Google Play'i ilk defa açtıktan sonra uygulamayı geri yükledikten sonra nasıl devam edilir?


23

Galaxy Nexus’uma Google sitesinden yeni bir hisse senedi ROM’u yükledim.

Google Play'i açtığımda ve 157 uygulamayı yüklemeye başladığımda ... sorun şu ki, wifi kapsama alanı olmayan bir alana gitmem gerektiğinden ortada indirmeyi durdurmam gerekiyordu, bu yüzden durdurmaya bastım.

Şimdi bu yüklemeye devam etmek için herhangi bir seçenek görmüyorum.

Gerçekten tek atış mı? 3G'ye indirmekten kaçınmak için nasıl duraklatılmış olabilirim?


2
Bence "tek atış". Yine de yanlış kanıtlanmaya istekliyim. Birkaç kez bununla karşılaştım.
Suraj Bajaj

1
Bu bir özellik isteği olmalı, ben de seninle aynı turşudayım!
Ben

En son cevaba göre olmadığı anlaşılıyor. En azından kabuk komutlarını kullanmaya istekliysen.
neteinstein

Yanıtlar:


33

Kullan bmgrdan adb shell. Yedekleme setlerinin tam bir açıklaması için bu cevaba bakınız .

Root erişimi gerekli değildir .

shell@maguro:/ $ bmgr list sets
  1234567890abcdef : droid48
  34567890abcdef12 : galaxy49
  ...

shell@maguro:/ $ bmgr restore 1234567890abcdef
Scheduling restore: droid48
done

Bu, cihazımda önceden yüklü olan tüm uygulamaların anında geri yüklenmesini tetikledi.


Harika, harika bahşiş. Bu her Android sürümünde çalışıyor mu?
neteinstein

1
@NeTeInStEiN Bu, 5.1 idi. Belgelere göre: bmgr, API Seviye 8 veya daha üstünü destekleyen cihazlarda çalışır.
ejderha

Faydalı ipucu. Bu benim 7 no'lu notumda çalışıyor. Cep telefonu sağlayıcımı aynı anda bağlamaya çalışırken uygulama / ayarları geri yüklemeyi durdurdum. Telefon benden yeniden başlatmamı istedi. Restorasyonun devam edeceğini varsayarak yeniden başladım. Ondan sonra çevrimiçi oldum ve bu ipucunu buldum. Bu, uygulama indirmelerime devam etti. Bilginize: Not 7 otomatik olarak görünmedi adb devices. Ben kaldırma varsayılan sürücüleri için bu kılavuzu takip ve "Koush" "Evrensel, Windows ADB Sürücü" yükleyin: makeuseof.com/tag/...
montooner

1
Bunu sadece 7.1 değişkeninde denedim (lineageos'dan) ve bir terminal emülatöründen (abd'ye karşı) çalıştırırken kök gerektiriyordu. Fakat işleri tekrar başlatmak için müthiş çalıştı.
Linwood

1
Sadece şunu söylemek istedim Teşekkürler, bu notu bulup kullandığım 5. zamanla ilgili. Sadece Pixel 2 XL'de adb (root olmadan) ile yaptım, bu yüzden hala 8.0'da çalışıyor.
Linwood

8

Devam etmek için bir seçenek yok. Eğer durursanız, daha sonra yalnızca manuel olarak indirebilirsiniz.

Durdur düğmesine basmadıysanız, yalnızca veri aktarımını devre dışı bırakabilirsiniz ve yeniden bağlandığında indirme işlemi devam eder .

Durdurursanız, geçerli senkronizasyon durumu sunucuya gönderilir ve geri yüklendikten sonra cihaz son durumu olarak depolanır (yüklenmemiş uygulamalar olmadan).

Ve bu arada, net piyasa verileri yardımcı olmayacak (Arzumu kırmak üzerine> 5 kez test edildi)


O zamanlar daha sonra yeniden başlatmanın ya da yeniden başlatmanın bir yolu olsa da ...
neteinstein

1
Market mağazası cihaz durumu, bu nedenle internet devre dışı bırakıldığında ve ardından bağlantı kurmadan önce piyasa verilerinin silinmesi durumunda geri yükleme yeniden başlatılabilir (garanti yoktur). İnternet etkinken durursanız - yeni cihaz durumu kaydedilecek ve bir dahaki sefere geri yükleme geçerli durumuna geçecektir (siz yeni uygulamalar yükleyene kadar).
Penguinolog

"Market store device state" (Piyasaya açık cihaz durumu), bundan dolayı çevrimiçi cihaz durumunu doğru saklamaktan bahseder misiniz?
neteinstein

2

Eğer 3G'yi veya hatta cihazı tamamen kapatmış olsaydınız, indirmeleri 'duraklatır' diyecek ve bir veri bağlantısı kurulduğunda en kısa sürede devam etmiş olacaktı.

Bunun dışında, daha sonra devam etmek için Google Play'den bir uygulamayı indirmeyi duraklatmanın bir yolu yoktur.


1

Ben de aynı problem vardı. Ne yaptığımı tam olarak bilmiyorum ama Google hesabını telefonumdan kaldırdım ve tekrar oturum açtım. Daha sonra Google Play Store'u açtım ve önceki tüm uygulamalarım indirmeye başladı. Bu yardımcı olur umarım


Dikkate alınması gereken bir not: ICS öncesi cihazlarda (Android 2.x), Google hesabının kaldırılması, Google Apps’a bağlı verileri (hesaplar, takvim verileri vb.) Cihazdan da kaldırır. Bu, zaten senkronize edilmiş veriler için büyük bir sorun olmamasına rağmen, ayarlarla ilgili emin değilim (elbette senkronize edilmemiş veriler kaybedilecek). Yine de sorun değil, Android 4.0'dan başlayarak - ve evet, hesap ekleme ve yeniden ekleme, yedekleme seçeneğini ekle seçeneğinde kontrol ettiğinizde geri yüklemeyi tetiklemelidir.
Izzy

0

Bende de benzer bir problem oldu ve birkaç kez resetleme faktörü vermeye çalışıyorum. İşe yaramadı. Çalıştığı şey şuydu:

  1. Faktör telefonu sıfırlar.
  2. Dili ayarladıktan sonra, telefon sizden wifi'a bağlanmanızı isteyecektir. Wifi ile bağlanırken, en üstteki görev çubuğuna gidin, verileri kaydırın ve mobil verileri devre dışı bırakın.
  3. Wifi bağlandıktan sonra işlemi gerçekleştirin ve sıfırlamayı seçerken, bir günden daha eskiyse (bugünün değil) yedeklemeyi kullanabilirsiniz. Bir veya iki günlük veriyi, sms'yi, vb. Kaybedebilirsiniz, ancak çoğunlukla başka şeyler kurtarılır. Ayrıca, her bir uygulamayı ayrı ayrı kurmaya devam etme zahmetinden kurtarır.
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.