Ana sayfa düğmesi "özelliğinden" kaydırarak açık Google Arama devre dışı bırakılsın mı?


12

Galaxy Nexus, Android 4.1.1 sürümünü çalıştırıyor.

Son zamanlarda yapılan bir güncellemeden sonra google, google aramayı açmak için parmağınızı alt ana düğmelere yerleştirebileceğiniz ve yukarı kaydırabileceğiniz bir özellik ekledi. Özgürlük şehrinin sokaklarında koşarken bir google araması açmak için oyunumu kesmek istediğimde bu özellik son derece kullanışlıdır. Herkes bu harika özelliği nasıl devre dışı bırakacağını bilip bilmediğini merak ediyorum.

Teşekkürler.

Yanıtlar:


4

Kök erişimi gerektirmeyen daha basit bir çözüm, Ayarlar'a ve ardından Uygulamalar'a gitmektir. Oradan Google Arama'yı devre dışı bırakın. Bu, ana ekran arama çubuğunu ve Google Asistan özelliklerini de devre dışı bırakır.


Bir cazibe gibi çalıştı. Keşke ekstra ekran alanından faydalanabilseydim. Ah, teşekkürler.
Petey B

farklı bir yol seçerseniz yapabilirsiniz :)
Izzy

Telefonumda (Android 5.0) artık Google Arama yok. Bu özelliği engellemek için şimdi neyi devre dışı bırakacağınız hakkında bir fikrin var mı?
palswim

2

Fakat yine de, bu çözümler kök salmanızı gerektirir. Sadece kaydırma özelliğini nasıl devre dışı bırakacağımı bilmiyorum ...

...Yaparım!! Hiçbir şey yapmayan bir başlatıcı oluşturmaya ne dersiniz, ancak ana sayfa düğmesi yerine kaydırma hareketini kullanın? Google Asistan Swipe Disabler tam da bunu yapıyor! Biraz geç kaldığımı biliyorum, ama hala merak ediyorsanız veya başka bir kişi bu konuya rastlarsa, umarım yardımcı olur. Ancak bunun asıl amacı, kök salma veya başka dağınık bir iş yapmadan çekme işlemi haricinde TÜM Google Arama özelliklerinin korunmasıdır.


1
Bu uygulama iyi gitti. Bu şekilde isteyenler için, SwipeLaunch Disabler gibi alternatiflere veya orijinal uygulamanın geliştirici Swipeup Utility'den yeni uygulamaya göz atın .
Izzy

1

Google Asistan'ı tamamen kaldırmak isteyip istemediğinize veya yalnızca kaydırma hareketini devre dışı bırakıp bırakmamanıza bağlıdır. Google Asistan'ı devre dışı bırakma konusunda sorun yaşıyorsanız ve root olduysanız, Velvet.apk dosyasını / system / app'den kaldırabilirsiniz (veya adından sonra .bak ekleyebilirsiniz). Ayrıca ayarları altındaki Uygulamalar'dan da devre dışı bırakabilirsiniz.

Fakat yine de, bu çözümler kök salmanızı gerektirir. Sadece kaydırma özelliğini nasıl devre dışı bırakacağımı bilmiyorum ...-2

Ekran kilidini açmak için herhangi bir yerden ve herhangi bir yöne hızlıca kaydırabilirsiniz. Oku görmezden gelin.

Google arama yalnızca ekranın altından yukarı kaydırdığınızda görünür. Ok bu anlama geliyor.


Bu, Google Arama hızlıca kaydırma özelliğinin nasıl devre dışı bırakılacağı sorusuna cevap vermez.
mattm
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.