WhatsApp'daki kişi listesini sınırlamak mümkün mü?


10

Bugün, WhatsApp'ı kurdum ve başka kimin WhatsApp'a sahip olduğunu görmek için tüm kişi listemi sunucularına yüklemek istediğini biliyorum, böylece bir kişi listesi oluşturabilir. Bunu sevmiyorum ve sadece ihtiyaç duyduğu şeyi vermeyi tercih ediyorum, belki şimdilik sadece beş kişi.

Yüklü LBE Privacy var ve WhatsApp için kişi listesini engelliyor. Sonuç WhatsApp'ın çalışmadığıdır. Şimdi tabii ki bu beş kişi dışında tüm kişi listesini kaldırabilir, sonra engelini kaldırabilir, WhatsApp'ın bağlanmasına izin verebilir, sonra WA'yı tekrar engelleyebilir ve umarım işe yarar.

Kişi listesini açar ve görüntülenecek ayara gidersem birkaç seçenek görürüm: tüm kişiler, whatsApp, gmail hesabı ve telefon. Bunlardan birini seçtiğinizde, kişi listesinde yalnızca bu kişiler listelenir. Ama sanırım whatsApp rahatsız etmiyor ve yine de tüm kişileri kullanmıyor. Kişi listesinde e-posta adresleri olan ve telefon numarası olmayan yüzlerce kişi var. Bunları da yükleyecek mi? Ve bu listelere daha yakından bakarsam, düzgün bir şekilde organize edilmezler, bu nedenle

Daha sonra bir kişi eklersem, whatsApp bilecek mi?

Bunu düzgün bir şekilde halletmenin bir yolu var mı, whatsApp'ın hepsini vermeden ihtiyaç duyduğu adreslere sahip olmasına izin verin?

Yanıtlar:


4

Bir süre önce buna baktım ve en azından o zaman süper kolay değildi.

Bulduğum en iyi ipucu (yalnızca köklü cihazlara uygulandığım ve henüz bu dalıma girmediğim için kendimi denemedim), soruyu tartışan bir Reddit iş parçacığından geldi .

İş parçacığı DonkeyGuard adlı bir Exposed Framework modülüne işaret eder . Geliştirici bunu xda-developerers forumunda oldukça iyi açıklıyor .

Bu işe yarıyorsa duymak güzel olurdu! .. Ve ayrıca WhatsApp'a (= Facebook) karşı, WhatsApp'ın uyguladığı insanların gizliliğinin açık bir şekilde saldırıya uğraması için her bir kullanıcının tüm kişilerini sunucusuna yükleyip bu bilgileri açığa çıkaracak bir sınıf davası olsaydı da kulaklarım diğer WhatsApp kullanıcılarına (yarı gizli olsa bile, bir tür).

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.