Nexus 4 rastgele yeniden başlatmalar


10

Köklü, düz bir vanilya var 4.2.1 Nexus 4. Bazen onu kullanırken rastgele kendini yeniden başlatır (ve kullanmadığımı herkes için biliyorum). Günde bir kereden az olasılıkla, ama bir neden bulamıyorum. BT de garip bir şekilde yarım yeniden başlatma yapıyor; soğuk yeniden başlatma sırasında ortaya çıkan beyaz Google ekranı olmadan hemen büyük parlayan X ekranına gider (kapalı, sonra açık).

Yeniden başlatmalara herhangi bir şey neden olmuş gibi görünmüyor; Biri Chrome'u, diğeri Gameboid'i çalıştırdım. Her ikisi de zamanın% 99'unda iyi çalışıyor, hiçbir şey yeniden başlatmayı bir kereden fazla tetiklemedi, bu yüzden belirli bir uygulama olduğunu düşünmüyorum.

Bu bilinen bir hata mıdır yoksa bir şeyden mi kaynaklanmıştır? Çoğunlukla sadece son telefonumda (android 4.2 değildi) çalışan uygulamaları ve stok uygulamalarını kullanıyorum, bu yüzden herhangi bir balık uygulaması olduğunu düşünmüyorum.


Nedenini bilmediğim için bir cevap değil , ama uzun süredir bu problemi yaşamadım. Bazı uygulamalarda / işletim sistemlerinde yapılan bir güncelleme nedeniyle olabilir, ancak ne zaman kendini çözdüğünden emin değilim / genel sorun düzeltildi.
Ben Brocka

1
Çalışma zamanını Dalvik'ten ART'a değiştirmeye ve bunun yardımcı olup olmadığını görmeye çalışabilir misiniz? Bunu yapmak için Geliştirici seçeneklerini etkinleştirmeniz gerekir ( About phone-> Build numberve orada 7 dokunuş yapın).
Stan

@Stan aslında bir güncelleme (belki 4.3?) Ya da bir şey bunu düzeltti düşünüyorum ya da sadece şanslıydım. Artık nexus 4'üm yok, ancak Nexus 5'i almadan önce birkaç ay boyunca bu sorunu yaşamadım. Her iki durumda da korkarım ki kendimi test edemiyorum.
Ben Brocka

1
Benim durumumda, en son 4.4.2'ye bile yükseltme sorunu çözmedi, ancak çalışma zamanını değiştirdikten sonra birkaç gün çalışıyor. Bu muhtemelen işletim sistemindeki benzer bir hatadır. Geceleri de oldu, kimse cihazı kullanmadığında ve muhtemelen çöp toplamadan kaynaklandı.
Stan

Yanıtlar:


3

Nexus 7'de Android 4.2'de rastgele yeniden başlatmalar yaşadım. Araştırmamdan, Google'ın konum hizmetlerinde bir sorun olabilir, ancak bu doğrulanmadı. Her durumda cihazınıza özgü olduğunu düşünmüyorum.

Biraz daha derinlemesine ilerleyen bu makaleye bir göz atın .


Doğru, 2.2, 2.3'te böyle yeniden başlatma sorunları gördüm. Hiç bu sorunu olmayan herhangi bir sürümü var mı?
NoBugs
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.