Galaxy S telefonumu bilgisayarıma Kies modunda bağlarken “MTP USB Aygıtı” sürücü hatası (ekran görüntüsü) - Bu sorunu nasıl çözebilirim?


18

alternatif metin

Galaxy S cihazımı Kies modunda bilgisayarıma bağlamaya çalışırken bu hatayı her zaman aldım. Hiçbir sorun olmadan "Yığın depolama" olarak bağlayabilirsiniz. Ama 2.2 (froyo) almak için Kies moduna bağlanmam gerekiyor, ama her zaman bu hatayı alıyorum. Bu hata nedir ve nasıl düzeltebilirim?

Windows 7, Galaxy S 2.1 ve kies zaten en son sürüme yüklendi. Bu yardımcı olursa, bilgisayar bir süre (yaklaşık 3-5 dakika) "MTP USB Aygıtı" yüklemeye çalışır ve bu süre zarfında telefon "Blah blah'ı başlatma, çıkmak için ana sayfa tuşuna basın" yazan bir ekran gösterir.

Bunu nasıl düzeltirim? Yoksa bu mümkün ise 2.2'ye yükseltmenin başka bir yolu var mı?

Yanıtlar:


14
 1. Samsung Kies yazılımına gidin, pencerenin sol üst tarafındaki menü> Sürücü kurtarma'ya tıklayın.
 2. Sürücüleri yeniden yüklemesine izin ver
 3. Sürücü kurulumu tamamlandıktan sonra, telefonunuza gidin, Ayarlar> Uygulama> Geliştirme, USB hata ayıklama modunu işaretleyin.
 4. USB hata ayıklama modu altında, telefonunuzu USB ile PC'ye bağlayın.
 5. Doğru takılır!
 6. PC ile bağlantıyı kes
 7. USB hata ayıklama modunun işaretini kaldırın
 8. Tekrar bağlan

ve çalışıyor!


Paylaştığınız için çok teşekkür ederim, ancak bu SGS MTP işi sinir bozucu oluyor ve düzeltmenin birkaç yolu var, ancak bunu yapmanın belirli bir yolu yok, benim için işe yarayan sizin için olmayabilir, yolunuz çalıştı arkadaşımın ahizesi ve benim yolum yoktu :)
Omar Al Barahamtoshey

Evet. Benim için ne yazık ki eser yoktu, Cevabınız için tekrar teşekkür ederiz :( ben hala olsa upvoted
Fitri

En son Kies yazılımıyla bu süreci nasıl takip edersiniz? btw ve OT: bu benim ilk android deneyimim - eğlenceli değil
CVertex

Benim için işe yarayan şey, aygıt yöneticisindeki Windows 7 sürücüsünü kaldırıp ardından aygıtı yeniden bağlamak ve aygıt sürücüsünün yeniden yüklenmesine izin vermektir. sonra
kies

6
 1. Kies'i ve tüm sürücüleri kaldırın, ardından yeniden başlatın.

 2. Bu XDA gönderisinden uygun sürücüleri indirin ve yükleyin .

 3. Samsung.com'dan Kies Mini'yi indirip yükleyin (Üstte destek, ardından telefon modelinizi seçin ve yazılıma gidin).

 4. Telefonunuzu bağlayın!


6
 1. Tüm verilerinizi, dahili ve harici SD belleği yedekleyin.
 2. Yığın Depolama seçeneğini seçerek telefonunuzu PC'nize bağlayın (önce nasıl bağlanacağınızı sormanızı sağlayın), ardından önbellek veya benzeri herhangi bir klasörü kontrol eden tüm uygulamalarınızı gözden geçirin, ardından içindeki her şeyi silin.

Önbellek veya önbellekle ilişkili başka bir dosya türüyle karşılaşırsanız, dosyayı silin.

Bu sorun, birçoğu, aslında önbellek dosyalarının çok uzun bir uzantıya sahip olması ve MTP bağlantısının kurulmasını engellemesi nedeniyle oluşur.

Benim için bunu iki şekilde denedim, birincisi, SD belleğimi hem dahili hem de harici olarak biçimlendirdim ve bu işe yaramadı, sonra yukarıda bahsettiğim yöntemi denedim ve işe yaramadı, eğer işe yaramadıysa lütfen bunu cevaplayın.


PC'ye bağlanamıyorsam nasıl yedekleyebilirim? Hangi dosyanın önbellek ile ilişkili olduğunu ve silinmesi gerektiğini nasıl anlarsınız?
Fitri

SD kartınızdaki tüm kişilerinizi yedekleyin, bunu ayarlardan yapabilirsiniz. ve piyasada kişilerinizi, metinlerinizi vb. yedeklemek için birçok uygulama vardır.
Omar Al Barahamtoshey

Yığın Depolama modunda bağlanın, tüm verilerinizi PC'nize kopyalayın, bunun uygulamanızı veya kişilerinizi sadece dosyalarınızı kaydetmek için yedeklemeyeceğini, ardından ahize klasörlerinize göz attığınızı, önbellek dosyalarının şu klasörlerde bulunduğunu unutmayın. "önbellek", örneğin XYZ adlı bir uygulamanız var, klasörünü açın, büyük olasılıkla önbellek adlı bir klasör bulacaksınız, dosyaları önbellek klasöründen silin.
Omar Al Barahamtoshey

ok önbellek adlı tüm klasörü kopyaladı ve çalışmadı. Dosya adı uzunluğu> 16 olan tüm dosyaları SD kartın dışına taşıyan bir program bile oluşturdum ve hala çalışmıyor. Uzun adlandırılmış klasörleri de kaldırmam gerekir mi?
Fitri

1
üzgünüm tüm şüpheli dosyaları kaldırmayı denedim ama çalışmıyor. Ancak başka bir yol buldum. Bunu bir cevap olarak
gönderecek

4

Sorun başka bir iş parçacığında söyledi adamlardan biri gibi bulundu. Muhtemelen tanınmayan karakterlere (en azından Samsung Kies'e) veya çok uzun karakterlere sahip harici SD'ydi.

Harici SD'yi çıkardım ve Kies'i çalıştırdım ve çalışıyor. Bu şekilde yapmak çok yararlı olmayabilir, ancak yalnızca SW'yi güncellemek ve kişileri bulmak için kişileri yönetmek için ona ihtiyacım vardı.


3

Ömer'in ipucu benim için en iyisi oldu. Bir duvar kağıdı uygulamasının SD kartımda uzun uzantı dosyaları yüklediğini öğrendim ve uygulamanın adını taşıyan klasörün içinde "önbellek" adlı bir alt klasör buldum. Bir kez sildim ve usb kablosu telefon "voilá" üzerine yeniden, PC MTP modunda tekrar tanıdı !!


2

Galaxy S bağlantı sorunumu Win XP 32-bit'te yükleyerek çözdüm Microsoft_User-Mode_Driver_Framework_Install-v1.0-WinXP.exe.

Düzenleme: Bunun Windows Sürücü Kiti ile değiştirildiğini düşünüyorum .


1

Nokia ile ilgili telefon uygulamalarını kaldırmak, hata ayıklama moduna geçmek ve farklı sürücüler almak için usb yığın depolama moduna geçmek de dahil olmak üzere çok şey yaptım. Samsung \ Kies \ USB Driver'da bulunan 18 mb exe, .inf dahil olmak üzere birçok klasörü ayıklar, ancak hiçbiri MTP sürücüsü için değildir. Kies'ten sürücü yeniden yükleme seçeneği de yardımcı olmuyor.

A KADAR

Varsayılan ana ekrana geri dönüyorum, Launcherpro'ya değil, HeLauncher'a değil, TwLauncher'a, telefondaki 'MTP Uygulaması' ekranını hemen 'Bağlı' gösteren bir ekran alıyorum. Bu ekran gelmezse, bu imkansızdır.

Bu yüzden son tavsiyem, telefonunuzu fabrika ayarlarına geri döndürmek ve dahili sd ile ilgili bir sorun olup olmadığını görmek. (harici sd elbette kaldırıldı)


1

Cihazımda da aynı sorun vardı. Çalışan uygulamalarda, telefonun bekleme moduna geçmesini engelleyen bir sorun vardı (benim için örneğin, K-9 e-posta istemcim).

Bu nedenle, bu uygulamaları kapattım, telefonumu tekrar dizüstü bilgisayarıma bağladım ve sorun değil.


1

SD kartlarınızı yedeklemeye veya biçimlendirmeye gerek yoktur.

Tek yapmanız gereken,

 1. Telefonunuzu bağlayın. Başarısız olduğu belirtildiğinde, Aygıt yöneticisine gidin ve oradan kaldırın.
 2. Telefonunuzu fişten çekin, Kies'e gidin, araçları açın → sürücüleri yükleyin.
 3. Kurulumdan sonra telefonunuzu takın.

Yalnızca Windows 7 x64 Ultimate'da test edilmiştir.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.