Android (2.2 Froyo) telefonumda nasıl daha fazla yer açabilirim?


19

SD karta izin veren tüm uygulamaları zaten taşıdım. Burada gerçekten aradığım şey, internet önbelleğini veya bunun gibi bir şeyi temizlemek gibi bazı ipuçları. (Bir HTC Desire cihazım var.)

Düzenleme: Benim durumumda üst uzay domuzları şunlardır:

 1. Google Reader - 19.1 MB
 2. Hızlı - 10.7 MB
 3. Haritalar - 9.2 MB
 4. Kişiler Deposu 8.9 MB
 5. SliceIt - 8,2 MB
 6. doubleTwist - 6,4 MB
 7. HTC Sense için Facebook - 5.9 MB
 8. Handcent SMS - 5,0 MB
 9. Adobe Reader - 4.7 MB
 10. Gmail - 4,2 MB

ve bundan sonra çok daha fazlası var (TweetDeck, Bloomberg, Angry Birds, Shazam, ...).

Artık çok fazla uygulamam olduğunu biliyorum, ancak akıllı telefonumdan istediğim şey bu ve aslında hiçbir şeyi kaldırmak istemiyorum. Ayrıca% 50'nin üzerinde boş bir 16GB SD kartım var, bu yüzden sadece daha fazla uygulama SD'ye taşınmasına izin verirse.

EDIT 2: Bu soruyu buldum - HTC Incredible'ımdaki "Yer az" mesajlarıyla nasıl başa çıkabilirim? aynı meseleyi ele alan ve kabul edilen cevap çok iyi.


2
Önbellekleri temizlemek alanı gerçekten temizlemez, önbellek yeniden oluşturuluncaya ve belleğinizi tekrar dolduruncaya kadar sayfanızın yüklenmesini yavaşlatır; ve önbelleği yeniden oluşturmak için yeterli alan yoksa, yavaşlamayı deneyimleyeceksiniz. Her neyse, Desire'nun yarım gigabayt dahili belleği var, uygulamaları SD'ye taşıdıktan sonra ihtiyacınız olan hemen hemen her şey için yeterince ferah ve verilerinizin de SD'de olması gerekiyor, gerçekten daha fazla dahili belleğe ihtiyacınız olduğundan emin misiniz?
Lie Ryan


3
@Lie: Bu arzuyu aldığımda umduğum şey bu ve keşke doğru olsaydı ama pratikte kendimi sürekli olarak alan bitiyor ve sonra o anda yapamayacağımı düşündüğüm uygulamaları kaldırmak zorunda kalıyorum.
Snth

Froyo için en son artan OTA güncellemesi, destekliyorsa SD karta apss yüklemeye başladı.
Denis Nikolaenko

Android'in kişisel alan sınırınızı nasıl hesapladığını buradan görebilirsiniz: code.google.com/p/android/issues/detail?id=4991#c145
OneWorld

Yanıtlar:


9

Benim de bir HTC Desire cihazım var ve uzun zamandır aynı problemi yaşadım. Bu yazıyı bulana kadar: http://www.getele.com/how-to/how-to-install-apps-to-your-sd-card-on-android-froyo.html

Telefonu rootlamak zorunda DEĞİLSİNİZ ya da bunun gibi bir şey. Android SDK'yı bilgisayarınıza indirmenizi, ardından USB ile bağlamanızı ve yalnızca bir küçük tek satırlık komut girmenizi söyler. Bundan sonra, TÜM uygulamalar (sistem uygulamaları hariç) SD karta taşınabilir ve ayrıca varsayılan kurulum konumu olarak SD kart bulunur.

O zamandan beri, gerçekten telefonumdan en iyi şekilde yararlanıyor ve düzinelerce daha fazla uygulamam var. Şu anda yaklaşık 130 uygulama. Bazıları 23mb'den 120kb'ye küçülür, diğerleri çok sert değildir, ancak GERÇEKTEN yardımcı olur.

Umarım yardımcı olabilirim, Heval


Teşekkürler. Bu gerçekten doğru mu? Başka biri bunu onaylayabilir mi?
Snth

Evet bu işe yarıyor ..
Irfan

Sürücüyü Windows'a yüklerken sorun yaşıyorsanız bu bağlantıya gidin: android.dkszone.net/…
pauloya

5

Benzer bir sorun yaşıyorum.

Biraz yer kaplayan biri de Dolphin Browser önbelleğini hareket ettiriyordu (Dolphin içinde Settings -> Cache to SD), elbette eğer kullanmıyorsanız bu yardımcı olmaz!

Benim durumumda en iyi depolama alanı kullanıcılarım *:

 1. Kişiler Depolama - 14MB
 2. Adobe Flash Player 10.1 - 10.96MB
 3. Haritalar - 9.94MB
 4. Twitter - 4.66MB
 5. Gmail - 4 MB
 6. Kindle - 3.8MB
 7. HTC Sense - 3,7 MB
 8. Adobe Reader - 3.22MB
 9. Yunus Tarayıcı HD - 3.16MB
 10. Londra Yolculuğu - 2.66MB

(ardından 2MB veya daha az kullanan birkaç düzine uygulama daha gelir)

Bu listeye dikkat etmek önemlidir, sadece 2 (Adobe Reader ve Dolphin Browser) SD Karta Taşı'yı destekler .

Gerçek yanıt, daha fazla uygulama geliştiricisinin (Google dahil!) Bu sorunu gemiye taşımasını ve SD Karta Taşı'ya ve isteğe bağlı SD kartın önbellek kullanımına izin vermesini umuyor. Ve elbette kullanmadığınız uygulamaları kaldırın.

Ben deneyimlerinden söyleyebileceğim tek şey olduğunu değil o masaüstü düzenini sıfırlamak edeceğiz HTC Sense verilerini temizlemek beri!

Bazı durumlarda önbellekleri temizleyerek biraz özgürleşebilirdim, ancak Lie Ryan'ın belirttiği gibi bu sadece geçici bir önlemdir.

* Depolama kullanımı ile bulundu Settings -> Manage Applications -> "All" tab -> (menu) Sort By Size.


Teşekkürler. Ayrıca ikinci düzenlememdeki bağlantıdaki cevaba göz atın.
Snth

1

Evet, bu şu an varlığımın bane'si, Desire'umu 16 gb dahili depolama alanına sahip bir Samsung Galaxy S (veya Google Nexus-S) lehine atmayı düşündüğüm noktaya kadar. Her birkaç günde bir uygulamaları kaldırmak zorunda kalmak sadece saçmadır.

Bugün biraz oynadım ve en büyük sorunumun kişi depolama alanı olduğunu gördüm.

Orijinal:
- Google: 1662 kişi - Facebook: 344 arkadaşlar Boş Alan: 17.64mb

Kişiler Depolama Uygulaması için temizlenen veriler

Facebook Kişiler Senkronizasyonunu kaldır ve yeniden senkronize et: - Google: 1662 kişi - Facebook: yok Kullanılan Alan: 7.12mb

Facebook Kişileri Ekle Senkronizasyon ve yeniden senkronizasyon: - Google: 1662 kişi - Facebook: 344 Kullanılan Alan: 15.21mb

Bu yüzden gerçekten fazla yardımcı olmadı .. Veri alanı çoğu Facebook tarafından kullanılıyor gibi görünüyor, muhtemelen fotoğraf nedeniyle, gerçekten sevdiğim bir özellik bu yüzden gerçekten Facebook senkronizasyonu durdurmak istemiyorum.

Sanırım google kişilerimi gözden geçirmem ve ihtiyaç duymadığım herhangi bir şeyi arşivlemem gerekiyor… onları birkaç yüze düşürün ve bunun nasıl gittiğini görün. Bunu yapmak için bir şansım olduğunda bununla nasıl gittiğimi rapor edeceğim, ama gerçekten orada sadece 7 mb kullanım var, bu yüzden çabaya değer olduğundan emin değilim.

NEDEN oh NEDEN google'dan grupları seçerek senkronize edemeyiz… bu sadece yapamayacağın saçmalık. Hadi google - hepsi sizin sistemleriniz, kesinlikle bunu anlayabilir ve hayatımızı çok daha kolay hale getirebilirsiniz !! ??

Oh, ayrıca 10mb alan boşaltmak için Adobe Flash 10 uygulaması için "Güncelleştirmeleri Kaldır" ı da yaptım. Flash hala iyi çalışıyor .. Belki de son sürümü değil, ama gerçekten 10mb değerli alan domuz gidecek eğer ihtiyacım yok!


Facebook resimlerinin otomatik olarak Google kişilerime bağlanmasını da seviyorum, bu nedenle bu özelliği korumak güzel olurdu. Bunları SD karta koyamazlar mı? Biraz çevre gibi görünüyor ve bu nedenle SD karta taşınmış olabilir ama API ve geliştirme ayrıntılarının nasıl çalıştığını bilmiyorum. Umarım Google ve HTC buna dikkat eder ve düzeltir.
Snth

0

Touchdown gibi bazı uygulamalar varsayılan olarak büyük miktarda veriyi dahili bellekte depolar.

Genellikle, uygulamalarını verilerini SD karta kaydetmek için bazı seçenekler sunarlar.


-1

İhtiyacınız olan dahili depolama alanı ise ihtiyacınız olmayan stok uygulamalarının köklenmesini ve kaldırılmasını öneririm. Ama eğer internet hafızası ihtiyacınız varsa, yine de köklendirme ve gelişmiş görev katili yüklemeyi ve autokill'i açmayı öneririm. Hala daha fazla bellek istiyorsanız ... güvenlik seviyesini düşürün. Her şeyi yenilemek zorunda olmasına rağmen çok fazla serbest kalıyor. Bu yüzden hala eski motorola cliq'imle mutluyum. Bu yardımcı olur umarım :)


1
OP'nin dahili depolama alanından bahsettiği açıktır.
Irfan
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.