Samsung Galaxy S3, USB üzerinden bağlanmıyor


20

Yaklaşık bir haftadan beri, S3'üm artık usb ile herhangi bir bilgisayara bağlanmıyor. Daha önce çalıştığı için sürücüyle ilgili olduğunu düşünmüyorum ve bilgisayarlarda hiçbir şey değiştirmedim. Şimdi Jelly Bean çalıştırıyor ancak güncellemeden hemen sonra olmadı (sadece bir hafta sonra çalışmayı bıraktı).

S3, usb simgesi ile bildirimi veya PTP ve MTP arasında geçiş yapma olasılığını bile göstermiyor ...

  • Vista'da 3 farklı usb kablosu ile test yaptım, 7 ve mac os x'i kazandım.
  • Usb hata ayıklamayı etkinleştirmeye / devre dışı bırakmaya, telefonu yeniden başlatmaya ve etkin bir donanım sıfırlaması yapmayı denedi, hala çalışmıyor.
  • Telefon köklü değil

Belki donanım, ama telefon düşmedi ya da böyle bir şey ...

Bir fikrin var mı?


1
Sanırım donanım olduğunu tahmin ettiğim için Samsung teknik desteği için bir sorun gibi görünüyor. Zaten olası bir yazılım yapmak için yeterli test olduğunu düşünüyorum ne yaptın.
Scott Severance

Sadece Mac'imde bu sorun var, Windows 7 çalıştıran diğer bilgisayarımla sorun (bazı sürücüleri yükledikten sonra - Windows tarafından otomatik olarak yapılır). Lütfen sorularınızı sadece Mac
ericn

Hayır, Windows için geçerlidir (sorularımda belirtildiği gibi, ilk kurşun noktası)
ygosteli

Yanıtlar:


6

Bu gece sadece aynı problemi yaşadım. Aniden bilgisayarım USB üzerinden bağlandığımda S3'ümü tanımayacaktı. Önce USB hata ayıklamasını denedim ve yeniden başlatma ... işe yaramadı. Pili çıkardım ve yeniden başlattım ve USB simgesi belirdi. Umarım yardımcı olur.

Tüm yararlı sorun giderme için teşekkürler;)


4

İşte benim için işe yarayan. Buna neyin neden olduğunu bilmiyorum, ancak bir Exchange sunucusu ilkesinin tetiklediğinden şüphelendim. Her ihtimale karşı bu hesapları sildim. Sonra kurtarma moduna yeniden başladım (ses yükseltme + ev önyüklemede basılı tutulur). Kurtarma menüsünden önbellek bölümünü sildim. Geri döndüğünde, USB bağlantısının tekrar iyi olduğunu gördü.


Merhaba, Çözümünüz için teşekkür ederim. Şimdi denedim, maalesef benim için işe yaramadı. Sanırım tek yol onu samsung teknik desteğe göndermek olacak ...
ygosteli

2

JB 4.1 güncellemesinden bu yana S3'ümle aynı sorunu yaşadım. Bilgisayarım s3'ümü tanımayacak ve telefon usb'ye taktığımda telefon sadece USB hata ayıklama moduna geçmiyordu şarj göstergesi.
Uygulamalar için tüm önbellekleri silerek madeni çözdüm. Emin değilim hangi app oldu ama hemen tüm önbelleği temizledikten sonra pc takın ve tekrar çalışmaya başladı. Kies çalışır ve usb hata ayıklama çalışır.


2

Ben de güncelledikten sonra bu sorun vardı. Ben sadece güncelleme olduğunu varsayabiliriz; Daha önce hiç sorun yaşamadım.

Benim sorunum klavyemdeki USB portlarıydı ve bilgisayarımın ön paneli S3'ümü tanımıyordu. Bu yüzden, arkaya taktım ve sürücüleri yeniden yükledi.

Şimdi iyi çalışıyor; nasıl ya da neden olduğundan emin değilim ama kiminle tartışacağım.


1

Windows 7 ve Windows Vista'daki Windows Media Player'ı kullanarak cihazınıza müzik aktarabilirsiniz.

  1. Cihazınızı birlikte verilen USB kablosunu kullanarak PC'nize bağlayın.
  2. Galaxy S3'ünüzde gidin Settings > Developer Options > USB debugging.
  3. Windows Media Player'ı açın ve sağdaki Senkronizasyon sekmesini tıklayın. Cihazınız senkronizasyon ekranında gösterilmelidir.
  4. Cihazınızla senkronize etmek istediğiniz müzik parçalarını sağdaki senkronizasyon listesine sürükleyin. Tüm parçaları eklediğinizde, ekranın üst kısmındaki Senkronizasyonu başlat seçeneğini tıklayın.

Senkronizasyon tamamlandığında, kabloyu bilgisayarınızdan veya cihazınızdan çıkarabilirsiniz.

Kaynak .


0

Makinenizdeki izinleri kontrol ettiniz mi? Bir cihazı bir linux kutusuna usb üzerinden bağladığım izinler nedeniyle cihazımdan usb üzerinden erişmekte sorun yaşadım.


3 farklı platformda test yapmak muhtemelen bunu ortadan kaldırır, ancak başka bir fikir.
ce4

Tekrar kontrol edeceğim, ama zaten iki platformda test ettiğim gibi ... Ve usb simgesi bildirim çubuğunda gösterilmiyor.
ygosteli

0

İçerik menüsünü yukarıdan aşağıya çekip USB cihazına takılı olduğunu belirten bir bildirim seçerseniz, telefonun USB bağlantınızı nasıl ele almasını istediğinize ilişkin farklı seçenekler sunulur.

Medya cihazı (MTP) seçeneğini seçin, artık telefonunuzdaki dosyalara tıpkı diğer usb veri cihazlarında olduğu gibi göz atabilirsiniz.


Soruyu okuduğunuzda "S3, usb simgesi ile bildirimi veya PTP ve MTP arasında geçiş yapma olasılığını bile göstermiyor ..."
Peanut

0

Aynı sorunu yaşadım ve telefonumun pil ve güç döngüsünü çıkarması bilgisayarın tekrar tanımasını sağladı.


Başka bir cevapta söylendiği gibi: Ne yazık ki, benim durumumda sorunu çözmedi. Ama yine de teşekkürler
ygosteli

0

Android 4.1.1 OTA güncellemesini alıp köklendirdikten birkaç gün sonra Galaxy S3'üm USB bağlantısını tanıyamadı.

Pili çıkarıp yeniden takmak Galaxuy S3'ümün USB bağlantısını tanımasını sağladı. Kies'i kaldırana kadar Android Dosya Aktarımı hala çalışmadı. Şimdi çalışıyor.

Mesajları takdir ediyorum.


Ne yazık ki, benim durumumda sorunu çözmedi. Cevabınız için teşekkürler
ygosteli

0

Benim için işe yarayan şey , Geliştirici Seçeneklerindeki USB Hata Ayıklama kutusunu işaretlemektir .

Her türlü hileyi deniyorum (yukarıdakilerin bazıları ve daha fazlası dahil), ancak hiçbir şey yardımcı olmadı.

Bunu yapar!

Umarım bu sorununuzu çözer ...


0

Bu OP'ye yardımcı olmaz, ancak başkalarına yardımcı olabilir. Ben aynı sorun vardı, pil çıkarma / güç döngüsü veya geliştirici modu USB hata ayıklama, vb hiçbir yardım vardı Son olarak bir üçüncü taraf USB kablosu (costco freebie) kullandığımı fark etti. Samsung kablosunu kutudan kullandığımda tekrar çalışmaya başladı. Costco kablosu hala çalışmıyor.


0

Jelly Bean 4.1.2'ye yükseltilene kadar iyi çalışan bir kablo (şarj ve veri aktarımı) vardı. Yükseltmeden beri işe yaramaz ve kabloyu SADECE etiketli VERİ AKTARIMINA değiştirmem gerekir, bu yüzden farklı bir kablo denemenizi öneririz.


USB kabloları aynı değil mi?
wonea

Cihazlar için değil, bazıları sadece cihazınızı şarj edecek ve bazıları dosya aktarmanıza izin verecek ... En iyisi bir akıllı telefon satın aldığınızda orijinal kablonuzu korumaktır.
ygosteli

0

Telefonun PC tarafından tanınmamasıyla aynı sorunu yaşadım. HER ŞEYİ denedim (kaldırma, USB kablosu, hata ayıklama, Kies vb.).

Sonunda telefonu kapatıp pili çıkardıktan sonra çalıştı! İnanamadım (ama şimdi mutlu).


0

Farklı bir USB kablosu denedim ve hepsi bir araya geldi ve çalışmaya başladı.


Farklı bir kullanıcı adı mı kullanıyorsunuz? Değilse, bunun soruya cevap verdiğinden şüpheliyim.
Stephen Schrauger

0

JB içinden kabloyu ahizeden çıkarın ve aşağıdakileri uygulayın:

  • Ayarlar> Telefon Hakkında'ya gidin
  • En alta kaydır
  • Şimdi , Geliştiriciler Seçeneklerini etkinleştirmek için Yapı numarasına 7 kez hafifçe vurun .

Şimdi Geliştiricinin seçenekleri etkinleştirildi ( Ayarlar'dan kasıtlı olarak gizlendi ), bu ekranın dışında, Geliştiriciler Seçenekleri mevcut olmalı, daha sonra buna dokunun, Hata Ayıklama'ya bakın , üzerine bir onay işareti koymak için USB Hata Ayıklama'ya dokunun .

Sonra ahizeye USB kablosunu takmayı deneyin ... :)

Zeyilname:

USB Hata Ayıklama seçilmiş olsa bile, seçimini kaldırın ve yeniden seçin. Bu benim için çalıştı.


Hata! Reddedilmek yerine düzenlemeye izin verilmeliydi. Üzgünüm.
geffchang

-1

Şimdiye kadar çözemediysen. Bunu düzeltmenin en kolay yolu, telefonunuzu kapatmak, pili çıkarmak, yaklaşık 30-60 saniye beklemek ve ardından pili telefona geri takmaktır. Benzer bir sorun yaşadım ve bu hemen hemen her seferinde düzeldi.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.