Nexus 7, GSM metinleri ve çağrıları gönderip alabilir mi?


14

Nexus 7 3G çıktı ve Android 4.2 tabletlerin hala sadece veri içeren cihazlar olup olmadığını merak ediyorum. Bu tablete özel bir ROM veya apk yükleyebilir, böylece GSM çağrıları ve kısa mesajlar gönderebilir ve alabilirim? Değilse, neden olmasın? Ne kayıp?

Eklendi: Nexus 7 3G, telefonların birçok donanım özelliğine sahiptir, ancak hepsi değil: GPS, bluetooth, kulaklık jakı, ivmeölçer, jiroskop, ortam ışığı sensörü, pusula ve nfc'ye sahiptir, ancak bir alıcı (kulaklık), dokunsal geribildirim ( titreşim) veya bir arka kamera. 8 "x5" tablet bir telefon olarak kullanılabiliyorsa, kulaklığı kulağınıza koyarak komik görünmezsiniz, çünkü kulaklığı yoktur.

Eklendi: Soru, VOIP veya SIP aramaları veya internet paylaşımı değil, GSM aramaları ve mesajlaşma ile ilgili.


Metinleri ahizenizden göndermeyi düşünebilirsiniz. Öyleyse, tabletinize TabletSMS'yi ve (Android) el cihazınıza DeskSMS'yi yükleyebilirsiniz. DeskSMS hizmeti yılda birkaç dolar maliyeti, ama benim için buna değer. Masaüstü tarayıcı uygulamasını da kullanabilirsiniz. Hepsi birlikte senkronize olur. play.google.com/store/apps/… play.google.com/store/apps/…
Mark Hewitt

@MarkHewitt, iki veri planı ve iki gömlek cebi ile iki sim kart gerektirir. Bunun sizin için ve her zaman tablet ve telefon taşıyan diğerleri için çalıştığına sevindim. Sadece bir cihaz taşımak istiyorum.
William C

Bunun çalışması için el cihazına ihtiyacınız yok. Her ikisinin de açık olması ve internet bağlantılarına sahip olması gerekir.
Mark Hewitt

GrooVe IPGoogle Voice hizmetini kullanarak Nexus 7'de telefon görüşmesi yapabilmek için bir Google Voice numarası kaydedebilir ve Nexus 7'de uygulama alabilirsiniz . Ancak, GrooVe IPSMS göndermek için kullanamayız .
jimmyk

Yanıtlar:


2

Evet ve hayır. Donanım, GSM çağrıları ve metinler gönderme / alma yeteneğine sahiptir, ancak stok yazılımı aracılığıyla bununla ilgili bir yol yoktur. Ben herhangi bir pazar uygulaması hile OS düzeyinde yapılması gerektiği gibi, hile yapacağından şüpheliyim.

XDA üzerinde bu konuda çalışan birkaç geliştirici var. Eta yok, ama zamanında yapmalılar . Sadece bekleyebiliriz.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2025377


0

Ağustos 2012'de yayınlanan " Google Voice Kullanarak Nexus 7 İle Arama Yapma / Alma " başlıklı bu makaleye göre :

Nexus 7, internette gezinmek, Facebook, Twitter'da sosyalleşmek, e-posta göndermek / almak, oyun oynamak, Skype veya Google Talk aracılığıyla görüntülü sohbet vb. Görevleri yapmak için kullanılan çok temel bir tablettir. telefon görüşmeleri ile.

Ancak, isterseniz, Nexus 7'nizin telefon görüşmelerini yönetmenin bir yolu vardır. Birden fazla hesap ve uygulama kurmanız gerekeceğinden ve kılavuzun bir bölümünde bir APK dosyasını değiştirmeniz gerektiğinden özellikle basit değildir, ancak kılavuzu kesinlikle izlemeden önce yedek alırsanız, gayet iyi yapmanız gerekir.

Resmi konu XDA Developers'tan alınabilir

Nexus 7'ye ve Nexus 7'den metin gönderme açısından, mySMS bu işi yapıyor gibi görünüyor. ( Google Play Store )

Alternatif olarak Mighty Text Tablet Uygulaması daha uygun olabilir.


Selam. Sorum, VOIP veya SIP aramaları veya internet paylaşımı değil, GSM aramalarıyla ilgili.
William C

@William C: Daha fazla bilgi ortaya çıkarırsam, sizin için gönderirim. Mesajlaşma durumu nasıl?
Simon


0

Teknik olarak, GSM Nexus 7'nin arama yapması ve almaması ve SMS mesajları gönderememesi / almaması için hiçbir neden yoktur - tüm doğru donanıma sahiptir.

GSM olmayan (yalnızca Wi-Fi) Nexus 7'de Cyanogenmod ROM'ların bir çatal olan AOKP ROM'um var ve telefon ve mesajlaşma uygulamalarıyla birlikte geliyor.


Bu uygulamalar çalışıyor mu?
Matthew

1
Sadece WiFi versiyonum var, bu yüzden test edemiyorum. Belki GSM versiyonuna sahip bir başkası deneyebilir?
Martyn

-2

Handcent SMS'i Nexus 7 3G'ye SMS göndermek için kullanabilirsiniz .


Sadece kendi başına mı çalışıyor?
Matthew

2
Matthew neyi işaret ediyor: Cihaz sadece veri bağlantılarını destekliyorsa (ve GSM sesi yoksa vb.), Handcent (veya başka bir uygulama) bu özellikleri nasıl sağlayabilir? OP, açıkça belirttiği gibi, ağ üstü çözümlerle ilgilenmiyor.
Izzy
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.