Google Haritalar neden Çevrimdışı Haritalar'ın kullanılamadığını söylüyor?


26

Bu yüzden, son birkaç aydır dünyayı dolaştım ve kişisel telefonumda büyük dolaşım veri ücretlerinden kaçınmak için yaptığım bir şey, Google Haritalar’da önbelleğe alınmış çevrimdışı haritalar özelliğini kullanıyor . Bu, Çin, Avustralya, İngiltere ve ABD'de herhangi bir sorun olmadan çalıştı.

Bu yüzden şimdi Brezilya’dayım ve birdenbire yerel bölgelerin çevrimdışı haritalarını indiremediğimi anlıyorum.

Google Haritalar’da menüye gidip Çevrimdışı Kullanılabilir Yap’ı seçtiğimde, alanı seçmek için her zamanki kare bindirmesini alıyorum ve ardından kırmızıya dönüp “Çevrimdışı haritalar seçilen alanda kullanılamıyor” diyor.

Çevrimdışı haritalar seçilen alanda mevcut değil

Yakınlaştırıp uzaklaştırmayı ve seçim alanını hareket ettirmeyi denedim, ama şanssız kaldım.

Yanıtlar:


29

Bir haritayı çevrimiçi olarak görebildiğiniz ve kullanabildiğiniz için, bu, Google'ın alanı çevrimdışı duruma getirmenize izin vereceği anlamına gelmez.

Çevrimdışı haritalar yalnızca şu anda belirli ülkeler için kullanılabilir durumda ve Brezilya şu anda bunlardan biri değil, aslında oldukça garip bir seçim gibi görünüyor.

Google, burada bulunabilecek ülkelerin tam listesini yayımladı: Mobil Haritalar - Çevrimdışı Kullanılabilirlik


EDIT: Temmuz 2013 Google Haritalar güncellemesinde, Google'ın artık menü seçeneği olmayan gizli bir özellikte çevrimdışı haritalar yaptığını unutmayın. Haritaların burada nasıl çevrimdışı kullanılacağı hakkında daha fazla bilgi: Yeni Google Haritalar'da çevrimdışı haritalar edinin


3

Ben yüklü vardı haritaları google sürümü kaldırmak başardı (6.11.1 olduğu) ve indirilen ve daha eski bir versiyonu (6.6.0) yüklü olduğu tespit Burada beni izin öncesi önbellek daha önce değildi alanı izinli. Ancak eski sürümde ayarlara gitmek zorundaydım, önbellek seçeneğini labs ve açıp haritaya uzun basın, balona tıklayın ve ardından önbellek seçeneği için en altına gidin.

Yeni sürümlerde neden belirli alanların haritalarının indirilmesine izin verilmediğini anlamıyorum. Açıkçası, teknik bir sebep değil. Bir tür politik ya da yasal sebep var mı? Diğer harita uygulamaları, tüm dünya için haritaları indirebilir. Bana hiç mantıklı gelmiyor ...


"Diğer harita uygulamaları" nın farklı harita kaynakları kullanmadığından (örneğin OSM gibi) emin misiniz?
Izzy

0

Google haritaların ilk sürümlerinde, çevrimdışı büyük haritaları her yere kaydedebilirsiniz. Daha yeni sürümler yalnızca daha küçük bir alanın kaydedilmesine izin verir ve son sürüm, kaydetme işlevini bulmayı zorlaştırır ve bazı ülkeleri kaydedemezsiniz.

Her şey yeni sürümle daha da kötüye gidiyor, sanırım parayla ilgisi var. Reklam yalnızca çevrimiçi olduğunda görülebilir. Korkunç.


1
Bu ne kadar zaman önce değişti? Herhangi bir alanı çevrimdışı olarak kaydedebilmek için Google Haritalar uygulamasının hangi yaşını bulmanız gerekir? (Bu soruyu 2 yıl önce sorduğunu ve mevcut uygulama sürümüyle bazı alanlarda mümkün olmadığının akılda tutulduğunu unutmayın)
GAThrawn
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.