Hangi uygulamaların internete bağlı olduğunu nasıl bilebilirim?


26

Eclair (köklü) çalışan bir Samsung Spica var. Autosync seçeneğinin kapalı olmasına rağmen , senkronizasyon simgesinin bildirim çubuğunda göründüğünü birkaç kez farkettim . Varsayılan olarak, Gmail, Takvim ve Rehber, Autosync seçeneği her açıldığında eşitlenecek şekilde ayarlanmıştır.

Yerel veya Tasker gibi hiçbir zamanlayıcı uygulamasını kullanmıyorum.

Herhangi bir zamanda İnternet'e hangi uygulamanın bağlandığını görmenin bir uygulaması veya bir yolu var mı? Veya birisi, eşitleme simgesinin bu tür davranışlarının normal olup olmadığını doğrulayabilir mi?


Gerekmediğinde neden wifi / 3g'yi devre dışı bırakmıyorsun?
balki

@balki Belki bildirim almak için?
Revetahw, Reinstate Monica’nın

Gerçek zamanlı uygulama veri kullanımının izlenmesi açısından bu işi yapan daha fazla cevabı burada görmek isteyebilirsiniz
beeshyams

Yanıtlar:


8

OS Monitor bunu yapar. Uygulamanın adını ve bağlantının IP adresini (üzerine tıkladığınızda haritalı bir WHOIS dahil) gösterir.

EDIT: Eşitleme ikonunun TİPİK olarak sistem seviyesinde bir senkronizasyonu gösterdiğini belirtmeliyim. Ayarlardaki her bir öğenin (GMail, Rehber, Takvim, Facebook) açıkça kapatılması var mı?


Hayır ... aslında senkronize etmek için Gmail, Takvim ve Rehber (FB yok) kullanıyorum. Ancak benim anladığım kadarıyla Otomatik Senkronizasyon etkinleştirilmemişse veya ayarların Hesaplar bölümünden bir el ile senkronizasyon gerçekleştirilmedikçe yapmamaları ve yapmamaları gerektiği idi. Geri bildirmeden önce bir süre OS Monitor'ü deneyeceğim. Teşekkürler!
Sparx

@Sparx: Sistem düzeyinde Eşitleme seçeneği isteğe bağlıdır, zorunlu değildir, uygulamalar bunu görmezden gelebilir ve sistem düzeyinde Eşitleme'yi kapatmış olsanız bile, yetersiz yazılmış uygulamalar yine de eşitlenebilir.
Yalan Ryan

Doğru ... Bunun olduğunu gördüm. Ancak OS Monitor sayesinde, hangi uygulamaların bağlanmaya çalıştığının bilincindeyiz.
Sparx

MIUI 9 çalıştıran redmi note 4X kullanıyorum ve cihazımın bu sürümle uyumlu olmadığını söylüyor . Herhangi bir işaretçi var mı?

4

PhoneUsage , her gün ne kadar veri kullandığınızı izler ve hangi uygulamaların ne kadar veri kullandığını güzel bir şekilde gösterir.

İşte benim bu ay nasıl göründüğüne bir örnek:

görüntü tanımını buraya girin
Resmi büyütmek için tıklayınız

NOT: Sadece kurulumdan sonra izlemeye başlar.


Gerçek zamanlı kullanım gösteriyor mu? Çünkü soru bununla ilgili.

2

Check out SPB Kablosuz Monitör . Hangi uygulamaların verileri kullandığı tarih aralığına, ne kadar veri kullandıklarına göre raporlar verebilir ve bunları bozar, böylece wifi verilerini ve veri planı verilerini görebilirsiniz.

Kesir maliyeti olan yeni bir uygulama olan Veri Yöneticim var .

Bunu da kontrol edebilirsiniz. Temelde aynı şeyi yapar, ancak dolaşım verilerini de gösterir. Ayrıca bu, aylık bir başlangıç ​​tarihi girmenizi sağlar; böylece veri takibini faturalandırma döngünüze göre ayarlayabilirsiniz.


2

Kimsenin Onavo'dan bahsetmemesine şaşırdım ! Harika çalışıyor! Ve ayrıca oldukça sezgisel bir arayüz!

GÜNCELLEME: Onavo, uygulama mağazasından veri yöneticisi uygulamasını çekti ve bir VPN + Veri Yöneticisi uygulaması oluşturdu. Burada bulabilirsiniz . Hiç kullanmadım, bu yüzden ne kadar yararlı olduğunu bilmiyorum.


WiFi değil, sadece mobil veri izlemek gibi görünüyor.
sancho.s Monica

1
Google oyun deposu "öğe bulunamadı" diyor.

@ Sнаđошƒаӽ bağlantıyı güncelledi
Nikhil0

Cm veri yöneticisi

En iyi uygulamalar, uygulamaların bağlanabilmesini istediğinizi gösterir mi, hatta sistem bile tespit etmek için viros

Ve herhangi bir uygulama verisinin kullanımını engelleyebilir


-1

Evet, bu uygulamayı NetQuin'dan AndroidBooster adlı Google Play'den kullanıyorum . Bu uygulama size belki de interneti kullanan bir uygulama listesi sunar.

Kurulduktan sonra, Yardımcı Programlar Sekmesi> Ağ Yöneticisi'ne gidin ve orada interneti kullanan uygulamaların listesini görebilirsiniz. Bir uygulama internet kullanıp kullanamayacağını size söyleyecektir. Her uygulamanın ne kadar veri kullandığını veya kullandığını söylemez.
İyi şanslar

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.