Şarj sırasında OTG kablosu kullanma


10

Çoğu Android cihazının hem bilgisayara (USB) bağlanması hem de şarj edilmesi için tek bir bağlantı noktası vardır. Veri aktarmak için bu OTG küçük kabloyu kullanmak zorundayım, aynı zamanda gerçek bir klavye kullanmak zorundayım. Ancak, klavyeyi bağladığımda çalışırken cihazımı şarj edemiyorum. İkisi de aynı bağlantı noktasını kullandığından, OTG kablosunu güç sağlamak için bölmenin bir yolu var mı, ancak bir klavye bağlayabilmem için mevcut bağlantı noktasını koruyor mu?Bağlantılı cevabın zaten bir dupe olarak bir VC'si var. Döngü ...
ce4

Yanıtlar:


11

Evet, en azından teknik olarak mümkündür. Ne gerek gibi bir erkek mikro bir çift dişi kablo, (sadece bağlı güç ve zemin, hiçbir veri yoktur) bir dişi mikro ve bir dişi A bir OTG konak kablo gücüyle adında bir kablo olduğu bu bir .

Ayrıca, yazılım desteğine de ihtiyacınız vardır. Nexus 7'de ( burada ) CM10 için uygun bir çekirdek yaması olduğunu biliyorum , ancak başka bir cihaz bilmiyorum.


1
Kali Linux'un NetHunter projesi, çekirdeğinde bunu destekliyor ve Nexus 5, 6, 7, 9 ve 10 cihazlarında ve OnePlus One'da çalışıyor.
markshep

3

Bazı telefonlar Pil Şarj Özelliği 1.2'yi destekler ve aynı anda OTG + Şarjı destekleyen USB ACA'yı (Aksesuar şarj adaptörü) kullanabilir . (Acasis H027 böyle bir adaptördür)

Telefonum (Motorola Moto G XT1032) böyle bir adaptörü kutudan çıkartamaz şekilde algılayamaz, ancak çekirdeği değiştirdikten sonra aynı anda şarj edip USB Flash Sürücü + USB Ethernet'i kullanabildim.


Hangi cihazların bunu yapabileceğini söylemenin bir yolu var mı? Galaxy Tab A 7'de Lava SimulCharge'ı hiç şanssız denedim, Nexus
5X'im
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.