Android için minimum donanım özellikleri nelerdir?


Yanıtlar:


37

Android uyumluluğu sayfasından başlayın . Bu, Android'in uyumluluğunun hedeflerini ve teknik gereklilikleri içeren mevcut Uyumluluk Tanımlama Belgesine olan bağlantıları ana hatlarıyla belirtir. CDD'nin bugüne kadarki tüm sürümleri aşağıdadır.

Bunlar aynı zamanda test takımları içeren Android Uyumluluk İndirmeleri sayfasından da bağlantılıdır .

Android 1.5 gibi Android'in eski sürümleri için (Cupcake olarak da bilinir) Uyumluluk Programı yoktur. Android uyumlu olması amaçlanan yeni cihazların Android 1.6 veya daha yeni sürümlerle birlikte gönderilmesi gerekir.

Önemli noktalar:

Bir cihazın "Google Onaylı" olması ve Google Play Store ve Google Play gibi resmi Google uygulamalarıyla birlikte gönderilmesi için bu belgelerdeki gereksinimlerin karşılanması gerekir. Ancak, mutlaka zor şartlar değildir. Android açık kaynak kodlu olduğundan, daha az donanımda çalışmak üzere değiştirilebilir ve bunun tersi de mümkündür - işletim sistemini bir cihazda çalıştırmak için gerekli olan değişiklikler üretici yazılımı görüntüsünü, örneğin üzerine sığmayacak kadar büyük yapabilir.


Birkaç ay önce bu, yalnızca Android 4.4+ sürümünün bir ARMv7 işlemci gerektirdiğini, ancak daha önce Android 4+ sürümünün kullanıldığını belirtmek için düzenlendi. Bu değişiklik için arka plan nedir? Varsayılan olarak 4.0’ın ARMv5’i desteklemediği, ancak değişiklik yapılabildiği (javascript motorlarını V8’den JSC’ye, groups.google.com/d/msg/android-building/Q_gU1zb6DLc/…’ye göre değiştirerek ) değiştirmesi ARMv5'te hangisi daha sonra kaldırıldı (4.4'te)?
mstorsjo

@ mstorsjo Değişiklik, 4.0 CDD’nin v7’nin bir gerekliliğinden bahsetmediğini, ancak 4.4’ün söylediğine dikkat çeken bir (yorumdan sonra) yorumuna dayanarak yapıldı.
Matthew 20

@MatthewRead Teşekkürler. Bununla birlikte, aynı zamanda, ARMv6'yı destekleyen özel sürümlerle ilgili not muhtemelen istenmeyen bir şekilde anlamını değiştirdi: 4.0-4.3'te, ARMv6'nın varsayılan olarak desteklenmediği, ancak bunun için oluşturulacak kaynağı değiştirebileceği bilinen ARMv6 inşa ediyor - ama aslında 4.4+ için bilinen böyle bir inşa var mı?
mstorsjo

Ne yazık ki, donanım gereksinimlerinin gerçek bir listesi yok. Örneğin, SSE2, SSSE3, SSE4.1, vb. Gibi minimum x86 cpu komut setlerinin listesini bulamıyorum. Arm64 donanımı için aynı problem. Hangi cpu uzantılarının minimum, ascd, crc, aes, sha, vb. Gibi olduğunu bulamıyorum. Ve Android'in yapı sistemi o kadar arızalı ki, bir derleme zamanı özellik testi kullanarak belirleyemiyoruz. Sigh ...
jww
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.