Tek bir MMS mesajı neden üç ayrı indirme düğmesi olarak görünüyor?


9

Varsayılan mesajlaşma uygulamasını kullanan CyanogenMod 6.1, T-Mobile Kullandıkça Öde, biri bana MMS gönderdiğinde, hepsi Download düğmeleri ile 3 ayrı mesaj olarak görünür. İlk İndir düğmesini tıklarsam görüntüyü indirir. Diğer ikisini tıklarsam, başarısız olurlar ve mesajın süresi sona erene kadar gitmezler.

Mmssms.db pdu tablosuna bakmak için SQLite yöneticisini kullanarak, bekleyen iletilerin tümü mtype 130'a sahiptir. İndirdikten sonra mtype 132 olurlar.

https://github.com/jberkel/sms-backup-plus/issues/issue/80

Neden 3 mesaj? Bu davranışı değiştirebilir miyim? Bu bir hata mı?


3. taraf mesajlaşma uygulaması kullanmayı denediniz mi?
Daniel

2
Handcent SMS kullanarak aynı şeyi alıyorum ...
Savvas Dalkitsis

Yanıtlar:


4

Bunun 3 şeyden biri olduğunu öneririm:

  1. CM6'da bir hata. CM7'de Handcent'i düzenli olarak kullandım ve bu davranışı görmedim.

  2. Handcent / başka bir MMS uygulamasının kurulu olmasıyla ilgili olabilir. Bir mesaj geldiğinde tüm uygulamalar söylenecek şekilde kaydedilmiştir ve tüm uygulamalar onu yakalar ve telefonun MMS / SMS veritabanına ekler. Bu olası görünmüyor, çünkü uygulamalar normalde mesajı veritabanına eklemek için yerleşik uygulamaya güvenecek.

  3. Bu, ağ ile etkileşim ve mesajın alay edilmesiyle ilgili bir sorun olabilir ve bu da mesajın birden fazla kez bildirilmesine neden olur.

Bu durumda yapılacak en iyi şey, ADB ve logcat kullanarak bazı günlükleri yakalamak ve onları inceleyip bunun bir hata olup olmadığını anlayabileceğimiz Cyanogen forumlarına göndermek. Geliştirme kitini kullanmaktan memnun değilseniz, piyasada aLogCat adlı bir uygulama var, bu da sizin için günlüğü kapacak ve bir e-posta adresine göndermenize izin verecek.


-1

Kullanmadığınız MMS uygulamalarında Otomatik Almayı devre dışı bırakın.


1
Yalnızca bildiğim bir MMS uygulamam var, varsayılan uygulama.
endolit
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.