Google Nexus S ve Android 2.3'teki NFC nasıl çalışır?


15

Google Nexus S'in sahip olduğu Yakın alan iletişimi NFC'yi merak ediyorum . Anladığım kadarıyla, bu teknoloji RFID etiketlerini okumak için kullanılabilir mi, yoksa bu konuda yanılıyor muyum?

NFC özellikli bir Google Nexus S ile neler okuyabilirim? Tüm RFID etiketlerini okuyabilir miyim? RFID etiketlerinden başka bir şey okuyabilir miyim?


Başlığınız biraz belirsiz. "Ne kadar iyi çalışıyor" veya "nasıl çalışıyor" diye mi soruyorsunuz?
ale

@Al Everett: Ben anadili İngilizce değil, ama şimdi güncelledim. Umarım daha iyidir.
Jonas

Bunu anladım ve sorun değil. Mümkün olduğunca anadili olmayan konuşmacılara (iyi, yazarlar) yardım etmeye çalışıyoruz. Başlığınız şimdi çok daha net. Teşekkürler.
ale

Yanıtlar:


13

Nexus S gibi NFC özellikli telefonu kullanarak NFC etiketlerinde bulunan NFC Veri Değişimi Biçimi (NDEF) mesaj içeriğini okuyabilirsiniz. Gingerbread (yani Android 2.3), NFC Forum Tip 2 Spesifikasyonu tarafından belirtilen NDEF formatını okuyabilir .

NFC, 13.56 MHz frekans aralığında çalışır. NFC, iletişim aralığını birkaç santimetre içinde sınırlayan bir RFID alt kümesidir.

Okuduğum ve anladığım kadarıyla, tahminim Nexus S, RFID'yi değil NFC etiketlerini algılayabilmelidir. Daha sonraki sürümlerde donanım da bunu yapacak kadar yetenekli olabilir!

EDIT: İşte bazı ek bilgiler.

EDIT2:

Android blog durumları, Android 2.3.3'teki NFC ile ilgili yeni özelliklerdir:

  • Uygulamaların günümüzde kullanılan hemen hemen tüm standart NFC etiketlerini okumasını ve yazmasını sağlayan kapsamlı bir NFC okuyucu / yazıcı API'sı.
  • Bir NFC etiketi menzile girdiğinde uygulamaların nasıl / ne zaman başlatıldığı konusunda uygulamalara daha fazla kontrol sağlayan Gelişmiş Amaç dağıtımı.
  • Diğer NFC cihazlarıyla eşler arası bağlantı için bazı sınırlı destek.

4

NFC, HF olan 13.56MHz'de çalışır. NDEF'li HF NFC gerçekten bir RFID'dir. Bununla birlikte, RFID endüstrisi daha uzun mesafeler ve standartlaşma (EPC gen2) nedeniyle çoğunlukla HF'den UHF'ye, 860MHZ-960MHZ'ye taşınmıştır. Çoğu tedarik zinciri uygulaması olan IE: Walmart, DOD, daha uzun okuma mesafeleri ve daha büyük tedarikçi seçimi / olgunluğu için UHF'dir.


Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.