APK dosyaları SDCARD'a nasıl kurulur?


19

Samsung Galaxy 3'üm var (I5801). İnternetten birçok APK dosyası indirdim. APK dosyalarını yüklerken sorunum yok. APK dosyası seçildiğinde varsayılan olarak kendini telefon belleğine yükler. SDCARD'a uygulama yüklemesini istiyorum. Telefonumun hafızasını doldurdum.

Yani sorgularım

  1. SDCARD'a APK nasıl kurulur? APK kendini SDCARD'a yüklemelidir.
  2. Zaten yüklü olan uygulamayı SDCARD'a telefon belleğinden nasıl taşıyabilirim?

Yanıtlar:


13

Android 2.2 kullanıyorsanız, uygulamalarınızı Ayarlar -> Uygulamalar -> Uygulamaları Yönet'den SD'ye taşıyabilirsiniz. 2.2'den önce root sahibi olmanız, SD kartınızda ayrı bir bölüm oluşturmanız ve app2sd'yi destekleyen özel bir ROM yüklemeniz gerekir.


4
Geliştiricilerin uygulamalarını Android 2.2+ altında SD karta taşınabilir hale getirmeleri gerektiğine dikkat edilmelidir.
ale

1
@Al'in söylediklerine ek olarak, Cyanogen mod, uygulamaları sd karta yüklemeye zorlayabilir (ancak ne tür bir uygulamanın olduğuna bağlı olarak önerilmeyebilir).
Bryan Denny

1
cevap için çok teşekkürler. Cep telefonumun 2.1 olduğunu düşündüğüm Eclair sürümünü çalıştırdığını düşünüyorum. Bu yüzden telefon hafızasında yer açmak için yüklü uygulama sayısını düşük tutmam gerekir mi? Ayarlar menüsünden "uygulamayı yönet" i kurarken "sdcard'a taşı" veya "sdcard'a yükle" gibi bir seçenek görmüyorum.
JRC

Evet ... Yalan Ryan'ın cevabı yerinde. JRC, yüklü uygulamaları dengelemeli veya 8 GB dahili belleğe sahip ilk Galaxy 7500 gibi bir cihaz almalısınız.
Sparx

1
@travis: adb shell veya Terminal Emulator uygulamasından, mv /source/path /destination/pathdosyaları taşımak için kullanın ln -s /actual/file/path /symbolic/linkve sembolik bağlantı oluşturmak için kullanın ( -sbunu belirtmezseniz, sembolik / yumuşak bağlantı için standlar, geçmeyebilecek bir sabit bağlantı oluşturacaksınız. bölme sınırı). / Data / app / dizinindeki apk dosyalarını ve / data / data / dizinindeki uygulama verilerini değiştirmek için root'a ihtiyacınız olduğunu unutmayın. lnVeya hakkında bilgi sahibi değilseniz mv, sistemle uğraşmadan önce onlarla güvenli dosyalarda oynamak iyi bir fikirdir. Yedekleme yapmak! Bunu sadece son çare olarak yap.
Yalan Ryan

3

Android 2.1 kullanıyorsanız Link2SD uygulamasını kullanabilirsiniz . Bunu kullanmak için telefonunuzun rootlanması ve SDCARD'ınızın ext2 [VEYA] ext3 bölümleri olması gerekir. Ardından telefon belleğine yüklenir ve yüklü uygulamayı SDCARD'a taşır.

Önceden yüklenmiş Uygulamaları SDCARD'a taşıma: Link2SD uygulamasını açın ve telefon belleği olan uygulamaları filtreleyin. SDCARD'a yüklenen her uygulamayı seçin ve Bağlantı Oluştur seçeneğini belirleyin. Bitti, bu sorunu çözdü.

SDCARD'ınızı bölümlemek için kullanılabilecek araçlar vardır. Windows Machine'de Minitool Partition yazılımını, linux'da ise sivri uçlu kullanabilirsiniz.


1

Sadece android SDK'yı indirin ve yükleyin, cmd isteminde, SDK dizinine gidin, "platform-tools" dizinine cd yazın ve yazın adb shell.

$Yeni satırda A görünmeli, sonra pm setInstallLocation 2yazıp enter tuşuna basın. setInstallLocation 2 pm yeni metinde tekrar görünmelidir.

Şimdi komut istemini kapatın, telefonun bağlantısını kesin ve telefonu yeniden başlatın.

Uygulamalarınız artık varsayılan olarak SD karta taşınmalıdır.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.