Nexus 7/10 ürününü aile kullanımı için nasıl yapılandırabilirsiniz


17

Ailem için Nexus tabletlerinden birini almayı düşünüyorum. Çok kullanıcılı desteğin, uygulamalarımı çocuk oyunlarından ayırmanın harika bir yolu olduğunu düşünüyorum. Ancak birden fazla kullanıcının uygulanmasıyla ilgili okuduğum şey eksik görünüyor. Denemek için bir cihaz olmadan, bunun nasıl çalıştığını burada soracağım.

Yapmak istediğim şey, Google e-posta adresim ve Play Store kimlik bilgilerimle kendimi sahip olarak kurmak. Sonra eşim ve çocuklarım için kullanıcı eklemek istiyorum. Kendi android telefonuna sahip olduğu için eşim için bir profil oluşturmak kolaydır ve bunun için Google hesabını kullanabilirim. Belirsiz olduğum her çocuğum için bir kullanıcı profili ekliyor.

  1. Çocuklarım genç ve e-posta adresleri yok. Ben de henüz istemiyorum. Her biri için bir adres oluşturmam gerekiyor mu? Alternatiflerim neler?

  2. Play Store'u çocuk kullanıcı profilleri için Play store oturum açma / kimlik bilgilerimi kullanacak şekilde yapılandırabilir miyim? Telefonumda bunu yapma seçeneğim var, ancak orada ne etkisi olacağını bilmiyorum (ilk oturumdan uygulamaları kaldırıyor ve ikincisini senkronize ediyor mu)?

Açıkçası çocuklarım için uygulamalar için birden fazla ödeme yapmak istemiyorum. Yetişkinlerin kendi uygulamalarını satın almaları bir şeydir, ancak Google gerçekten her çocuğun ilişkili bir kredi kartına sahip olmasını ve kendi uygulamalarını satın almasını bekler mi?

Tableti yapılandırmak için doğru şekilde yapılan herhangi bir yardım takdir edilecektir.


Bir Nexus 7 kullanıyorum, yeni bir kullanıcı kuracağım ve test edeceğim, birkaç ekran görüntüsü alacağım ve cevap olarak göndereceğim. İyi soru.
Fıstık

Teşekkür ederim, bazı farklı permütasyonlarda neler olduğunu gerçekten merak ediyorum.
tcarvin

Birkaç şeyi test ederseniz, google hesabı olmayan bir test çocuk kullanıcı profili oluşturup oluşturamayacağınıza bakın, ancak Play mağazasını gerçek bir google hesabı kullanacak şekilde yapılandırın.
tcarvin

Evet bunu yapıyorum, biraz yazmam gerekecek.
Fıstık

Cevabımın "(ilk oturum açmadaki uygulamaları kaldırıp ikincisini senkronize ediyor mu?" ne demek istediğini açıklar mısın?
Fıstık

Yanıtlar:


9

Cihazda bir çocuk hesabı oluşturun, bu oldukça basit, burada bu işleme genel bir bakış var . Çocuğu bir Google hesabı kullanarak imzalamamanız, bu adımları atlamanıza olanak tanır.


Çocuklarınızın daha önce ödediğiniz uygulamaları indirmesini veya satın aldığınız uygulamaları indirmesini istediğinizi varsayarsak, ana hesabınızın kimlik bilgilerini kullanarak çocuk hesabındaki Play Store'da oturum açın. ayrıca ana hesabın tüm e-postalarını / kişilerini / vb. bu noktada. Daha sonra Play Store'a bir PIN ekleyebilir, böylece ayrıntılarınızla hiçbir şey satın alamazlar ve gördükleri içeriğin olgunluk derecesini seçebilirler; bu, ana hesabın Play Store'un ayarlarını cihazda etkilemesine rağmen mağazada aynı Google hesabını kullandığınız gerçeği.

Bundan sonra çocuklarınız zaten başvurular için ödenen tüm bilgilere erişebilir, ancak PIN sayesinde en azından bilginiz olmadan paranızın hiçbirini harcamaz ve bir Google hesabına kaydolmanız gerekmez.

İndirdikleri uygulamalar da otomatik olarak ana hesaplar uygulama listenize yerleştirilmez, böylece bir sürü oyun indirmeleri konusunda endişelenmenize gerek yoktur ve ana ekranınızı iPad / iPhone tarzı doldurur.

Bu yaklaşımın dezavantajı, çocuklarınızın GMail'inizi okuyabileceği, takviminizi ve kişilerinizi görebileceği, vb. APP Lock'u test ettim ve işi iyi yapıyor gibiydi.


Çocuklarınızın hesabınıza zaten ödeme yaptığınız uygulamaları indirememesini ve satın aldığınız oyunlara erişememekten rahatsız olmamanız durumunda, bunun için kaydolmaya değer olacağını düşünüyorum. yeni ana Google hesabı ve kredi kartı bilgilerinizi buna ekleyin. Daha sonra bu yeni hesabı kullanarak çocuğun Play Store'da oturum açabilir, PIN kodunu ve olgunluğu son yaklaşımla aynı şekilde ayarlayabilirsiniz, ancak bu sefer e-postalarınızı veya diğer bilgileri görmeleri konusunda endişelenmenize gerek kalmayacaktır. ana hesabınıza bağlı.


Bu yaklaşımların her ikisi için de, ana hesabınız Mağaza'da seçili olarak çocuğun hesabına bir uygulama indirir, ancak çocuğun e-postasını da ekledikten sonra uygulama indirildikten sonra Mağazada buna geri dönerseniz ve uygulama cihazda kalırsa ve hala kullanılabilir.

Daha fazla bilgi, açıklama veya ekran görüntüsü istiyorsanız sadece yorumlarda söyleyin ve henüz eklemediysem ekleyeceğim veya test edeceğim.


Görünüşe göre, ikinci seçeneği yapmak zorunda olduğum gibi, ancak birden fazla çocuğu olanlarımız için hala sorunlara neden oluyor çünkü her çocuk bu durumda kendi kurulumuna sahip olamaz (aynı oyunu yeniden satın almadan) her çocuk için aynı cihaz)?
tcarvin

1
Her iki seçenek de uygulamaları satın alan ve buna bağlı olan bir ana hesap olduğundan bir cihazda birden çok çocuk hesabı için kullanılabilir. Dolayısıyla, tablette iki çocuk hesabı yaptıysanız ve bunlardan biri için bir oyun satın aldığınızda hesabınızı her iki Play Store'a eklediyseniz, diğeri de kullanılabilir.
Fıstık

Tatlı! Keşke sana fazladan +1
atabilseydim

2

Çocuklarınız Google Hesabınızı kullanıyorsa, GMail uygulamasını açmasını ve e-postalarınızı okumasını durdurmak için bir tür uygulama dolabı yükleyebilirsiniz.

Daha yeni Google Play sürümleri, satın alma işlemlerine bir PIN uygulamanıza da olanak tanır - burası muhtemelen kullanışlı olacaktır.

Google Hesabınızı kullanıyorlarsa, satın aldığınız tüm uygulamalara erişebilirler, ancak kullanmazlarsa tekrar satın almaları gerekir.

E-posta adresinizi / google hesabınızı çocuklarınız için kullanmak istemiyorsanız, Google Play kullanıyorlarsa bu adresleri bir tane yapmanız gerekir. Gmail uygulamasının açılmasını önlemek için şifreleri koruyabilir ve bir uygulama dolabı yükleyebilirsiniz.

Kendi hesaplarına sahip olan tek sorun, hesapları için uygulamaları yeniden satın almanız gerekecek.

O telefonunuzdan uygulamaları kaldırmak değil, ancak - Numaranızı 2 noktadan, bir tek google hesabıyla cihazların sınırsız sayıda olabilir olabilir yedeklenene eğer uygulamalar indirmek. Buna karşı koymak için, Google Hesabını kurarken 'Bu Google Hesabından verileri geri yükle' seçeneğinin işaretini kaldırdığınızdan emin olmanız gerekir.


Çocuklarım için her biri için yeni bir gizli e-posta adresiyle bir profil oluşturursam, daha sonra Play store hesabını kimlik bilgilerimle değiştirebilir ve daha sonra profillerle ilişkilendirilecek uygulamalar satın alabilir miyim?
tcarvin

Hayır. Uygulama satın alma işlemleri Google hesaplarına bağlıdır ve aktarılamaz. Onları bir hesap yapabilir, ardından hesabınızı google play'e ekleyebilir ve ücretli uygulamaları indirebilirsiniz. Daha sonra hesabınızı bile kaldırabilirsiniz, ancak uygulamalar hesaplarına bağlanmaz ve bunları güncellemek için hesabınızı kullanmanız gerekir.
Liam W

Bağlandıkları / tabletteki "profillerinden" kullanılabilir oldukları sürece kurdukları sahte google hesabına bağlı olmadıklarını umursamıyorum. Tablodaki bir Google hesabının ve profilinin eş anlamlı mı yoksa yalnızca birbiriyle mi ilişkili olduğunu söyleyemem.
tcarvin

Birbirleriyle ilişkilendirilirler. Tablette yeni bir profil oluşturursanız, kendi Google Hesabı vardır ve uygulamaları indirmek için bu hesabı kullanması gerekir.
Liam W

Sadece onaylamak için, test Peanut'un "Çocuklarımın her biri için yeni bir gizli e-posta adresiyle bir profil oluşturursam, daha sonra Play store hesabını kimlik bilgilerimle değiştirebilir miyim? ve profilleriyle ilişkilendirilen onlar için uygulama satın alıyor musunuz? " olduğu Evet ? (Belki erişilebilir ile ilişkili yerine daha doğrudur). Tüm yardım ve geribildirimleri takdir ediyorum ... Bana izin
verirse ikinize

0

Tabletinizi rootlamaktan memnunsanız, Çok Kullanıcılı Uygulama Paylaşımı'nı kullanabilirsiniz . Bununla, tablet için tüm uygulamaları yönetici kullanıcı olarak satın alın / yükleyin, ardından bu uygulamalardan hangilerinin diğer kullanıcılar tarafından kullanılabileceğini seçebilirsiniz.

Bu şekilde, her çocuk için bir e-posta adresi ayarlamanız gerekmez ve çocuk hesabınıza asla erişemez. Çocuğa zaman içinde bir e-posta adresi verirseniz, e-postalarına sizinkini görmeden erişebilir.

Uyarı: Çok Kullanıcılı Uygulama Paylaşımı şu anda beta sürümündedir.


Böyle bir şey kullanmanın Google'ın iyi olduğu bir şey olup olmadığını biliyor musunuz, yoksa gelecekte bu hack'i bir şekilde devre dışı bırakmaya çalışmaları muhtemel mi?
Ilari Kajaste

0

Köklü bir cihazınız varsa veya onu rootlamak istiyorsanız, başka bir alternatif de AppShare (+) .
(Tam açıklama: Ben geliştiriciyim).

Google'ın bir kullanıcı hesabındaki uygulamaları etkinleştirmek / devre dışı bırakmak için kullandığı yöntemi taklit eder.

Birincil hesabınıza yükleyebilir ve ardından çocuklarınızın her bir hesabıyla hangi uygulamalarınızı "paylaşmak" (etkinleştirmek) istediğinizi seçebilirsiniz.

Ayrıca sistem veya kullanıcı uygulamalarını "paylaşma" (devre dışı bırakma) özelliğine de sahipsiniz.
Böylece, çocuklarınızın istemediğiniz şeylere ulaşmasını önlemek için Gmail uygulamasını ve hatta Play Store uygulamasını kaldırabilirsiniz. Sistem uygulamalarını "yeni" bir kullanıcıdan kaldırdığınızda en iyi sonucu buldum - yani henüz bir Google hesabı kurulu olmayan bir kullanıcı.

Bununla birlikte, ücretli uygulamalar için , lisanslarının çalışma şekline bağlı olarak, uygulamayı satın almak için kullandığınız Google hesabını, ücretli uygulamayı çalışması için paylaşmak istediğiniz kullanıcıya eklemeniz gerekebilir .

Google Play Store açıklaması ne yapılabileceğini ve bazı sınırlamaları daha ayrıntılı olarak açıklar.


Böyle bir şey kullanmanın Google'ın iyi olduğu bir şey olup olmadığını biliyor musunuz, yoksa gelecekte bu hack'i bir şekilde devre dışı bırakmaya çalışmaları muhtemel mi?
Ilari Kajaste
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.