“Alicia Han” ismi aranıyor!


29

Android'de bazı Alicia Han'ın aradığı gibi görünen bir böcek olduğunu düşünüyorum . Bu , sizi arayan birisini kapatırsanız veya cevapsız bir aramanız varsa, bazı durumlarda olur . İsim, arayan kişinin doğru ismi telefonda görünmeden önce anında görünür. Daha açık olmak gerekirse: Telefon ekranının arasındaki aralık açılır ve içerik ekrana yüklenir.

Konuyla ilgili aldığım bütün isabetler bu tweet. Bu yüzden deli değilim!

Herhangi biriniz bunu gördü mü ve Alicia Han'ın kim olduğunu biliyor musunuz? HTC Sensation XE cihazımı bir yıl önce aldığımdan beri bu durum çoktan değişti.

Düzenleme: Sorunun, bir Kişi girişi için standart bir Etiket metni (Kişiler listesindeki olanlar gibi) 'Alicia Han' olarak ayarlanmış olabileceğini ve Kişi metni tam olarak yüklendiğinde etiket metni değiştirilebileceğini düşünüyorum. .

Düzenleme: bugGelen bir aramayı askıya alarak yeniden üretilebilir (en azından benim için). Gerçek isim yüklenmeden önce Alicia Han ismi birkaç milisaniye görünür.


5
Onu geri arayabilir misin? Girişle ilişkilendirilmiş bir numara var mı?
RR

9
Geliştiricilerin, iş arkadaşlarının adını Android yapısına ekleyerek kendilerini kıkırdattıklarını görebiliyorum. :) Ama yine de kendim için yaşamamıştım.
Pervane

5
Resmi Android Rehber veya ContactsProvider kaynak kodunda Alicia hakkında hiçbir şey bulamadım. Belki de HTC Sense kodundadır.
Siebe

13
Sorunuzdaki tweeter, Sense’de olduğunu doğruladı. Bu sorunla ilgili olarak 2 kişi de Anlamda bulundu. HTC Dev Team ile bağlantıya geçtim. Şimdi bir cevap bekliyorum.
Siebe

4
Bu konuda Reddit'teki bir HTC temsilcisine oldukça aktif ve iyi bir adam gibi görünen bir mesaj gönderdim, belki de yardım edebilir.
Fıstık

Yanıtlar:


2

Bir yıl önce okuduğumdan beri bu sorunun cevabını arıyorum. Birkaç kez aradım ve aynı soruyu birçok forumda buldum ama cevap yok. Kesin olan tek şey, Android'in bir böceği olmadığı, çünkü yalnızca HTC markasının kullanıcıları için olduğu, ancak bu konuda HTC personelinden çıkan üretken bir şey bulamadım. Bu soru bir yıl önce soruldu ve hala bir cevap yok, bu yüzden bir tahmin olsa bile, ilk cevap veren ben olmak istiyorum.

Bu ve diğer forumlardaki yorumlardan çıkarabileceğim şey, "Alicia Han" uygulamasının HTC geliştiricilerin bir çağrı aldığınızda gerçek iletişim bilgileri yerine koymak üzere koydukları kişi adı için bir yer tutucusudur (bu yer tutucusu aynı şekilde olabilir). Qdoe 'nun (Çinli bir HTC şirketi HTC olduğu) yorumuna göre uygun görünse de, İspanyolca'da "John Doe" veya İspanyolca'da "Fulano de Tal" , bu isim seçiminin ne kadar rastgele olabileceğini bilmiyorum . @Propeller'in önerdiği gibi bir iş arkadaşının adı bile olabilir, ya da "Alice" in batıdan bir isim olduğu düşünüldüğünde sadece daha az çince ses çıkarılabilir .

Buradaki sorun, büyük olasılıkla, bu tür bir işlevselliğin programlanmasındaki bir hata nedeniyle , yer tutucunun yerine kilit ekranı etkin olduğunda veya gelen bir aramayı kapatırken gerçek veriler gösterilmesidir. Muhtemelen bu zamana kadar hata düzeltildi, bu yüzden HTC, @Siebe'de olduğu gibi telefonun ücretsiz "onarımını" sunuyor .

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.