“Sunucudan bilgi alınırken hata oluştu. [RH-01] ”oyun mağazasından


21

İşe yarardı ama Play Store uygulamasını açtığımda "Sunucudan bilgi alınırken hata oluştu. [RH-01]" yazıyor ve hiçbir şey yapamıyorum. Google Play Store ve Google Play Services’in önbelleğini temizlemeye çalıştım, ancak yine de sorunu var. Gmail hala telefondan çalışıyor, bu yüzden google hesabıma bağlanma sorunu olduğunu sanmıyorum.

Özel rom olan bir Xperia Arc'ım var, ki bu sorun çıkıyor. Kabul edilen cevaba bakınız.


Bu, bir buggy gapps paketinden ve / veya özel ROM'dan kaynaklanıyor olabilir. En azından stok ROM'larında olmadı gibi görünüyor. Yanılıyorsam, lütfen buraya yorum yapın.
Akış

1
@Flow Hisse senedi olabilir, ancak çok yaygın değil
Dan Brown

Yanıtlar:


12

Buna uyumsuz bir GApps paketinin yanıp sönmesi neden olabilir. Durum buysa (ve doğru / uyumlu GApp'ların kurulu olduğundan eminseniz), aşağıdakileri deneyin:

 1. "Google Play" uygulamasını açın ve geri dönmek için ana sayfa düğmesine basın
 2. Ayarlar → Uygulamalar → Uygulamaları Yönet seçeneğine gidin.
 3. "ALL" sekmesini seçin, "Google Play Store" u ara ve açmak için basın.
 4. "Önbelleği temizle" ye basın
 5. "Zorla durdur" tuşuna basın
 6. Ayarlara Dön → Uygulamalar → Uygulamaları Yönet
 7. "Google Hizmetler Çerçevesi" ne basın
 8. "Verileri Temizle" ye basın
 9. "Zorla Durdur" düğmesine basın
 10. "Google Play Store" u başlattığınızda bir hata olmalı
 11. Yeniden Başlatma. Cihazınız yeniden başlatıldıktan sonra Google Play Store'un çalışması gerekir. Olmazsa bir dakika bekleyin.

Bu, bozuk bir önbellek sorunlarınızın nedeni ise yardımcı olacaktır (bozuk bir önbellek diğerlerinin yanı sıra garip hata mesajlarına neden olabilir). Yardımcı olmazsa, aynı adımları deneyebilirsiniz, ancak playstore uygulaması için "Verileri Temizle" yi dahil edebilirsiniz.


GApps paketi nedir? ROM’un kendisinden başka hiçbir şeyi parlattım.
Celeritas

1
Özel ROM'lar çoğu zaman Google Apps’ı (GApps: Playstore, GTalk, Maps vb.) İçermez, ancak bunları ayrı bir paket / zip olarak sunar. Bu "GApps" paketi (Google Apps). Anladım, sonra ROM'unuz zaten bunları içeriyor mu?
Izzy

Google Maps’i yoktu ve bu gece gerçekten ihtiyacım vardı, bu yüzden farklı bir ROM’u flaş etmeye karar verdim (bu yüzden bu sorun artık yok). Yine de herkesin yardımları için teşekkürler!
Celeritas

bu benim için 2016'da çalıştı, Asus ZenUI, Non Root Android 5.0
Gaurav Chauhan

2
@ Maveň adımların hiçbiri için kök erişimine gerek yok. Gaurav'in yorumunu sizinkinden hemen önce görün, onun cihazı da kullanılmadı.
Izzy

4

Anlaşılan bazı özel ROM'lar hiçbir Google hizmetiyle birlikte gelmiyor ve bunu düzeltmek için Clock Work Mod gibi bir program kullanarak boşlukları açmanız gerekiyor. Bu sayfa boşlukları indirmek için bir bağlantıya sahip.


Özel ROM'lar, zaten entegre olan Google Apps ile nadiren gönderilir. Bu yüzden, a) Play Store uygulamasını çalıştırmayı ve b) Play Store + Google Hizmetlerinden önbelleği temizleme (sorularınız belirtildiği gibi), eğer kurulmamışsa :)
Izzy

İyi nokta, çok kötü, çok uzun zaman oldu şimdi unuttum.
Celeritas

Öyle düşünmüştüm. Yine bizim gibi şaşkın diğer insanlara eklediler, bu yüzden delirdiklerini ve burada bir çelişki gördüklerini sanmıyorlar :)
Izzy

Sen söyledin. Kendi yorumunu tekrar oku (benimkine vurgu yap): Sen boşlukları parlattın. Ayrı ayrı. ROM ile birlikte gelmiyorlar. ROM'u yeni kurduysanız, ancak GApp'ları açıkça göstermiyorsanız, GApps yoktur. Açık? :)
Izzy

1

Uygulama tercihlerini sıfırlayarak bu sorunu düzelttim.

Uygulama tercihlerini sıfırladıktan sonra, tüm uygulama ayarlarını sıfırlar. Uygulama verileriniz hakkında endişelenmenize gerek yok; kaybetmeyeceksin.


Kahretsin, bu tavsiye için "teşekkür ederim"! Şimdi bir şey yapmamı engelleyen döngüsel bir hatam var ... Başlatıcı aynı açılır mesajı ve işte gösterilen çöküyor ...
Alexander
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.