Fotoğraflarımı coğrafi olarak otomatik olarak nasıl etiketleyebilirim?


18

Kamera tarafından çekilen fotoğrafları otomatik olarak ve güvenilir bir şekilde coğrafi olarak etiketlenebilir hale getirebilmemin bir yolu var mı, böylece onları Flickr'a yüklediğimde konum tanınacak mı?

Kamerada 'GPS' özelliğini etkinleştirdim, ancak GPS etkin değilse veya 'hazır' değilse, kaydedilmez (fotoğrafın Galeri'deki ayrıntılarını kontrol ettiğimde, konum 'Bilinmiyor').

Alternatif olarak, bir fotoğrafı çektikten sonra coğrafi olarak etiketlememin bir yolu var mı? (değiştir: bunu ayrı bir soru yaptı )

Alakalıysa, telefonum bir Samsung Galaxy S.

Yanıtlar:


10

Telefonunuzda GPS açık olduğu sürece (Galaxy S'de bunu yapmanın en kolay yolu, bildirim çubuğunu ekranın üstünden aşağıya çektiğinizde görünen düğmelerdir) ve GPS'i kamerada açmanızdır , kamera uygulamasını açtığınızda "uydu alıcısı" GPS simgesinin belirdiğini ve yanıp sönmeye başladığını görmelisiniz. Bunu gördüğünüz sürece telefonunuz fotoğraflarınızı coğrafi olarak etiketlemeye çalışıyor.

En iyi koşullarda bile, telefonunuzun iyi bir GPS pozisyonunun kilitlenmesi 30 saniye veya daha fazla sürebileceğini unutmayın, bu yüzden resmi çekmeden önce kamera uygulamasını açtıktan sonra biraz bekleyin.

GPS kilidini, destekli GPS özelliklerinin açık olduğundan emin olarak hızlandırabilirsiniz, bu özelliklerin nasıl açılacağı ile ilgili ayrıntılar için bu önceki soruya bakın .


Teşekkürler. Kamera uygulamasının bir konum kilidi alıp almadığı hakkında herhangi bir geri bildirim vermemesi üzücü ...
pfctdayelise

1
Yanıp sönen uydu alıcısı simgesi, uygulamayı kullanarak herhangi bir GPS'de kilit almaya başladığında yanıp sönmeyi durdurur, sizinkine de mi?
GAThrawn

1
Kamera uygulamasının kendi simgesi var ve hiç yanıp sönmeyi bıraktığını bilmiyorum (eğer yanıp sönerek "radyasyon" animasyon anlamına geliyorsa). Yaklaşık 15 saniye bekledikten sonra bir fotoğraf çektim, simge hala yanıp sönüyordu, ancak coğrafi olarak etiketledi.
pfctdayelise

4

Tasker uygulamasını yükleyebilir ve kamera başlatıldığında her zaman GPS'i etkinleştirmek için kullanabilirsiniz. İhtiyaç duyulan uygulamalar için GPS'i etkinleştirmek Tasker'ın daha yaygın kullanımlarından biridir, ancak bundan çok daha fazlasını yapar.

İşte bilgi içeren bir makale: http://lifehacker.com/5599116/how-to-turn-your-android-phone-into-a-fully+automated-superphone


Neden GPS'i hiç kapattınız? GPS kullanan bir uygulama başlatana kadar hiç güç kullanmıyor mu?
GAThrawn

1

Geliştirirken konum tabanlı android uygulamamı test ettikten sonra, GPS açıkken bir konum almanın sonsuza kadar sürebileceğini fark ettim. Yalnızca 'Ağ üzerinden konum' etkinleştirildiğinde konum birkaç saniye içinde gelir. GAThrawn'ın cevabı sizi tatmin etmediğinde bu anwer'ı kullanın.


Bana öyle geliyor ki GPS devre dışı / yavaş olduğunda Kamera 'Ağ üzerinden konum' kullanmıyor, bu bir utanç.
pfctdayelise

Oh çok kötü. Ağ üzerinden konum çok doğru değil. Belki fotoğraf etiketleme için işe yaramaz ...
OneWorld
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.