Play uygulama mağazasında gelişmiş arama?


22

İyi uygulamalar bulmak kolay değildir. Başka bir uygulama web sitesiyle yalnızca en az 500 bin indirme ve en az 10 bin inceleme bulunan uygulamalarda (liste uygulamaları) arama yapmak mümkün müdür?

Play Store'u gözden geçirme sayısı ve indirme sayısı için sütunlarla birlikte uygulama adlarının bir veritabanını saklamak ve SQL komutlarını nerede cümleleriyle yapmak gibi bir şey?


2
500k indirmeler, 10k yorumlar! Benim gibi yeni / küçük geliştiricilere karşı sert olmaya çalışıyorsunuz .. :( Ve Google Play zaten en popüler uygulamaları arama sonuçlarının üstünde veriyor, bu yüzden çoğu popüler uygulamalar.
Suraj Bajaj

2
Seni hayal kırıklığına uğratma, @SurajBajaj - OP bunu her zaman kullanacağını söylemedi. Ancak, böyle bir şeyin istenmeyen sonuçları sıralamak için yararlı olacağı birçok durum hayal edebiliyorum. Diğer mağaza sitelerinde olduğu gibi (örneğin, Amazon), bazı filtreler burada iyi olurdu: "sadece 3+ yıldız, fiyat ... ila 100+ derecelendirme, 1000+ indirme ve arama kelimeleriniz ... Sadece düşünün.
Izzy

1
@Izzy anlıyorum. İlk cümle yorumum, şaka yapıyordum ... :)
Suraj Bajaj

Yanıtlar:


18

Oluşturduğum bu .

Gelişmiş bir Google Play arama motoru, bunu çok uzun zaman önce oluşturmak istedim. Şimdi bitti 😀

Google'ın Google Play arama için bir API'sı olmadığından, açık kaynaklı bir kazıyıcı kullanıyorum.

Neredeyse tüm uygulama özellikleri filtrelenebilir ve sıralanabilir.

Umarım beğenirsiniz ve herhangi bir hata bulursanız veya herhangi bir özellik isteğiniz varsa lütfen bize bildirin.

Açık kaynak: KPlaysearch


Arama maskesi iyi görünüyor (daha fazla fikir edinmek istiyorsanız, işte sadece listemdeki ~ 14k uygulamalarına dayanan sınırlı aramam). Aferin!
Izzy

Onaylandı, şu anda çalışıyor, teşekkürler! Yorumları temizliyoruz. // Aferin! Seçildi ve benim (Almanca) Android e-Kitabımda zaten belirtti (yeni sürümde bir hafta önce yayınlandı :)
Izzy

1
Bazılarınıza yardımcı olabilirse, Android için ücretsiz, reklamsız ve uygulama içi uygulamaların harika bir listesini oluşturdum ^^
KaKi87

Bunun için uygulama listemde yıldız bulunan uygulamalara dikkat edin . Ve kesinlikle "monitör simgeleri" (veya adlarının yanında çok büyük "sayılar", aka "izinler" olanlardan kaçının :) Ama teşekkürler!
Izzy

Kullanıcıların izin sayısı nedeniyle uygulamalardan kaçınmasını önermemelisiniz, çünkü her zaman doğru veya yanlış değildir: daha fazla izin aynı zamanda daha fazla özellik anlamına gelir, bu nedenle daha iyi kullanıcı deneyimi demektir. İzinlerin bazen güvenliği ve gizliliği azaltabileceğini kabul ediyorum, ancak bugün çok fazla klişeleşti.
KaKi87

3

OP'nin aradığı şey, &sort=popularURL parametresi kullanılarak AppBrain'de yapılabilir . Örneğin, bu örnekte dosya senkronizasyonu için arama yapın : İlk sonuç sayfası mosly, iyi bir "dahili derecelendirme" ile 10k + indirmeli uygulamaları barındırır (Play Store derecelendirmesine ek olarak kendi "derecelendirme numaralarına sahiptirler). Bazı kontrol, GPlay de 10k + derecelendirme var gibi görünüyor. Ücretsiz / ücretli, yeni / güncellenmiş, app2sd, indirimli fiyat için ek filtreleme mümkündür.

Tam olarak istenen şey olmasa da, sanırım oldukça yakın. Başka iyi sonuç listesi ile elde edilebilir &sort=highest-rated: playstore değerlendirmesi göre sıralamak gibi görünüyor varyantı, "Dosya eşitleme" değerlendirmesi ile .


1

Google (ve diğer arama motorları) Play Store'un web sürümünü dizine eklediğinden, Play Store'daki her öğenin büyük bir veritabanı oluşturuldu ve arama tamamen ücretsiz!

Google'da, kelimeleri aramadan hariç tutmak veya aralık araması vb. Gibi web aramalarını hassaslaştırabilirsiniz .-..

Örnek olarak, reklam ve uygulama içi satın alma içermeyen ücretsiz uygulamaları aramak için: site:play.google.com/store/apps/details -"Contains ads" -"in-app purchases" -Buy Free


Maalesef Google bazen Play Store'un diğer yerelleştirilmiş sürümlerini (URL'de gösterildiği gibi Almanya, Espanol, Fransızca vb. &hl=) Döndürür ve farklı yerelleştirme farklı anahtar kelimeler kullandığından (örneğin, "Reklamları içer" yerine "Contiene anuncios") ), gerçek sonucu sıralamak zor olabilir ...
Andrew T.

Bu sayfa , fiyat aramak için bir sayının önüne dolar işareti koyabileceğimi iddia ediyor , ancak bunu yaptığımda yalnızca fiyat olmayan bu sayıya sahip sonuçlar döndürüyor! Keşke belirli bir fiyat (örneğin> 4.99 $ ve <5.25 $) için arama yapmanın bir yolu olsaydı
Michael

0

Buna ince ayar yapmanın veya ortadan kaldırmanın birkaç yolu:

  1. Yalnızca İngilizce (veya ana diliniz ne olursa olsun) sonuçlarını görüntüleme seçeneğini seçin. Bunun arama tercihlerinizde olduğunu düşünüyorum; sonuçları almak için sonuç sayfasının masaüstü sürümünü görüntülemeniz gerekebilir.

  2. Yerel ayarınız gibi görünen bir sayfayı görüntülerken, & hl = ve URL'deki aşağıdaki metne bakın. Bunu panoya kopyalayın. Ardından arama sonuçları sayfasına geri dönün ve inurl: komutunu ekleyin, daha sonra kopyaladığınız şeyi hemen: (iki nokta üst üste) işaretinin sağına yapıştırın. İki nokta üst üste (:) ile yapıştırdıklarınız arasında boşluk olmadığından emin olun.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.