yapamayacağını bilen var mı?

Daha spesifik olmak gerekirse, uygulamanın kendisini yalnızca posta deposunu taşımam gerekmiyor, bu nedenle postaların depolama yerini dahili bellekten SD karta taşımanın bir yolu varsa, tamamlandı.


1
AFAIK Bunu yapamazsın. :(
Suraj Bajaj

1
Hangi Android sürümü? Hangi marka / model telefon?
david6

1
Suraj Bajaj: Ne yazık ki ben de öyle düşünüyorum ama emin olmak istiyorum. David6: HTC Desire Z A7272 Android 2.3.3 HTC 2.1 (bu herhangi bir fark yaratırsa)
Erik

Yanıtlar:


3

K-9 Mail , SDCard'da posta depolamayı destekler. Dolayısıyla, GMail'e veya önceden yüklenmiş diğer posta uygulamalarına bağlı değilseniz, bu denemeye değer olabilir.

Ayrıntılar, örneğin Android Telefonlarda / Tabletlerde Dahili Bellek yerine SD Kartınıza E-posta Verilerini Kaydetme başlıklı TechnosAmigos makalesinde bulunabilir . Temel olarak, aşağıdaki adımları gerektirir:

  • Git Ayarlar → Hesap Ayarları .
  • Depolama seçeneğini kontrol edin
  • Dahili depolama yerine SDCard'ı seçin

Bitti.


e-postalarımın @ all @ dosyasını SD karta nasıl indirebilirim? İsteğe bağlı olarak X'den büyük resimler olmadan - Fotoğraflara ihtiyacım yok, ancak tüm e-postalarımın çevrimdışı olarak kullanılabilir olmasını istiyorum. SD kartların boyutu göz önüne alındığında, neden olmasın?
Mawg, Monica'nın

1
@Mawg geliştiriciye sor. IMAP sunucu tabanlıdır. Ancak bir önbellek PC'deki istemciler gibi senkronize tutulabilir. Teknik olarak.
Izzy

Evet; s / w rec yardımınız sayesinde, şimdi Gmail ücretsizim, PC'de Thunderbird kullanıyorum, her şeyi çevrimdışı olarak kullanıyorum ve K9 - önerildiği gibi, geliştiriciye soracağım
Mawg, Monica


1

K-9 Mail'in Hesap Ayarları> Depolama seçeneği , mesajları ilk SD karta kaydetmenizi sağlar . Çoğu akıllı telefonun dahili SD kartı yoktur, yalnızca harici. Böylece akıllı telefonumu (Android 4.1.2) saklar /sdcard/Android/data/com.fsck.k9/. Çoğu tabletin dahili ve harici SD kartı vardır ve K-9 dahili kartı kullanır. Tabletim (ayrıca 4.1.2) /storage/sdcard0/Android/data/com.fsck.k9/. AFAIK K-9, çıkarılabilir SD kart sdcard1'e kaydedilemez.


0

SD kart gibi e-postanızı varsayılan olarak otonom madia'da depolayabilme, iddia edilen hadking çağında zorunlu hale geldi. Sonuçta, e-postanızı etkili bir şekilde korumanın tek yolu, muhtemelen daha sonraki yasal amaçlar için gerekli ve belirli teknoloji devlerinin insafına kalmak istemiyorsak. Bununla birlikte, e-postalarınızı yukarıda açıklandığı gibi k-9 e-posta uygulaması içinde doğrudan SD karta kaydetme yeteneği, Haziran 2019'un ikinci haftasında HESAPLANDI, ki bence bu özelliği sunan son e-posta uygulaması (Gerçek bu yüzden her yerde kayboluyor!)

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.