Tam internet erişimi gerektiren uygulamalar android ağ ayarlarını geçersiz kılıyor mu?


9

Hepiniz bazı uygulamaların "tam internet erişimi" ve diğer izinler gerektirdiğini biliyorsunuz.Bazıları reklamlar için kullanıyor, bazıları başka nedenlerle kullanıyor, vb. Yani, wifi ağım ve mobil ağım devre dışı bırakıldığında bu uygulamalar internete erişebilir mi? Ekstra MB için operatörünüzün ekstra ücretlerinden korkuyorum.Bu, herhangi bir ağ bağlantısı devre dışı olsa bile bu uygulamaların hala reklam gösterdiği anlamına geliyor - nasıl mümkün? Başka bir deyişle - bir uygulamanın kullanmadığından nasıl emin olabilirim wifi ve mobil ağlar kapalıyken trafik var mı?

Yanıtlar:


5

Eğer 3G'niz kapalıysa, o zaman erişemezler, bunu geçersiz kılmadıysanız, bunu yapmak için piyasadan APNdroid'i kullanın ve ayrıca iyi bir widget'ı öneririm. Her neyse, uygulamalar WiFi ayarlarınızı geçersiz kılamaz, kapalıysa, açamazlar, ancak 3G'nizi APNdroid gibi herhangi bir geçersiz kılma uygulaması olmadan bıraktıysanız, bunu kullanabilirler ve bu, veri planı.

3G bekçi köpeği ve APNdroid kullanmanızı öneririm, her ikisi de Market'te mevcut, veri planınızı sürmek ve izlemek için ve WiFi için güç widget'ını veya açmak ve kapatmak için başka bir yolunuz var.

Unutmayın, bağlanmaya karar verene kadar WiFi ve 3G'nizi her zaman kapalı tutun. 3G'yi etkinleştirdiyseniz, 3G'nizi açmadan önce otomatik senkronizasyonu açın, benim yaptığım gibi senkronize edilecek ikiden fazla hesabınız varsa senkronizasyon MB'larda yaşar.


4

Uygulamalar, hem Kablosuz hem de mobil ağ devre dışı bırakıldığında size reklam göstermek için reklam önbelleğini kullanır.

Bir uygulamanın İnternet'e erişmesini önlemek için DroidWall gibi bir şey kullanabilirsiniz. Ancak bu rootlu bir telefon gerektirir.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.