HDR düğmesi neden eksik?


Yanıtlar:


11

Android 4.2 kaynağı tükendiğinde buna biraz baktım.

HDR'nin kamera uygulamasının kendisi tarafından yapılmadığı ortaya çıkıyor, işletim sistemi uygulaması ve / veya sürücüler tarafından desteklenmesi gereken bir sahne modu.

Kamera uygulaması aşağıdaki durumlarda HDR düğmesini kaldırır:

  1. API düzeyi 17 (Android 4.2) veya üstü değilsiniz;
  2. Camera.Parameters.getSupportedSceneModes () null değerini veya "hdr" dizesini içermeyen bir liste döndürür

Kısacası, HDR modu işletim sisteminin kamera sürücüsünün kendisi tarafından uygulanır ve işletim sistemi kaynağına girmeden standart kamera uygulamasına eklenemez. Bunu henüz yapmadım, ama anlarsam bir güncelleme gönderirim.


Bildiğim kadarıyla, XDA'da sızdırılmış bir 4.2 kamerayı nasıl alacağını açıklayan bir konu var.apk bir Galaxy Nexus üzerinde çalışıyor. Bu yüzden sürücüde değil, bazı libcamera şeyler (daha fazla bilgi için konuya bağlı .zip'e bakın)
ce4

@ ce4 Kamera uygulaması 4.1 ile geriye dönük uyumludur, ancak dediğim gibi, yukarıdaki iki testten herhangi birinde başarısız olursa HDR düğmesini ekrandan kaldıracaktır. Kamera uygulaması, eğer mevcutsa, işletim sisteminden HDR modunu ister, işletim sisteminde veya sürücüde olup olmadığını görmek için C ++ parçalarını dalış yapmadım, ancak kesinlikle kamera / galeri uygulamasının veya Java'nın bir parçası değil Android bölümleri.
Gareth Davidson
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.