Nexus 4'ü SIM kart olmadan kullanabilir misiniz?


9

Şu anda bir iPod Touch'ım var, Nexus 4'ü satın almak istiyorum, ancak bir süre bir plan (SIM Kart) almak istemiyorum. Cihaz, iPod Touch / Wifi özellikli gibi çalışacak, ancak Wifi / Çağrı / Metin dışındaki verilere erişemeyecektir.


2
Neden bir Nexus 7 olmasın?
Akış

Yanıtlar:


12

Evet - tüm android cihazlar SIM kart olmadan çalışır ve internet bağlantısı için wifi'ye bağlanabilir.

DÜZENLEME: İnsanların bildiği gibi, build.prop dosyasında cihazın SIM olmadan kullanılıp kullanılamayacağını belirleyen bir ayar vardır.

Çoğu zaman bu izin verecek şekilde ayarlanmıştır, ancak nadir durumlarda izin verilmeyebilir.


Evet, bunu yapmak üzereydim. Birkaç dakika beklemek zorunda kaldım ve sonra unuttum.
Josiah

Endişelenmeyin;) Bu yorumu yayınlamamalıydım!
Liam W

2
Ben 3 gün boyunca bir SIM olmadan benim kullanıyorum bir posta gelmesini beklerken, özellikle N4 için teyit.
jamuraa

Evet. Şimdi onaylayabilirim, benimkini aldım, SIM kart olmadan harika çalışıyor.
Josiah

5

Çoğunlukla eski olan bazı Android cihazlar ve CDMA2000 cihazları, bunları etkinleştirme olmadan kullanmamaya çalışacaktır.

Genellikle 'provizyon' uygulamasında 'zorunlu' aktivasyonu atlayabilen gizli bir kod bulunur - örneğin, Motorola Droid 2 Global'de sol üst köşe, sağ üst köşe, sağ alt köşe, sol alt köşe (alt köşeler yazılım düğmelerini (ekranın mutlak köşesini değil) kullanın - bunu yapın ve telefonu etkinleştirilmemiş olarak kullanabilirsiniz (pil ömrü açısından, telefonu Uçak moduna geçirin).

N4 dahil olmak üzere daha yeni cihazlar etkinleştirmeyi tamamen atlamanıza izin vermelidir; ancak giriş yapmazsanız Google uygulamalarının çoğu sürekli olarak Google Kimlik Bilgileri için yalvarır.


1
Yorumunuz için de teşekkürler. Çok ilginç. Her neyse, bir kutuyu izledim ve adamın SIM kart yuvasını atladığını gördüm ve çalışıyordu, bu yüzden şimdi işe yaradığını biliyorum. Nexus 4 ÇOK çabuk tükendi gibi kontrol etmek için zaman yoktu.
Josiah
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.