4.2 kaydırma klavyesinin beni sansürlemeyi durdurmasını sağlamak için ne yapmalıyım?


25

Benim 4.2.1 güncellenmiş Galaxy Nexus benim yeni swype tarzı klavye harika. Ancak, kendimi daha renkli ifade etmeye çalıştığımda, kaydırma hareketi yazmak istediğim kelimeyi vermedi. Kelime zaten cihaz sözlüğünde olsa da, diğer kelimelerle yaptığım gibi, tanınacak sözlüğe eklememe izin vermiyor. Bunu nasıl düzelteceğimi bilen var mı?


Sadece kendi başıma bir av yaptım (ayrıca bir 4.2.1 Galaxy Nexus'ta) "Google Ses Yazma" ayarlarımda "Saldırgan Kelimeleri Engelle" seçilmedi. Klavye tuşlarına herhangi bir sorun olmadan dokunarak rahatsız edici sözcükler yazabilirim, aynı kelimeyle sorunsuz bir şekilde okuduğum halde bile "tokatlayamam". Tüm kelimelere izin vermek için herhangi bir kaydırma ayarını göremiyorum.
GAThrawn

Yanıtlar:


16

Şu an için geçici bir çözüm diyeceğim, çünkü ses yazarken rahatsız edici kelimelere izin vermek gibi basit bir çözüm değildir, ancak aynı son etkiye sahiptir:

  1. Ayarlar altında, Language & Input
  2. Seçmek Personal Dictionary
  3. Sağ üstteki artı (+) düğmesini tıklayın
  4. PhraseVe Shortcutboşlukların altındaki "rahatsız edici kelimeyi" girin
  5. Geri düğmesine tıklayın (sistem veya sol üst)
  6. Özel kaydırılabilir küfürün tadını çıkarın

Bunun işe yaradığını bulduğum en iyi ve "tek" çözüm olduğundan bu cevabı kabul etmelisiniz.
slybloty

Yemin ederim! Genellikle! Ve birileri, isteyebileceğiniz tüm renk dilleriyle önceden yüklenmiş bir kişisel sözlük uygulaması yapmalıdır. Bunun için öderdim.
Zooks64,

7

Android 4.2.2 ile T-Mobile, Google'dan bir Nexus 4'üm var. Bu aynı sorunu fark ettim ve bulduğum düzeltme Ayarlar -> Dil ve Giriş -> ' e gitmek oldu. Sonra Google Klavye (İngilizce, ABD) seçeneğinin yanındaki ayarlar simgesine basın -> ve Rahatsız edici kelimeleri engelle' nin seçimini kaldırın .

Artık yeminli kelimeleri kaybedebilirim, ancak çoğu zaman otomatik olarak tanınan bir kelime olmasa da, ortaya çıkan diğer olasılıklar listesinden manuel olarak seçmem gerekiyor. Metinden sese seçeneklerine gelince, aynı şeyi denemeyi öneririm (yani Ayarlar altında bulma ve rahatsız edici kelimeleri veya benzer bir seçeneği engellemenin seçimini kaldırma ). Bu yardımcı olur umarım!


Doğrudan sözcüğü kaydırmaya izin vermiyor gibi görünüyor, ancak amaçlanan küfür için otomatik olarak doğru seçenekler sunuyor .. bazen.
ThorSummoner

1

Bazı klavyelerde kötü / hakaret edici kelimeler için bir tür "kara liste" vardır. Bu seçeneği, devre dışı bırakmanız gereken Ayarlar → Dil ve Giriş bölümünde bulabilir misiniz? Ses girişi için böyle bir seçenek olduğundan eminim ( Ayarlar → Ses Girişi ve Çıktı → Ses tanıyıcı ayarları bölümünde "Hakaretleri engelle" ), ancak bu seçeneğin klavye girişi için de geçerli olup olmadığından emin değilim .


4
Sesle yazma "Engelli Kelimeleri Engelle" ayarının kaydırma için geçerli olmadığını doğrulayabilir. Kaydırma için herhangi bir eşdeğer bulamıyorum.
GAThrawn
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.