Bir uygulama güncellemesini geri almanın basit bir yolu var mı?


13

Önceki sürüme geri dönmek ve buna kalıcı olarak devam etmek istiyorum. Mümkün mü?

Yüklü Güzel Widget'larım var ve otomatik güncellemeye ayarlamıştım. Sadece yaptı ve 'güncelleme' tamamen kabul edilemez.

Hepsi köklü ve Android'in farklı sürümlerini çalıştıran birkaç cihazım var. Bazıları APK'yı yeni sürüme otomatik olarak güncelledi, bazıları yapmadı (olmayanları otomatik olarak güncellemeyi devre dışı bıraktım).

Yanıtlar:


10

Android uygulamaları yerel olarak yedeklemediğinden uygulama güncellemesini "geri alamazsınız". Yapabileceğini söyleyebileceğim en iyi şey böyle bir şey . Uygulamalarınızı ve ayarlarını yedekler. Titanyum Yedekleme kullanır ve kök gerektirir, ancak köklendirme sizin probleminiz değildir.


O kadar sevindim ki birden fazla cihazım vardı ve hepsi güncellenmeden önce bunu yakaladım. Titanyum Yedekleme FTW!
Tom Brossman

4

Ne yazık ki, yeni sürüm yüklendikten sonra geri almanın bir yolu yoktur. Eskisine geri dönebilmenin tek yolu, zaten bir kopyasına sahipseniz veya istediğiniz sürümün APK dosyasını bulmayı başarabilmenizdir.


APK'yı bulmak sorun, çünkü bu sadece kullanamayacağım veya güvenmeyeceğim 'warez' sitelerine yol açıyor. Bunun yerine diğer aygıtlarımdan birini kurtaracağım. Yine de cevap için teşekkürler.
Tom Brossman

1
"bulmayı başarabilir" açık uçlu oldu. Başka bir cihazda istediğiniz sürüme sahipseniz, gitmek için iyi olmalısınız. Köklendirildiyseniz /data/app/, SD karta bir yedek kopya çekmek ve ardından oradan kopyalamak için My Backup Pro'yu veya başka bir uygulamayı kullanmayın.
FoamyGuy

1

Bilgiçlik olmak için, yapabilirsiniz Sistem uygulamaları için güncelleştirmeleri kaldırın. Telefon fabrika varsayılanlarındayken (veya bir rom taktığınızda) kurulu sürüme geri dönerler. Ancak, aksi takdirde, bir güncellemeyi geri almak için önceki sürümün bir kopyasını bulmanız gerekir.

(Köklü) cihazımda, her hafta her şeyi yedeklemek için ayarlanmış bir Titanyum Yedekleme programım var. Gelecekte böyle bir şey kurabilirsiniz (kök gerekli).


Titanyum bu işi çok iyi yapıyor!
Dielson Sales

1

AppMonster Pro Yedekleme Geri Yükleme'yi cihazınıza yükleyebilirsiniz . Bu uygulama, .apkyüklenen her dosyayı otomatik olarak yakalar ve SDCard'ınıza kaydeder (başlangıçta, bunu yüklü tüm uygulamalarınız için manuel olarak da yapabilirsiniz). Şimdi, herhangi bir nedenle (hatalar, sınırlı işlevsellik veya herhangi bir şey) sevmediğiniz bir güncelleme yüklediyseniz, AppMonster'ı başlatabilir ve önceki bir sürümü geri yüklemesini sağlayabilirsiniz .

AppMonster AppMonster yapılandırması
AppMonster Pro (kaynak: Google Play; büyütmek için resimlere tıklayın)

Dolgu-up değil sizin sdcard tamamen, AppMonster da "sadece X yedeklerini tutmak" için yapılandırılabilir. Ayrıca, hangi uygulamanın SDCard'a taşınabileceğini veya hangi uygulamanın reklam modülleri içerdiğini göstermek gibi bazı ek özellikler de sunar.

Ve evet, otomatik yedeklemeler için (ücretli) Pro sürümüne ihtiyacınız olacak. İlk olarak uygulamaya bir göz atmak için, ücretsiz bir kolye, AppMonster Ücretsiz Yedekleme Geri Yükleme de var - ancak burada tüm yedeklemeleri manuel olarak yapmanız gerekiyor. Ayrıca, Pro sürümü toplu geri yükleme sunar. Pro sürümünü yıllardır kullanıyorum ve sadece övgü yapabilirim (günümü bir kereden fazla kurtardım). Bu arada destek de mükemmel - uygulamanın bazı özellikleri dilek listemden geldi :)

Ah ve bir laf daha: Bu uygulama yok değil kök gerektirir. Ancak (şu anda) yalnızca uygulamaların ( .apk) kendisini yedekliyor, verilerini değil.-1

Sadece mağazaya gidin, o uygulamayı arayın, iki seçenek 'kaldır' ve 'aç' olacaktır, sadece kaldır'a tıklayın ve gitmek için iyi. Endişelenmeyin, uygulamanızı tamamen kaldırmayacak, ancak yalnızca güncelleme kaldırılacak. Bundan sonra iki seçenek 'güncelleme' ve 'aç' göreceksiniz ve her zaman istediğiniz şey bu!


Bu yalnızca uygulama, kullanıcının tamamen kaldıramayacağı bir sistem uygulamasıysa gerçekleşir. 3. taraf bir uygulama ise, o zaman uygulama kullanıcının cihazından kaybolacaktır.
Andrew T.
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.